Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swoją wymarzoną kosiarkę w IwoBike
Reklama Niech Święta Wielkanocne przyniosą Państwu wiele radości, spokoju i nadziei. Życzę zdrowia, wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej w Gorlicach przy ul. Legionów
Reklama
Reklama

Jak zakończyło się wczorajsze zdarzenie w Łużnej?

Podziel się
Oceń

Wczoraj po południu przy drodze głównej w Łużnej doszło do zdarzenia, które wyglądało bardzo niebezpiecznie. Dziś znamy już oficjalne informacje o tej kolizji.
Jak zakończyło się wczorajsze zdarzenie w Łużnej?

Autor: halogorlice.info ©

 

Kolizja w Łużnej

O tym zdarzeniu informowaliśmy wczoraj >>>Łużna. Osobówka w rowie. Utrudnienia na DW 977 [FOTO]

 

Jak powiedział nam podkom. Grzegorz Szczepanek:

Zgłoszenie pojawiło się wczoraj, o godzinie 15.30. 
W Łużnej, w ciągu drogi krajowej nr 977 doszło do kolizji, w której uczestniczyły dwa pojazdy: volkswagen touran i fiat punto. 
Kierowca volkswagena, mieszkaniec miasta Gorlice, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. 

Doprowadził tym do zderzenia z fiatem punto, prowadzonym przez mieszkańca Moszczenicy.


Gdy kierowca fiata zasygnalizował zamiar wykonania skrętu w prawo i zwolnił, by manewr ten wykonać, kierowca volkswagena nie był w stanie odpowiednio szybko zahamować i najechał na tył fiata wpychając go do przydrożnego rowu.
 

Jak opisuje dalej podkom. Szczepanek:

Kierowcy byli trzeźwi.

Sprawcę zdarzenia, którym w tym przypadku był kierowca volkswagena, ukarano mandatem karnym w wysokości 1020 złotych i 10 punktami karnymi.

 

Chociaż przebieg zdarzenia był dość klasyczny, piszemy o nim także dlatego, że po zdarzeniu skontaktował się z nami jeden z uczestników tej kolizji.

Zwrócił się do nas z prośbą o:

(...) podziękowanie wszystkim osobom, które widząc zdarzenie, zatrzymywały się i proponowały udzielenie pomocy, w tym mężczyźnie, który do czasu przybycia na miejsce służb pomógł kierować ruchem w miejscu zdarzenia. 

Szczególne podziękowania kieruję do druhów OSP Łużna, którzy szybko przybyli na miejsce, pomogli wyciągnąć pojazd z rowu, kierowali ruchem i byli gotowi udzielić pomocy medycznej.

Dzięki profesjonalizmowi policji i straży wszystko udało się przeprowadzić bardzo sprawnie, bez dodatkowych, niepotrzebnych emocji.

 

Poza tym jednym zdarzeniem, miniona doba minęła na drogach dość spokojnie. 

 

Zderzenia z sarną

Dziś (8 lutego) tuż po północy, policjantów wezwano do dwóch, bliźniaczo podobnych zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

Pierwsze z nich miało miejsce pół godziny po północy na terenie Łużnej. Mieszkaniec tej miejscowości prowadzący audi zderzył się z sarną, która wbiegła pod jadący pojazd. Zwierzę padło.

Godzinę później, około 1.35 policjanci udali się do podobnego zdarzenia, które miało miejsce w Wójtowej. Tam prowadzący volkswagena mieszkaniec Libuszy także zderzył się z sarną, która wybiegła wprost pod jego pojazd. Kierowca był trzeźwy. 

Straty oszacował wstępnie na około 3 000 złotych. W tym jednak przypadku potrącone zwierzę oddaliło się z miejsca zdarzenia.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Mare Swer 19.02.2023 13:36
Dziękuje za pamięć- uczestnikowi kolizji drogowej z ŁUŻNEJ...Marek

Kierowca 08.02.2023 14:29
Kierowca był trzeźwy a sarna? Ach... oddaliła się...

ReklamaPasja do zwierząt FRYZJER BRUNO - oferujemy: strzyżenie psów i kotów, trymowanie, obcinanie pazurków, kąpiele, czyszczenie uszu, oczu, czyszczenie zębów, fachowe porady - używamy profesjonalnego sprzętu i kosmetyków najwyższej jakości - Kobylanka 256, tel, 533 16 08 76
Reklama
ReklamaZ okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu zdrowia, spokoju, nadziei oraz wielu radosnych chwil w gronie najbliższych. Niech wiosna przyniesie nową energię, optymizm i pomyślność na każdy dzień życzenia składają Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Moroń oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: 67Treść komentarza: Najpierw sam bredzisz jakbyś co najmniej już święta zaczął, a później próbujesz te brednie przypisać mnie. Trump sam siebie przedstawia jako człowieka interesu. A w tym momencie jedynym jego interesem w naszym rejonie świata jest osłabić konkurencję dla USA czyli UE, co za pomocą ***i pisowskich, Orbana i innej agentury jak widać z powodzeniem mu się udaje. A co do batyra to liczą się czyny, mówić to se może ile chce i co chce. Ważne, że zadaje się putinowskimi pachołkami i działa na szkodę Polski jak tylko się da. A na USA nie licz przez co najmniej 10 lat, wystrzelali się do tego stopnia ze wszystkiego w Iranie, że od nas chcą już jedną baterią Patriotów. Jeśli sami sobie nie zbudujemy armii i przemysłu obronnego to skończymy jak Ukraina. Wesołych Świąt. KT.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 17:11Źródło komentarza: Ceny trochę w dół a wcześniej sporo w górę. Od północy taniej na stacjachAutor komentarza: WitoldTreść komentarza: Słychać wycie, znakomicie 🙂 Gratuluję!Data dodania komentarza: 1.04.2026, 16:26Źródło komentarza: Sukces Starosty Gorlickiego. Mirosław Waląg z tytułem Osobowości Roku 2025Autor komentarza: KgrTreść komentarza: Jakby nawet takie było to imbecyle nie pomyśleli o przejściach dla pieszych i tak będą korki i tak.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 16:23Źródło komentarza: Pojawiły się wizualizacje najbardziej problematycznych skrzyżowań [FOTO]Autor komentarza: ~~~~jaTreść komentarza: A co mnie obchodzi czyj to był pomysł? Nawet jeżeli Obama to jaki Obama miał realny wpływ na działania Tuska? Nie wszyscy wiedzieli, bo np. Kaczyńscy właśnie ostrzegali ale nikt nie słuchał a nawet wyśmiewał! To środowisko nie modli się do Trumpa a tylko zdaje sobie sprawę, że póki mamy sojusz z USA atak na Polskę raczej nam nie grozi natomiast PO robi wszystko aby zerwać ten sojusz a wtedy zostaniemy sami a nawet gdyby nie to cała Europa mimo najlepszych szczerych chęci nie jest w stanie powstrzymać putina nawet na kilka dni! Ćpać to chyba sam musisz nieźle, bo pierniczysz głupoty Nawrocki nie raz wyraźnie (nawet powtórzył to na Węgrzech) powiedział co myśli o putinie i rosji... ale jak się nie ma argumentów to trzeba bredzić jak ten psudodziennikarz TVN-u. Wytykanie hipokryzji jest jak najbardziej na miejscu a wcześniej to marży nie było? Są w ogóle jakieś realne trudności z zakupem surowca? Nie ma żadnych tylko nieco zdrożała! Po prostu Tusk okłamał Polaków trzeba o tym mówić... ale zawsze znajdzie się żelazny elektorat który zamiast wytykać mu błędy będzie usiłował go bronić.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 16:03Źródło komentarza: Ceny trochę w dół a wcześniej sporo w górę. Od północy taniej na stacjach
Reklama