Do pierwszego zdarzenia doszło dziś o poranku na terenie miejscowości Stróżówka. Pisaliśmy o nim w tekście >>>Stróżówka. O poranku niedaleko szkoły doszło do potrącenia
Finał potrącenia pieszego okazał się bardzo szczęśliwy: poszkodowany odniósł obrażenia kwalifikujące zdarzenie jako kolizję.
Tuż przed godziną 9 rozpoczął się bardzo intensywny czas pracy mundurowych, którzy w ciągu pół godziny byli wzywani do trzech różnych zdarzeń. Do dwóch doszło na terenie Ropy, a jedna miała miejsce przy ul. Legionów.
Nieustąpienie pierwszeństwa
Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 8.45 w Ropie, w pobliżu stacji benzynowej.
Prowadząca seata mieszkanka gminy Gorlice nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się citroenem mieszkance gminy Uście Gorlickie. Kierujące były trzeźwe, a w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Sprawczynię kolizji ukarano więc mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi.
Krótko po godzinie 9 także w Ropie doszło do drugiego zdarzenia drogowego, którego rozstrzygnięcie nie było znane w chwili publikacji niniejszego tekstu.
Próba wyprzedzania na podwójnej ciągłej
Poznaliśmy jednak scenariusz zdarzenia, do którego doszło niemal pod naszym redakcyjnym oknem około godziny 9.15.
Kierujący seata mieszkaniec miasta Gorlice nie zastosował się do znaku P-4 (linia podwójna ciągła). W czasie wyprzedzania w niedozwolonym miejscu otarł się o wyprzedzany pojazd marki Volkswagen Golf, a następnie o jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault.
Jak wyjaśnił nam asp. sztab. Gustaw Janas, rzecznik KPP w Gorlicach:
Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Na sprawcę kolizji nałożono mandat w wysokości 1 200 złotych i 10 punktów karnych przewidzianych w tej sytuacji.
Źródło info: KPP w Gorlicach








![PCK w Gorlicach podsumował ubiegłoroczną działalność [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę osób siedzących przy stole](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pck-w-gorlicach-podsumowal-ubiegloroczna-dzialalnosc-foto-1775056832.jpg)



![Młodzieżowa Rada Miejska na strzelnicy. Kto miał najlepsze oko? [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi w budynku strzelnicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-mlodzi-radni-w-pelnej-gotowosci-foto-1775048139.jpg)

![Mamy nowe druhny i druhów w służbie. Zobacz, kto wstąpił w szeregi OSP [FOTO] zdjęcie przedstawia strażaków na sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nowi-strazacy-osp-po-szkoleniu-podstawowym-uroczysty-apel-w-gorlicach-foto-1774960236.jpg)
![Świąteczna atmosfera w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia burmistrza Gorlic przy stole, trzymający w dłoni prezent](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-swiateczna-atmosfera-w-srodowiskowego-domu-samopomocy-w-gorlicach-1775047118.jpg)










![Ropa. Poważne zdarzenie drogowe na DK28 [FOTO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na drodze i strażaków w tle](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-powazne-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1774890666.jpg)
![Moszczenica. Zderzenie trzech pojazdów. Są ranni. Droga jest całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia samochody straży pożarnej na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moszczenica-zderzenie-trzech-pojazdow-sa-ranni-droga-jest-calkowicie-zablokowana-foto-1774424287.jpg)
![Harklowa. Tragiczne zdarzenie tuż za granicą powiatu gorlickiego. Nie żyje 13-letni chłopiec [FOTO] zdjęcie przedstawia śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-harklowa-tragiczne-zdarzenie-tuz-za-granica-powiatu-gorlickiego-nie-zyje-13-letni-chlopiec-1774353139.jpg)
![Gastronomia, budownictwo i klasa wojskowa. Tak promowała się szkoła w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia 4 kobiety w fartuchach w kuchni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gastronomia-budownictwo-i-klasa-wojskowa-tak-promowala-sie-szkola-w-gorlicach-foto-1773848047.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze