PRZECZYTAJ

5. liga piłki nożnej. Pogrom w Gromniku. Biecz chwilowym liderem

Podopieczni Mariusza Stawarza wybrali się wczoraj (30 września) na mecz wyjazdowy do niedalekiego Gromnika. Była to 9. kolejka rozgrywek grupy wschodniej 5. ligi małopolskiej.
Piłkarze KS Podhalanin Biecz mecz 5. ligi z GLKS Gromnik
Piłkarze KS Podhalanin Biecz podczas meczu 5. ligi z GLKS Gromnik

Autor: Mateusz Golonka

GLKS Gromnik - KS Podhalanin Biecz 0:6 (0:1)

Bramki: Lubera, Garstka, Lubera, Taiguera, Wójcik, Lubera

Już od samego początku zarysowała się przewaga gości, którzy grając ofensywnie, zepchnęli przeciwników na swoją połówkę. Na gola nie trzeba było długo czekać, w 18 minucie spotkania lewą stroną popędził Kamil Tyrka, zacentrował w pole karne, a tam już formalności strzałem głową dopełnił Damian Lubera.

Mimo kilku okazji z obu stron wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Bieczanie napierali coraz mocniej i kolejne gole wisiały w powietrzu. Jak się potem okazało, kolejne trafienie otworzyło ich prawdziwy worek.

W 65 minucie do bramki trafił Wiktor Garstka, 4 minuty później kolejny wpis w protokole dokonał Damian Lubera. Zawodnicy i kibice drużyny nawet nie zdążyli jeszcze ochłonąć po przyjęciu dwóch szybkich ciosów, a już kolejny raz ich bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki.

Z głębi pola zagrywał Kacper Czech, a Adrian Taiguera przyjął sobie piłkę, wykonał zwód i trafił prosto w okienko GLKS-u. 4:0 dla Biecza!

To nie był koniec. Chwilę później do bramki trafił Igor Wójcik. 5:0 dla Podhalanina! Bieczanie grali do samego końca i tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra zdołali jeszcze przeprowadzić skuteczną akcję, wrzutkę Igora Wójcika uskutecznił znów strzałem głową Damian Lubera, kompletując w tym meczu hat-tricka.

Po tym okazałym zwycięstwie bieczanie zameldowali się na fotelu lidera tabeli 5. ligi małopolskiej. Dziś rozegrane zostaną pozostałe mecze tej kolejki. Tarnovia i Dunajec mogą zapunktować i wyprzedzić Podhalanina. Mimo wszystko fajnie być, choć na chwilę liderem rozgrywek. A może na dłużej?

Tego życzymy tej ambitnej drużynie!

Tabela grupy wschodniej 5. ligi małopolskiej (stan na godz. 9, 1 października 2023, źródło: 90minut.pl):