Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swoją wymarzoną kosiarkę w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Kłusowali niedaleko granicy powiatu gorlickiego. Zostali schwytani

Podziel się
Oceń

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Do zdarzenia związanego z kłusownictwem doszło ostatnio w przyległej do granic powiatu gorlickiego Gminie Skołyszyn.
broń kłusownicza i zdjęcie truchła sarny
Trzech mieszkańców miejscowości Przysieki odpowie za kłusownictwo

Autor: KPP w Jaśle

 


Trzech mieszkańców miejscowości Przysieki odpowie za kłusownictwo. Do zdarzenia doszło we wtorek (23 stycznia) w powiecie jasielskim.

Miejscowy myśliwy otrzymał zgłoszenie o tym, że w okolicy Przysieków nieznani sprawcy strzelali do sarny. Udał się na wskazane miejsce, żeby zweryfikować tę informację. Niestety ta się potwierdziła. Gdy dostrzegł podejrzany samochód, a w nim dwóch mężczyzn, postanowił uniemożliwić im dalszą jazdę. Po tym, co odkrył w bagażniku pojazdu, od razu powiadomił jasielską policję.

23 stycznia po godz. 19 jasielski dyżurny Komendy Powiatowej Policji przyjął zgłoszenie o ujawnieniu przypadku kłusownictwa. Z informacji wynikało, że niedaleko mostu w Przysiekach została zatrzymana osoba, która strzelała do zwierząt.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zastali kłusownika oraz martwą sarnę, obok osobowego forda. Zwierzę miało widoczną ranę postrzałową w okolicach tułowia. Na miejscu obecny był także mężczyzna zgłaszający interwencję, który był myśliwym. Oświadczył, że gdy tylko uzyskał informację, że miało dojść do kłusownictwa, natychmiast udał się na miejsce. Zajechał drogę fordowi, z którego wybiegł jeden z mężczyzn i uciekł.

Policjanci ustalili, że obecny na miejscu kłusownik, wraz ze swoim znajomym pożyczyli broń od innego mężczyzny i razem udali się na polowanie. Będąc na łące, strzelili do sarny, a następnie truchło zwierzęcia wrzucili do bagażnika samochodu.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia dokonali oględzin i zabezpieczyli ślady. Ujawnili także truchło sarny oraz broń pneumatyczną, z której zostało zabite zwierzę. Następnie ustalono także właściciela broni oraz mężczyznę, który brał udział w nielegalnym polowaniu i oddalił się z miejsca zdarzenia.
 

Wszyscy trzej, zostali zatrzymani i przewiezieni do jasielskiej komendy – informuje mł. asp. Daniel Lelko w Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Mężczyźni zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Przyznali się do winy oraz wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z art. 53 Ustawy Prawo łowieckie grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.


Źródło info i foto: KPP w Jaśle/Jasło4u

Miejsce zdarzenia:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPasja do zwierząt FRYZJER BRUNO - oferujemy: strzyżenie psów i kotów, trymowanie, obcinanie pazurków, kąpiele, czyszczenie uszu, oczu, czyszczenie zębów, fachowe porady - używamy profesjonalnego sprzętu i kosmetyków najwyższej jakości - Kobylanka 256, tel, 533 16 08 76
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama