Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Podsumowanie zdarzeń z długiego weekendu w Gorlickiem

Podziel się
Oceń

Wczoraj (8 stycznia) śmiertelne zdarzenie na torach kolejowych, w miniony czwartek poważnie wyglądająca kolizja na ul. Korczaka. Co jeszcze działo się w długi, styczniowy weekend?
Podsumowanie zdarzeń z długiego weekendu w Gorlickiem

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Gorlice. Na ul. Korczaka zakończyło się wysokim mandatem

Pierwsze zdarzenie drogowe, które odnotowali policjanci jeszcze przed początkiem długiego weekendu miało miejsce na ul. Korczaka w Gorlicach. 

Pisaliśmy o nim w tekście >>>Gorlice. Zdarzenie drogowe na ul. Korczaka [FOTO]


 

Jak wynika z informacji przekazanej nam przez oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach:

Około godziny 12 służby zostały wezwane na ul. Korczaka w Gorlicach, gdzie doszło do zderzenia pojazdów na drodze publicznej. 

Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, kierujący volkswagenem mieszkaniec gminy Gorlice nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Doprowadził w ten sposób do zderzenia z drugim volkswagenem.

 

Kierowcy byli trzeźwi, a obrażenia jednego z uczestników zdarzenia okazały się niewielkie. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako kolizję, a sprawcę ukarano mandatem w wysokości 1500 złotych i 12 punktami karnymi. 

 

Gorlice. Kara za cofanie zakończone zderzeniem

Tego samego dnia (5 stycznia) przy ul. Armii Krajowej pewien kierowca volvo, mieszkaniec miasta Gorlice wykonywał manewr cofania. Niestety, w czasie jego podejmowania nie zachował wymaganej w tej sytuacji ostrożności i uderzył w zaparkowany nieopodal pojazd marki chevrolet. W chevrolecie nie przebywała w chwili zderzenia żadna osoba. Kierowcę volvo ukarano więc na podstawie art. 97 kodeksu wykroczeń mandatem w symbolicznej wysokości 100 złotych.

Jednocześnie jednak będzie on zobowiązany do naprawienia szkody, którą spowodował na chevrolecie.

 

Gorlice. Zakup telefonu zakończony oszustwem

Wczoraj (8 stycznia) do gorlickich mundurowych zgłosiła się pewna mieszkanka naszego miasta. Kobieta chciała kupić telefon za pośrednictwem jednego z portali do sprzedaży lokalnej. Niestety, do chwili zgłoszenia nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy od rzekomego sprzedawcy.
 

Zagórzany/Moszczenica. Śmierć na torach

Wczoraj wieczór poinformowaliśmy Was o zdarzeniu, do którego doszło w rejonie torowiska na trasie z Gorlic-Zagórzan w stronę Moszczenicy.

Jak się okazało na miejscu, do potrącenia człowieka przez pociąg doszło na trasie pomiędzy stacją Gorlice - Zagórzany, a Moszczenica Małopolska. Nie był to teren przejazdu kolejowego, ale miejsce nieco oddalone od stacji, pomiędzy polami.

Dziś rano informacje o zdarzeniu przekazał nam asp. sztab. Gustaw Janas z KPP w Gorlicach. Mówił o tym, że zgłoszenie dotarło do służb mniej więcej kwadrans przed godziną 20. Wzywającym pomoc był kierownik pociągu, który poinformował o zderzeniu pociągu z człowiekiem. Niestety, potrącona osoba w wyniku odniesionych obrażeń straciła życie.

Trwa ustalanie tożsamości tego człowieka, ale policjanci mówią, że najprawdopodobniej był to około 40-letni mężczyzna. 

 

Więcej informacji na temat zdarzenia znajdziecie w naszym tekście >>>Zagórzany. Potrącenie pieszego na torach [AKTUALIZACJA]

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Napisz komentarz

Komentarze

Karo 09.01.2023 11:15
Tak mało pociągów jeździ na tej trasie a niestety taki wypadek. ☹️☹️☹️

ReklamaCentrum Aktywnej Rozrywki BAZA Nowy Sącz - BAZA tu zaczyna się zabawa - Nowy Sącz, CH Gołąbkowice, poziom -1, ul. Prażmowskiego 11
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
Reklama

Temperatura: 18°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama