Opady mokrego śniegu mogą nam towarzyszyć tak naprawdę przez cały dzień. Ponadto nie można wykluczyć pojawienia się opadu marznącego deszczu, zwłaszcza w południowej części powiatu. Większa szansa na opad marznący będzie jednak w południowej części Podkarpacia ze względu na korzystniejszy rozkład temperatury w dolnej troposferze.
Do końca soboty w naszym rejonie pokrywa śnieżna wzrośnie najprawdopodobniej do około 20-30 cm, z czego górna granica dotyczy południowej części powiatu.
Temperatura maksymalna w całym rejonie osiągnie średnio -1 stopień. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany z sektora północnego.
Przed nami trudny dzień zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Standardowo apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się po śliskich odśnieżonych drogach i chodnikach
Miłego dnia!
Grafika:
- wyliczana wysokość pokrywy śnieżnej do końca soboty



![Śniegu jeszcze przybędzie i to około 20-30 cm [POGODA OKIEM MARKA] widok na gorlickie zawodzie, samochody na skrzyżowaniu, sygnalizacja świetlna, widok w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-sniegu-jeszcze-przybedzie-i-to-okolo-20-30-cm-pogoda-okiem-marka-1701495828.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze