Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260

Baraże o 3. ligę piłki nożnej. Glinik Gorlice kontra JKS Jarosław [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

Glinik Gorlice, wicemistrz grupy małopolskiej 4. ligi piłki nożnej podejmował dziś (19 czerwca 2025) wicemistrza Podkarpacia, zespół JKS Jarosław. Stawką finał baraży o awans do 3. ligi.
zdjęcie przedstawia piłkarzy wchodzących na murawę boiska przed meczem
Glinik Gorlice podejemował JKS Jarosław w meczu półfinałowym baraży. Stawką 3. liga piłki nożnej.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Link do relacji >>>Facebook halogorlice.info - mecz Glinik Gorlice - JKS Jarosław

 

Glinik Gorlice - J.K.S. Jarosław 2:1 (1:0)

bramki: Śliwa 14', Kocój 60' (samobójcza) - Rejman 81'


Piłkarze Glinika zrobili ogromny krok w stronę upragnionego awansu. W emocjonującym półfinale baraży o III ligę pokonali na własnym stadionie JKS Jarosław 2:1 i zapewnili sobie awans do decydującej rundy. Spotkanie nie zawiodło – były piękne gole, kontrowersje, rzut karny, czerwona kartka i fantastyczny doping gorlickich kibiców, którzy wypełnili stadion przy Sienkiewicza po brzegi.

Glinik rozpoczął z animuszem, zyskując lekką przewagę w pierwszym kwadransie meczu. To wystarczyło, by zadać pierwszy cios. W 14. minucie Piotr Gogola przechwycił piłkę na własnej połowie i zagrał długie, precyzyjne podanie do Damiana Śliwy. Napastnik Glinika popędził w stronę bramki, uprzedził obrońców i z zimną krwią ograł wychodzącego golkipera JKS-u, trafiając do pustej bramki. Radość na trybunach była ogromna.

Po tym trafieniu to jarosławianie częściej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę pozycyjną, jednak defensywa gospodarzy spisywała się bez zarzutu. Glinik odpowiadał groźnymi kontratakami i choć brakowało skuteczności, groźba drugiej bramki wisiała w powietrzu.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił – JKS utrzymywał inicjatywę, a Glinik odpowiadał szybkimi wypadami. Jeden z nich przyniósł gola w 60. minucie. Dawid Kuliga podał na skrzydło do Piotra Gogoli, ten popędził wzdłuż pola karnego i dośrodkował w stronę Damiana Śliwy. W ostatniej chwili interweniował Sebastian Kocój, ale zrobił to tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. 2:0 dla Glinika i kolejna eksplozja radości wśród gorliczan.

Dwa gole przewagi jeszcze bardziej rozjuszyły przyjezdnych, którzy mimo przewagi w posiadaniu piłki dotychczas nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. Przełom przyszedł dopiero w 80. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny po faulu na zawodniku JKS-u. Jedenastkę pewnie wykorzystał Wojciech Rejman, przywracając nadzieję gościom.

Emocje sięgnęły zenitu kilka minut później. W 84. minucie Damian Śliwa wyszedł na czystą pozycję, ale został zatrzymany nieprzepisowo przez Sebastiana Kocója – tego samego, który wcześniej zdobył bramkę samobójczą. Sędzia sięgnął po czerwoną kartkę, a JKS musiał kończyć mecz w osłabieniu.

W końcówce jarosławianie rzucili wszystkie siły do ataku, jednak Glinik mądrze się bronił i nie dopuścił do wyrównania. Gdy zabrzmiał końcowy gwizdek, radość wśród zawodników i kibiców gospodarzy była nie do opisania. Dzięki zwycięstwu 2:1 gorliczanie awansowali do finału baraży o III ligę, w którym zmierzą się z Naprzodem Jędrzejów – pogromcą Lublinianki Lublin (1:0).

 


Napisz komentarz

Komentarze

Nad redaktor 19.06.2025 23:10
Mecz finałowy w niedzielę na stadionie gości

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] Gorlickie Centrum Kultury przeżywa dziś (15 listopada) wyjątkowy wieczór. Premiera spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” przyciągnęła komplet publiczności – sala wypełniła się po brzegi, a finałowe owacje na stojąco trwały długo po opuszczeniu przez aktorów sceny. To bez wątpienia największa i najbardziej imponująca produkcja teatralna w historii GCK.Data dodania artykułu: 15.11.2025 19:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] Dzisiaj (17 listopada) około godz. 12.25 na drodze prowadzącej z Wójtowej w kierunku Harklowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów.Data dodania artykułu: 17.11.2025 12:46Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Zdjęcie przedstawia Zakłada Uzdatniania Wody. Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w Warszawie Pisma, petycje, zebrania lokalnej społeczności i władz, presja medialna... Choć RZGW w Rzeszowie zapewnia, że wszystko jest w porządku, to chyba sam w to nie wierząc zaproponował jednak inną niż czasochłonna zmiana algorytmu gospodarowania wodą metodę na rozwiązanie problemu Klimkówki. Nie zmieniło się jednak nic: w okresie suszy pozbywamy się wody ze Zbiornika w tempie 2m3/s. Do akcji wkracza więc MPGK w Gorlicach, adresując pismo do zarządu głównego PGW Wody Polskie.Data dodania artykułu: 14.11.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 9Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12