Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Auto-Centrum Woźniak - profesjonalny serwis samochodowy - stacja kontroli pojazdów - Gorlice, ul. 11 Listopada 37a, tel. 18 533 17 53 ; 500 281 660
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Siatkówka. Mecz na szczycie 1.ligi. GKPS podejmuje Volley Podegrodzie [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

To już 10. kolejka rozgrywek 1. ligi małopolskiej w siatkówce seniorów. Przeciwnikiem GKPS-u Gorlice jest klub z Podegrodzia.
zdjęcie przedstawia siatkarzy na boisku
Dziś mecz z KS Volley Podegrodzie

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Gorliczanie zajmują przed tym spotkaniem 3. miejsce w tabeli, ustępując dzisiejszemu przeciwnikowi i Dalinowi Myślenice.

W pierwszej rundzie wygrali zawodnicy z Podegrodzia 3:2. 

Player do relacji na żywo, początek relacji o godz. 17.45 w sobotę 1 lutego 2025 >>>GKPS Gorlice - KS Volley Podegrodzie

 

GKPS Gorlice - KS Volley Podegrodzie 1:3 (27:25, 21:25, 20:25, 24:26)

GKPS: Czupik, A. Turek, Dziki, Dygoń, Nikiel (kpt.), Bąk, Motyka, Gorzkowicz, Puścizna (L), Szpyrka, Cetnarowski, S. Turek (L), Ochab, Kosiba. Trener: Krzysztof Kozłowski

Volley: Potoniec, Waligóra, Wróbel, Dylowicz, Gruca (kpt.), Zając, Sobczyk, Ogorzały, Magiera, Ciupa (L), Rokita, Hotloś. Trener: Adrian Potoniec

Sędziowie: Tomasz Bochenek, Paulina Augustyn


W kolejnym starciu rozgrywek I Ligi Małopolskiej siatkarze GKPS Gorlice podejmowali na własnym parkiecie Volley Podegrodzie. Mecz dostarczył kibicom wielu emocji i zaciętej walki, ale ostatecznie to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia siatkarzy z Podegrodzia, którzy szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i konsekwentnie ją utrzymywali. Gospodarze długo nie mogli znaleźć skutecznej odpowiedzi, ale w końcówce pokazali ogromny charakter. Broniąc dwie piłki setowe, doprowadzili do gry na przewagi, co wyraźnie zdeprymowało gości. Ostatecznie, to GKPS wyszedł zwycięsko z tej partii, triumfując 27:25.

Drugi set rozpoczął się od dobrej gry gospodarzy, którzy po wygranej w pierwszej partii uwierzyli, że mogą powalczyć o pełną pulę. Siatkarze z Gorlic prezentowali skuteczne ataki i dobrą organizację w obronie, prowadząc do okolic 10. punktu. Wówczas Volley Podegrodzie odzyskał kontrolę nad grą, przejmując inicjatywę i stopniowo budując przewagę. Tym razem nie pozwolili sobie na dekoncentrację i pewnie dowieźli seta do końca, wygrywając 25:21.

Trzecia odsłona spotkania była niezwykle wyrównana. Obie drużyny szły punkt za punkt, walcząc o każdą piłkę. Jednak w końcówce lepsza organizacja i przede wszystkim przewaga warunków fizycznych zawodników Volleya dała im przewagę. Ekipa z Podegrodzia przejęła kontrolę nad decydującymi akcjami i wygrała seta 25:20.

Czwarty set to kolejna twarda walka, w której gospodarze nie odpuszczali. Przez całą partię Volley był minimalnie z przodu, a GKPS musiał gonić wynik. Końcówka meczu ponownie dostarczyła wielu emocji – siatkarze z Podegrodzia mieli już dwie piłki meczowe, ale gospodarze zdołali wyrównać i doprowadzić do gry na przewagi. Tym razem jednak to goście zachowali więcej zimnej krwi i zakończyli spotkanie wynikiem 26:24, wygrywając cały mecz 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu Volley Podegrodzie umocnił się na drugim miejscu w tabeli I Ligi Małopolskiej, budując bezpieczną przewagę nad resztą stawki. GKPS Gorlice spadł na 5. lokatę, a że w tabeli ścisk, to będzie musiał mocno walczyć, aby jeszcze włączyć się do rywalizacji o czołowe lokaty.


Tabela 1. ligi małopolskiej siatkówki seniorów
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Volley Podegrodzie11232716985915
2KS DALIN MYŚLENICE112328181047970
3KS Hutnik Kraków10182218898891
4MKS RYGLICE10172119899869
5GKPS Gorlice10162319916922
6GSKS Laskowa9151815755708
7MKS SKAWA Wadowice10111822891876
8MUKS ISKIERKA TARNÓW110333656896

 

Źródło tabeli: MZPS

 



Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama