Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama

Wyniki exit poll i wieczór wyborczy OGB Pro na halogorlice.info

Podziel się
Oceń

15 października Ogólnopolska Grupa Badawcza nie tylko przeprowadzi 41 badań exit poll (we wszystkich okręgach wyborczych), ale także zorganizuje w studiu telewizyjnym własny wieczór wyborczy. Relacja będzie dostępna w internecie, w mediach społecznościowych oraz na głównych stronach 100 najpopularniejszych portali lokalnych w całym kraju. Powiat gorlicki będzie reprezentował nasz portal halogorlice.info.
Mapa województw podczas wieczoru wyborczego podczas wyborów parlamentarnych
Mapa województw podczas wieczoru wyborczego podczas wyborów parlamentarnych

Autor: Lokalna Sieć Wyborcza

 

Mamy podpisane już ponad 60 umów, rozmawiamy z kolejnymi kilkudziesięcioma portalami – mówi Łukasz Pawłowski, Prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

W zamian za udostępnienie naszego wieczoru wyborczego na głównych stronach lokalne portale już o 21 będą mogły zaprezentować swoim czytelnikom wyniki: zarówno procentowe poparcie partii, jak i podział mandatów w ich okręgach. Co warte podkreślenia, z każdym portalem współpracujemy na zasadach wyłączności w danym mieście czy powiecie. 

Oprócz wyników głównych portale otrzymają od nas także dane, takie jak preferencje wyborcze w ich okręgu z podziałem na wiek, płeć, wykształcenie, a także wyniki Early Late Poll przygotowane dzięki obserwatorom OGB, którzy będą obecni w komisjach wyborczych w trakcie liczenia głosów. Nasza “Lokalna Sieć Wyborcza” będzie mogła na równi konkurować z największymi mediami w Polsce.


Dodatkowo portale będą mogły korzystać z materiałów graficznych i wideo przygotowanych przez OGB. Portale, z którymi już podpisano porozumienia to liderzy mediów lokalnych: lovekrakow.pl, tuwroclaw.pl bydgoszcz.com, wpoznaniu.pl, pulsgdanska.pl rzeszow-news.pl czy wszczecinie.pl. Dodatkowo w trakcie badania Exit Poll, Ogólnopolska Grupa Badawcza zada w każdym województwie inne, dodatkowe pytanie na palące tematy. 

W województwie mazowieckim będzie to pytania o budowę CPK, w województwie pomorskim o budowę pierwszej elektrowni atomowej, w dolnośląskim o zamknięcie kopali Turów, a w warmińsko-mazurskim o słuszność budowy kanału na Mierzei Wiślanej. Pytania w formie referendalnej z odpowiedziami: “Tak/Nie” będą stanowić dodatkową wiedzę podczas wieczoru wyborczego.
 

Oprócz mediów lokalnych, z którymi nadal rozmawiamy i jesteśmy otwarci na kolejne zgłoszenia, rozmawiamy też z portalami horyzontalnymi, dla których mamy propozycje danych ogólnopolskich – dodaje Łukasz Pawłowski. 

Nazwaliśmy to roboczo “PAP-em na wybory”, ponieważ możemy dostarczać na żywo unikalne dane, informacje i materiały w trakcie wieczoru wyborczego. Jestem przekonany, że wyników exit poll OGB Pro oraz naszego wieczoru wyborczego nie będzie się dało nie zauważyć w niedzielę wyborczą oraz następnego dnia, podczas którego relacja będzie trwać nadal. Zamierzamy nie tylko podać dokładny podział mandatów w każdym okręgu, ale także zapytać Polaków, co skłoniło ich do głosowania na daną partię, jakie tematy były dla nich kluczowe i jak oceniają ostatnie 8 lat. Dodatkowo pierwszy raz w historii prezentowane będą wyniki wyborów do Senatu i zwycięzcy w poszczególnych okręgach. To będzie zupełnie inny wieczór wyborczy, jakiego jeszcze nie było w ciągu ostatnich 30 lat.


Napisz komentarz

Komentarze

ja 25.09.2023 12:57
to już można wpisać na pierwsze miejsce KO

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego