Między godz. 12.30 a 14.30 w sobotę na gorlickim Rynku zatrzymają się uczestnicy jubileuszowej, 5. edycji Łemkowskiego Charytatywnego Rajdu Malucha, który w tym roku odbędzie się na terenie Beskidu Niskiego.
Gorlice znajdą się na trasie rajdu, co będzie świetną okazją, aby przyjrzeć się z bliska tym urokliwym samochodom, które na zawsze wpisały się w historię polskich dróg. Organizatorzy zaproszą wszystkich mieszkańców i gości miasta do wspólnej zabawy w atmosferze pełnej radości, wspomnień i motoryzacyjnych emocji.
Łemkowski Charytatywny Rajd Malucha przyciągnie fanów „maluchów”, by również wesprzeć szczytny cel. W ciągu ostatnich czterech edycji udało się zebrać ponad 140 tysięcy złotych na rzecz wychowanków Domów Dziecka. W tym roku wszystkie zebrane środki ze sprzedaży gadżetów, takich jak koszulki i kubki, oraz z licytacji darów przekazanych przez ofiarodawców zostaną przekazane na wsparcie dzieci i młodzieży z Domu Dziecka im. J. Korczaka w Strzyżowie.
Rajd rozpocznie się w piątek, 6 września, i potrwa do niedzieli, 8 września. Uczestnicy wyprawy odwiedzą między innymi Zdynię, Uście Gorlickie, Wapienne, Sękową, skansen i kasztel w Szymbarku, cerkiew w Kwiatoniu oraz cmentarz z I wojny światowej na Magurze Małastowskiej. Będzie to doskonała okazja, aby połączyć pasję do motoryzacji z odkrywaniem uroków Beskidu Niskiego i bogatej kultury regionu.
Fiat 126p, znany w Polsce jako „maluch”, stał się jednym z najpopularniejszych samochodów w kraju po rozpoczęciu jego produkcji w 1973 roku w Bielsku-Białej. Samochód ten, ze względu na swoją dostępność i niską cenę, szybko zdobył serca Polaków i stał się symbolem codziennego życia w PRL-u. Przez lata produkcji, "maluch" stał się nie tylko środkiem transportu, ale i częścią kultury, wspomnień oraz symboliki polskich dróg.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gorlic i okolic do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Spotkamy się na Rynku, aby wspólnie świętować jubileuszową edycję Rajdu Malucha, podziwiać piękne Fiaty 126p i wspierać szczytny cel.
Niech nikogo nie zabraknie — zarówno miłośników motoryzacji, jak i tych, którzy będą chcieli spędzić czas w miłej atmosferze i pomóc potrzebującym. Do zobaczenia na gorlickim Rynku!
Nie tak dawno relacjonowaliśmy Państwu wydarzenie związane z Wielką Wyprawą Maluchów, do Monte Cassino, w której udział wziął znany gorlicki kierowca wyścigowy Maciej Serafin.
Źródło info: UM w Gorlicach






![Kino Kolory | Repertuar na bieżący tydzień [6 lutego -15 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-tydzien-6-lutego-15-lutego-1770320447.jpg)
![Kino Legenda | Repertuar na bieżący weekend [6-8 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Legenda w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-legenda-repertuar-na-biezacy-weekend-6-8-lutego-1770319715.jpg)
![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [6 -10 lutego 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-6-10-lutego-2026-1770319268.jpg)


![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)



![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)

![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)






![Ten kierowca zostawił chyba mózg w domu [VIDEO] zdjęcie przedstawia samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ten-kierowca-zostawil-chyba-mozg-w-domu-1770279643.jpg)
![Most już otwarty, 12-kilometrowy objazd już nie obowiązuje [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód jadący po jezdni na moście](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-most-juz-otwarty-12-kilometrowy-objazd-juz-nie-obowiazuje-foto-1769100875.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze