Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

GKPS Gorlice walczy na wielu frontach, seniorzy lokalnie, kadeci w ogólnopolskich zawodach [FOTO]

Podziel się
Oceń

Siatkarze GKPS Gorlice odnieśli kolejne zwycięstwo w ligowych rozgrywkach, pokonując na własnym parkiecie ekipę GSKS Laskowa. Mimo że końcowy wynik może sugerować jednostronne spotkanie, dwa ostatnie sety dostarczyły sporo emocji i wyrównanej walki. Dzięki tej wygranej gorliczanie mają na swoim koncie 22 punkty i niemal na pewno zakończą sezon na czwartym miejscu w tabeli.
zdjęcie przedstawia drużynę siatkówki
GKPS Gorlice zwyciężył GSKS Laskową 3:0.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

GKPS Gorlice – GSKS Laskowa 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

GKPS: Turek, Dygoń, Nikiel, Bąk, Szpyrka, Cetnarowski - Czupik, Motyka, Puścizna, Turek S. (libero), Ochab, Kosiba. Trener: Krzysztof Kozłowski.

GSKS: Chełmecki, Duda, Kopeć, Król, Ryś-Baca, Stach. Trener: Łukasz Chełmecki.

Sędziowie: Marek Olszanecki, Paulina Augustyn, Jakub Gliński.


Mecz rozpoczął się od bardzo pewnej gry gospodarzy, którzy zdominowali pierwszą partię. GKPS Gorlice skutecznie wykorzystywał swoje atuty, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Świetna organizacja w obronie, skuteczny atak i konsekwencja w grze pozwoliły gospodarzom na spokojne zwycięstwo 25:20.

Druga i trzecia partia były już znacznie bardziej wyrównane. Obie drużyny walczyły o każdy punkt, a wynik przez większość czasu oscylował wokół remisu. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. W końcówkach to jednak goście z Laskowej popełnili więcej błędów własnych, co kosztowało ich przegraną w obu setach – odpowiednio 22:25 i 23:25.

Mimo że mecz nie należał do najbardziej porywających widowisk, walka była zacięta do samego końca. GKPS Gorlice może być zadowolony z końcowego rezultatu, który daje im niemal pewne czwarte miejsce w tabeli. W ostatnim meczu sezonu zmierzą się z Iskierką Tarnów, drużyną, która przegrała wszystkie 13 spotkań w tym sezonie i nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa.
 

Tabela 1. ligi małopolskiej siatkówki seniorów
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Volley Podegrodzie1329331711581053
2KS Hutnik Kraków1327311811251073
3KS DALIN MYŚLENICE1326312111881104
4GKPS Gorlice1322292211231126
5MKS SKAWA Wadowice1320272311381072
6MKS RYGLICE1317222811051116
7GSKS Laskowa1315192710241028
8MUKS ISKIERKA TARNÓW1303397601049

W turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski Kadetów siatkarze GKPS Gorlice stoczyli niezwykle emocjonujący pojedynek z drużyną Jedynki Poznań. Mecz zakończył się dopiero po tie-breaku, w którym minimalnie lepsi okazali się poznaniacy, wygrywając 3:2.

Jedynka Poznań – GKPS Gorlice 3:2 (23:25, 25:10, 22:25, 25:17, 18:16)


Pierwsza partia padła łupem gorliczan, którzy po wyrównanej końcówce zwyciężyli 25:23. Wydawało się, że mecz będzie bardzo wyrównany, jednak w drugim secie poznaniacy dosłownie zmiażdżyli GKPS, wygrywając aż 25:10.

Gorliczanie nie poddali się i w trzecim secie ponownie wyszli na prowadzenie, triumfując 25:20. Niestety, czwarta partia to ponowna dominacja Jedynki Poznań, która wygrała ją 25:17. O losach meczu decydował więc tie-break – prawdziwy pokaz nerwów. Gorliczanie walczyli do końca, ale ostatecznie to zawodnicy z Poznania zwyciężyli 18:16.

Po dwóch dniach rywalizacji gorlicka drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli i w ostatnim meczu zmierzy się z gospodarzami turnieju – Akademią Siatkówki Avia Świdnik. Stawka jest jasna: aby awansować do 1/4 finału Mistrzostw Polski, GKPS musi wygrać. Świdniczanie przegrali oba dotychczasowe spotkania i zajmują ostatnie miejsce w grupie, co może być dla gorliczan dobrą okazją do przypieczętowania awansu.

Jutrzejszy mecz zadecyduje o dalszych losach młodych siatkarzy GKPS Gorlice. Czy zdołają przełamać presję i zapewnić sobie miejsce w kolejnej rundzie? Odpowiedź poznamy już niebawem.

W drugim meczu turnieju Avia Świdnik przegrała z Feniksem Leżajsk 2:3.


Tabela 1/8 Mistrzostw Polski w siatkówce kadetów - Grupa 14. Świdnik po 2. dniu imprezy
DrużynaPunktyMeczeSetyPunktyStosunekWynik
Rozegr.Wygr.Przegr.Wygr.Przegr.Wygr.Przegr.SetyPunkty3-03-13-22-31-30-3
1IUKS Jedynka Poznań4220621881473.00001.278910100
2GKPS Gorlice3211531681731.66670.971110010
3LTS Feniks Leżajsk3211351581790.60000.882700100
4Trilux Akademia Siatkówki Avia Świdnik2202261581730.33330.913300010

 



Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama