Podhalanin Biecz samodzielnym liderem 5. ligi małopolskiej

Biecka jedenastka pod wodzą Mariusza Stawarza kontynuuje walkę o mistrzostwo 5. ligi małopolskiej grupy wschodniej. Ostatnia kolejka była sprawdzianem dla bieczan, jakie mają szanse na prymat w rozgrywkach, mierząc się z czołowym zespołem rundy jesiennej.
Zawodnicy Podhalanina Biecz podczas meczu na boisku w 5 lidze małopolskiej w Zakliczynie
Cieszynka piłkarzy Podhalanina Biecz po strzelonym golu w Zakliczynie

Autor: MP videos

Dunajec Zakliczyn – KS Podhalanin Biecz 2:4 (1:3)

Bramki: Świderski 22', Pawłowski 54' - Lubera 29', Malisz 33', 45', 83'.

Na ten mecz ostrzyły sobie zęby obie drużyny z Pogórza, bieczanie po ostatniej potyczce z Zalesianką zostali nowym liderem ligi, a Dunajec miał zakusy, by to miano zdobyć dla siebie.

Pierwsza bramka tego spotkania padła dla drużyny gospodarzy, w centralny sektor przed polem karnym podawał Kamil Wójcik, a najszybciej do piłki dopadł Karol Świderski, podbił ją i przelobował zmierzającego do interwencji Tomasza Liberę.

Chwilę później padła bramka wyrównująca. Damian Lubera skorzystał z podania Nicolasa Himeneza, zakręcił obrońcami i ze środka pola karnego strzelił w długi róg obok interweniującego bramkarza gospodarzy.

Bieczanie postanowili pójść za ciosem. Po 4 minutach wywalczyli rzut wolny z prawej strony boiska. Piłkę dośrodkowaną przez Konrada Frysia główką do siatki skierował Jacek Malisz.

Widzowie w Zakliczynie byli świadkami dobrego, szybkiego spotkania, obfitującego w wiele akcji z obu stron.

Tuż przed przerwą bieczanie podwyższyli wynik na 3:1, a strzelcem bramki został Jacek Malisz wykorzystując zamieszanie w polu karnym przeciwnika.

Po przerwie drużyna gospodarzy ruszyła do odrabiania strat. W 53 minucie spotkania doszło do faulu w polu karnym Dunajca. Sędzia zawodów podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Marcin Pawłowski. Walka rozgorzała na dobre, a wynik tej rywalizacji cały czas był sprawą otwartą.

W 83 minucie losy spotkania rozstrzygnął Jacek Malisz, który sfinalizował główką dośrodkowanie z rzutu rożnego Adrian Ferreiry .

3 ważne punkty trafiły na konto Podhalanina, który umocnił się na fotelu rozgrywek rundy jesiennej 5. ligi małopolskiej.