Oberwanie chmury w Bieczu. I nie o pogodę tu chodzi [RETRANSMISJA]

KS Podhalanin Biecz podejmował wczoraj ekipę LKS-u Szaflary w ramach 8. kolejki rozgrywek 5. ligi małopolskiej grupy wschód.
drużyny ks podhalanin biecz i lks szaflary przed meczem 8 kolejki rozgrywek 5 ligi w sezonie 2023/24
Drużyny KS Podhalanin Biecz i LKS Szaflary przed meczem

Autor: halogorlice.info ©

W tabeli 5. ligi obie ekipy dzieli przepaść. Bieczanie po bardzo dobrym początku rozgrywek są w topie ligi, na drugim biegunie znajduje się ekipa z Szaflar, mająca na swoim koncie tylko 1 zwycięstwo i 6 porażek.

KS Podhalanin Biecz – LKS Szaflary 5:1 (3:1)

Kibice, którzy jak zawsze licznie przybyli na Stadion Miejski w Bieczu, jeszcze nie zdążyli się dobrze rozsiąść, a futbolówka zatrzepotała już w siatce. W 4 minucie, po wrzutce z rzutu rożnego i główce jednego z obrońców, piłka trafiła w narożnik pola karnego, wprost pod nogi Konrada Frysia, który strzałem w okienko dał prowadzenie gospodarzom.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, goście podrażnieni niepowodzeniem nacierali skrzydłami boiska. Po jednym z takich rajdów prawą stroną kąśliwy strzał z okolicy narożnika pola karnego oddał Matusz Otręba. Piłka posłana po ziemi została chwycona przez bramkarza gospodarzy, Tomasza Liberę, jednak już po przekroczeniu całym obwodem linii bramkowej.

W 27 minucie spotkania sędzia zawodów, Mateusz Czachura, podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców LKS-u. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Konrad Fryś, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Od tego momentu gospodarze uzyskali dużą przewagę na boisku, a ich akcje cały czas się nabierały rumieńców.

Tuż przed przerwą gola na 3:1 dla gospodarzy strzelił Brazylijczyk, Nicolaz Gimenez Cruz. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w barwach Podhalanina.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, gospodarze dzielili i rządzili w każdym sektorze boiska, a LKS skupił się na obronie swojego pola karnego, czasami wychodząc tylko z kontrą.

Mijały kolejne minuty, a nad Bieczem zaczęły zbierać się bardzo ciemne i gęste chmury, jak się potem okazało, na boisko w trakcie spotkania nie spadła ani jedna kropla deszczu. Gorzej było już później.

Gospodarzom udało się w końcówce spotkania zdobyć jeszcze dwie bramki pieczętujące ich okazałe i przekonywające zwycięstwo.

W tym miejscu należy podkreślić, że mecz ten upływał w bardzo dobrej, sportowej atmosferze, sędzia zawodów Mateusz Czachura panował całkowicie nad zawodami, nie miał powodów do pokazania ani jednego kartonika, a gra była bardzo płynna, bez większych fauli i przewinień.

Bieczanie, zdobywając 3 punkty, awansowali na 3. miejsce w tabeli 5. ligi małopolskiej, i mają ich już w swoim dorobku 17.

Kolejnym rywalem Podhalanina będzie GLKS Gromnik, z którym podopieczni Mariusza Stawarza zmierzą się 30 września na wyjeździe. Do Biecza 5. liga powróci w weekend 7-8 października, gdy bieczanie podejmą u siebie ekipę Zalesianki Zalesie.

Tabela 5. ligi małopolskiej (grupa wschód, stan na 24 września 2023, źródło: 90minut.pl):