Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
WAŻNE
Reklama Advertisement
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Co? Gdzie? Halo! [WTOREK, 17 grudnia 2024]

Podziel się
Oceń

Zaplanuj swój dzień i zobacz co ciekawego będzie się działo w Twojej okolicy. Każdego ranka dostępny jest tu harmonogram wszystkich ważnych wydarzeń, które na nas czekają.
Dwie osoby zwrócone do siebie twarzą
Dziś jest Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info©

 

WTOREK, 17 grudnia 2024

Imieniny obchodzą:  Bega, Florian, Jan, Łazarz, Łukasz, Modest, Olimpia, Wiwina, Żerosław, Żyrosław.

 

Dziś jest Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz

W dobie najróżniejszych komunikatorów coraz rzadziej rozmawiamy z kimś „twarzą w twarz”. Czy da się to jeszcze odwrócić? Spróbujmy chociaż dziś.

Dziś jest Dzień bez Przekleństw

Dla niektórych dużym wyzwaniem bywa wyartykułowanie jednej wypowiedzi bez przekleństw, nie mówiąc już o powstrzymaniu się na cały dzień od bogatego repertuaru tzw. brzydkich wyrazów. Ideą Dnia bez Przekleństw jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Bo właśnie w celu zredukowania napięcia ludzie przeklinają najczęściej. 

Dziś jest Dzień Braci Wright

Wzbicie się w powietrze i skonstruowanie latającej maszyny od zawsze było marzeniem ludzi, wystarczy wspomnieć Dedala i Ikara, czy Leonarda Da Vinci. Wielokrotnie próbowano stworzyć maszynę latającą, która będzie cięższa od powietrza, ale próby te kończyły się w najlepszym wypadku zniszczeniem maszyny, w najgorszym śmiercią śmiałków. Udało się dopiero braciom Wright, na których cześć prezydent USA Dwight D. Eisenhower ustanowił w 1959 roku Dzień Braci Wright.

 

          Kalendarz słoneczny: 
  • Wschód słońca: 7:27
  • Zachód słońca: 15:35
  • to 352 dzień roku, do końca pozostało 14 dni

 

Pogoda. Powiat gorlicki

 

 

Repertuar kin (17 grudnia):

Kino Kolory w Gorlicach:
  • godz. 11.45, 16.15 – Vaiana 2
  • godz. 13.30, 18 – Wicked
  • godz. 20.45 – Gladiator 2
Kino Farys w Bieczu:
  • godz. 15 Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja
  • godz. 17.30 – Prawdziwy ból
  • godz. 20 – Diabeł
Kino Helios w Nowym Sączu:
  • Kraven Łowca –14.15, 18.30, 21.15
  • Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów – 15, 17.50, 19.45
  • Vaiana 2 – 10, 12.30, 17.15, 18
  • Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja – 14.30, 17
  • Listy do M. Pożegnania i powroty  – 12.45, 20.15
  • Wicked – 14.40, 19.15
  • Gladiator 2 – 10, 20.45
  • Paddington w Peru – 9.30, 14.45
  • Simona Kossak – 12
  • List do Świętego Mikołaja – 11
  • Quo Vadis - KNT – 11.30
  • Mój pies Artur - 2D DUB - AF – 11.30

     

Gorlice. Wydarzenia

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach zaprasza na Koncert Świąteczny, podczas którego wystąpią soliści, zespoły, chór i orkiestry.

 

Gorlice. Wystawy

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zapraszają do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wystawę malarstwa „Byłam. Jestem. Będę” Natalii Karasińskiej.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na doroczną wystawę Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Wystawa będzie prezentowana do 12 stycznia 2025 roku.

 

Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach zaprasza na wystawę czasową zatytułowaną „SIMP w Gorlicach. 1965-2024”. Ekspozycja została przygotowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Mechaników Polskich Oddział w Gorlicach.

W przyszłym roku przypadać będzie 60-lecie działalności Oddziału. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć o jego historii i dorobku, a przede wszystkim o osobach, które go tworzyły i tych, które obecnie są w nim zrzeszone.

Obok dokumentów i dyplomów zaprezentowane zostaną  odznaczenia i liczne, także archiwalne zdjęcia.

 

Szymbark. Wystawy

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach serdecznie zaprasza wystawę rzeźby „Echa ciszy: eksploracja nicości” w oficynie dworskiej przy Kasztelu w Szymbarku.

Uczestnicy wystawy: Sylwia Biernacik, Zofia Kubicka, Urszula Święcicka, Małgorzata Majerczyk-Sieczka, Urszula Święcicka, Zuzanna Sierocińska, Ewa Zajler-Płatek, Stanisław Cukier, Filip Czaja, Jan Mitaś Kubicki, Maciej Majewski, Marek Paluch, Radosław Parol, Narcyz Piórecki, Karol Szostak, Marcin Bogusławski, Radosław Kostyra.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zaprasza do zwiedzania wystawy „Boże Narodzenie i Nowy Rok w obrzędowości Pogórzan Zachodnich” do Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Wystawa czynna w dniach od 13 grudnia 2024 do 31 stycznia 2025.

 

Wysowa-Zdrój. Wystawy

Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim oraz Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego zaprasza na wystawę. Tym razem będą to pastelowe pejzaże gorlickiego artysty Wacława Sitara. 

 

Biecz. Wydarzenia

Bieckie Centrum Kultury zaprasza dzieci na świąteczne warsztaty kulinarne.

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 17°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama