Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami rozpoczęcie Wakacji 2025
ReklamaOśrodek Jeździecki Końskie Zacisze - pensjonat dla koni, jazda konna, lokal do wynajęcia - Jankowa 47, 38-350 Bobowa - ZADZWOŃ  601 702 207
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Niespokojny dzień dla strażaków i druhów w Gorlickiem

Podziel się
Oceń

Dzisiaj (21 sierpnia) w ciągu tylko kilku godzin doszło do czterech zdarzeń, w których interweniowały służby ratunkowe w naszym powiecie.
samochody policji, straży pożarnej i karetka ZRM stojąca na drodze
Kolizyjny dzień w powiecie gorlickim

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

O zdarzeniach z ostatniego czasu mówi nam rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Dariusz Surmacz.
 

Do pierwszego ze zdarzeń otrzymaliśmy wezwanie o godz. 7.24 – informuje bryg. Dariusz Surmacz.

W miejscowości Kryg samochód osobowy uderzył w latarnię. Kierujący na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracował jeden zastęp strażaków, w sumie 4 ratowników oraz policja.


O godz. 15.16 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu w Wilczyskach. Kierujący pojazdem osobowym najechał na bliżej nieokreślony przedmiot leżący na drodze, zahaczając o niego miską olejową. Doszło do wycieku oleju silnikowego na jezdnię. 8 strażaków neutralizowało plamę substancji powodującej śliskość na jezdni.


O godz. 17.15 doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem była to kolizja dwóch pojazdów osobowych w miejscowości Moszczenica. W pierwszym samochodzie podróżowały dwie osoby, w drugim tylko kierująca. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł obrażeń, mimo że jeden z pojazdów został wyrzucony z jezdni i zakończył jazdę w rowie. 

Jedna z osób poczuła się źle, wezwano do niej karetkę ZRM. Po przebadaniu stwierdzono, że nie wymaga ona hospitalizacji.

 

Zdarzenie drogowe w Moszczenicy, autor foto: Karol Skrobot


Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce w Łużnej, gdzie kilkanaście minut po godz. 18 doszło do pożaru w blaszanym garażu. 8 druhów i strażaków z OSP i JRG zostało zadysponowanych do tego zdarzenia.


Źródło info: KP PSP w Gorlicach

 


Napisz komentarz

Komentarze

Jan 21.08.2024 22:03
...żeby się nie przepracowali

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
ReklamaWeronica sp. z o.o. zaprasza uroczyste obchody Jubileuszu 30-lecia
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 28°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12