Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Jaka prognoza na początek tygodnia? [POGODA OKIEM MARKA]

Podziel się
Oceń

Po deszczowej niedzieli, podczas której wpływ na pogodę miał niż wraz z systemem frontów, nadejdzie pogodny początek nowego tygodnia.
widok z ulicy Dukielskiej w Gorlicach
Widok z ulicy Dukielskiej w Gorlicach

Autor: Marek Sowa


W poniedziałek nasz rejon będzie znajdował się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływająca masa powietrza będzie cechowała się obniżoną zawartością, co umożliwi pojawienie się rozpogodzeń. Na mniejsze zachmurzenie możemy też liczyć przez większą część wtorku.

Zachmurzenie w poniedziałek u nas będzie umiarkowane lub nawet małe. Padać w ciągu dnia nie będzie, lecz opad mógł jeszcze występować podczas nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy mieliśmy nieco większe zachmurzenie, zwłaszcza w pierwszej części nocy, dzięki czemu nie groziło nam większe wychłodzenie dolnej części troposfery.

Temperatura minimalna podczas dzisiejszej nocy spadła średnio do około 9 stopni. Lokalnie spadek mógł być oczywiście większy. Zagrożenie ze strony zamgleń lub mgły było u nas dziś w nocy mniejsze. Większa szansa na mgłę będzie w nocy z poniedziałku na wtorek.

Z kolei w drugiej części dnia zobaczymy maksymalnie 16 stopni w północnej części powiatu, w południowej 14. Wiatr w porywach będzie przeważnie słaby z sektora południowego.

Zachęcam do spędzania w miarę możliwości wolnego czasu na zewnątrz, łapiąc promienie słoneczne. Nieuchronnie zbliżamy się do dni, w których będziemy mieli do czynienia z niewielkim usłonecznieniem, a sama długość dnia spadnie do 8-9 godzin.

Grafika:
- widok z ulicy Dukielskiej w Gorlicach, zdjęcie mojego autorstwa wykonane 21 października.
Miłego dnia!

pogoda okiem marka prognoza gorlice
Widok z ulicy Dukielskiej w Gorlicach, zdjęcie mojego autorstwa wykonane 21 października, źródło: Marek Sowa

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaStudiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle, STUDIUJ BLISKO SIEBIE ADMINISTRACJĘ LUB PEDAGOGIKĘ, studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line | ZAPISZ SIĘ TERAZ! STYPENDIA NAWET DO 4500 ZŁ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 15 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Fire flyTreść komentarza: Pewnie nie opłacił komendy jak syn byłego policjanta a dragi wrócą na ulice tyle że od policyjnych dilerówData dodania komentarza: 16.09.2025, 10:09Źródło komentarza: 19-latek zatrzymany z narkotykami – marihuana, mefedron i kokaina zabezpieczoneAutor komentarza: BatyrTreść komentarza: Jestem spokojny o losy ojczyzny skoro mają na nie wplyw tak światłe umysły i to grono młodych słuchaczy.Data dodania komentarza: 16.09.2025, 09:27Źródło komentarza: Barbara Bartuś o kolei i przyszłości Polski [FOTO]Autor komentarza: WwTreść komentarza: To, co Pani poseł powiedziała o kolei, to bardzo ładnie. Tylko, że działać powinien raczej burmistrz. Nawet nie trzeba już żadnych inwestycji. Nie ma przeszkód technicznych, żeby z Gorlic do Rzeszowa pociągi jeździły nawet co godzinę (żart). Burmistrz z kierownikiem MZK powinni zabrać się na serio za autobus do Wetliny. Jeździ jak chce, a powinien być osobny kurs , skomunikowany z pociągiem na sztywno. Nie może być tak, że lekko spóźniony pociąg wjeżdża na stację, a autobus sobie jedzie. Ludzie nie z Gorlic, którzy wysiadają w Zag, mogą być nieco zszokowani tym, co tak widać. Wystarczy więc poprawić komunikację miejską, bez wielkich inwestycji.Data dodania komentarza: 16.09.2025, 09:23Źródło komentarza: Barbara Bartuś o kolei i przyszłości Polski [FOTO]Autor komentarza: WwTreść komentarza: Anatol to spoko gość. Żeby osiągnąć taki poziom sportowy trzeba ciężko pracować i dzielić czas między pracę zawodową, rodzinę, dom i ćwiczenia. Chłopie, nie przejmuj się tymi komentarzami.Data dodania komentarza: 16.09.2025, 09:17Źródło komentarza: Anatol Krygowski z sukcesem w Las Vegas. Jest wicemistrzem świata [FOTO]
Reklama