PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Słowak Tibor Sahajda najszybszy w Lipinkach [FOTO]

W sobotę (21 października) odbyła się kolejna impreza biegowa w naszym regionie. Uliczkami Lipinek pobiegli uczestnicy XVI Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego.
Dzieci na podium biegu ulicznego w Lipinkach
Podium biegu ulicznego w Lipinkach

Autor: halogorlice.info ©

Pogoda była bardzo łaskawa i dla biegaczy, i dla organizatorów, a same zawody odbywały się przy idealnej do biegania aurze.

Lipiańska impreza skupiła biegaczy rywalizujących na trasach o długości 5 i 10 km. W sumie na starcie biegu stanęło 70 zawodników. Była to dobra okazja do uczczenia pamięci o Kazimierzu Świerzowskim, wybitnym trenerze i wychowawcy młodzieży, ale również świętowania 40-lecia dyscypliny biegowej w Lipinkach.

Na głównym dystansie Biegu Ulicznego w Lipinkach o długości 10 km najlepszym okazał się Słowak Tibor Sahajda, osiągając bardzo dobry czas 30 minut i 27 sekund.

Na drugim miejscu finiszował Rafał Sułkowski z Krakowa (33 min16 sek), a trzecie miejsce na podium zajął Łukasz Jaumień (34: min 02 sek), reprezentujący GUKLA Bratkowice.

Najlepszy biegacz gminy Lipinki zajął miejsce tuż za czołową trójką, a był to Tomasz Pociecha z Krygu z czasem 35 min 48 sek.

Wśród kobiet, które tradycyjnie już miały do pokonania dystans 5 km, ponownie w swej karierze zwyciężyła Anna Wojna (ULKS Lipinki) z czasem 19 min 08 sek. Kilkanaście sekund za nią linię mety przekroczyła kolejna zawodniczka ULKS Lipinki Paulina Kicilińska (19 min 26 sek). Brązowy medal wywalczyła Marta Prajzner (Krościenko Wyżne k. Krosna), która osiągnęła czas 19 min 33 sek.

Wśród juniorów w biegu na 5 km najszybszy okazał się Mateusz Foryś z Krakowa (17 min 55 sek). Drugi na mecie zameldował się Kacper Szarłowicz (18 min 13 sek), a trzeci Mateusz Łukaszyk (22 min 59 sek) – obaj reprezentowali barwy ULKS Lipinki. Natomiast najlepszą z juniorek okazała się Justyna Rusyn (25 min 36 sek), drugie miejsce zajęła Milena Polaszek (29 min 07 sek, a trzecia była Natalia Markowicz (29 min 29 sek). Wszystkie dziewczęta to zawodniczki ULKS Lipinki.

Źródło info: elipinki