Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Kadeci i juniorzy wracają z wyjazdowych meczów z tarczą

Młodzi gorliccy koszykarze kontynuują walkę o tytuł mistrzów lig w swoich kategoriach. Nie inaczej było w tym tygodniu gdy gorliczanie zmierzyli się ze swoimi przeciwnikami podczas meczów wyjazdowych.
grupa chłopaków stojących przy ławce podczas przerwy w meczu koszykówki
Podczas meczu koszykówki w gorlickiej hali sportowej

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

Jako pierwsi na parkiety wyszli juniorzy, którzy w Wadowicach byli podejmowali przez tamtejszą Skawę.

Skawa Wadowice – MKS Gorlice 58:72 (13:17, 8:17, 15:24, 22:14)

Skawa: Kubanek 33, Jędrzejowski 10, Bartoszewicz 6, Reciak 4, Kurzeja 2, Kowalski 2, Skawina 1, Pajdzik, Adamus, Stelmaszuk, Kolber, Żurek. Trener: Piotr Kunowski

MKS: Hajduk 23 (rekord punktowy), Grybel 16, Osikowicz 12, Przybylski 7, Mól 6, Janik 3,Miarecki 3, Kowalski 2. Trener: Wojciech Rykała

Podopieczni Wojciecha Rykały, mimo żę grali w mocno osłabionym składzie, wygrali na boisku rywala 72:58. Gospodarze walczyli do ostatniej sekundy i gdyby nie 20 punktowa przewaga zbudowana przez przyjezdnych w 3 kwarcie, to w końcówce spotkania mogło być różnie.

Była to dopiero trzecia wygrana drużyny w tym sezonie, z czego dwie odniesione właśnie nad ostatnią w tabeli Skawą Wadowice. W Gorlicach padł wynik 94:26 dla MKS-u.

W ubiegłym tygodniu gorliczanie sprawili dużą niespodziankę pokonując wyżej notowanego rywala.

Relację z tego spotkania można przeczytać w osobnym artykule.

10MKS Skawa Wadowice14140 - 140 - 70 - 7422 - 1406-9840.3001

W dalekiego wyjazdu wracają właśnie nasi kadeci. Dziś w samo południe byli podejmowani w Starachowicach przez Klub Basket.

Klub Basket Starachowice – MKS Gorlice 71:86 (19:28, 17:18, 17:23, 18:17)

Basket: Sobieraj 18, Misztak 15, Zyzman 14, Urbański 13,  Borysovets 4, Cieślik 3, Skoliroński 1, Wędziński, Gołda. Trener: Marcin Kot

MKS: Osikowicz 26, Janik 20, Mól 18, Janik Sz. 13, Kowalski 9, Myśliwy, Skórski. Trener: Wojciech Rykała

Gorliczanie rozpoczęli ten mecz z animuszem i w pierwszej kwarcie zbudowali 9-punktową przewagę. W kolejnej odsłonie gra się wyrównała, a przyjezdni trzymali bezpieczny dystans nad rywalami i na przerwę schodzili przy wyniku 46:36 dla MKS-u.

Na początku drugiej połowy MKS wrzucił przysłowiową szóstkę i odjechał rywalowi na 22 punkty (66:44).

Gospodarze mimo ambitnej postawy zdołali tylko odrobić kilka punktów z tej zdecydowanej przewagi. Za tydzień kadeci wybierają się do Krakowa, by zmierzyć się z liderem ligi Koroną Kraków, z którą przegrali w Gorlicach 58:71 i była ich jak do tej pory jedyna porażka w tym sezonie.