Już sam tekst „Miłość, miłość w Zakopanem” wystarczy, by każdy domyślił się, kto rozgrzeje scenę w Bobowej. To właśnie Sławomir będzie gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminnych, które zaplanowano na 23 i 24 sierpnia. Jego występ w amfiteatrze z pewnością przyciągnie wielu fanów dobrej zabawy i znanych przebojów!
Dożynki to czas wdzięczności za urodzaj, ale też chwila odpoczynku po letnim wysiłku. W Bobowej wydarzenie ma charakter rodzinny i integracyjny – tak będzie i w tym roku. Tradycyjnie świętowanie potrwa dwa dni, co na pewno ucieszy zarówno mieszkańców, jak i gości.
W sobotę sceną zawładnie muzyka. Na scenie wystąpią między innymi: Zespół Regionalny „Mała Koronka”, Koło Gospodyń Wiejskich z Sędziszowej, cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej w Bobowej i zespół „Skazani na Dżem”. Tego dnia wybrzmią również największe hity kultowego zespołu Abba. Koncert „Dancing queen” to gratka dla wielbicieli grupy, która przeszło 50 lat temu triumfowała na Eurowizji z utworem Waterloo!
Niedziela to czas dożynkowych tradycji – wydarzenie rozpocznie się mszą świętą, po której nastąpi uroczysty korowód, prezentacja wieńców dożynkowych oraz wystąpienia zaproszonych gości. Potem przyjdzie pora na część artystyczną, a na scenie petarda!
Na finał bobowskich dożynek wystąpi Sławomir! Koncert został zaplanowany na niedzielę 24 sierpnia na godz. 20.30.
Z głośników popłyną znajome utwory, takie jak: „Megiera”, „Weselny Pyton”, „Ni mom hektara” i oczywiście „Miłość w Zakopanem”. Po energicznym koncercie nastąpi pokaz sztucznych ogni.
A na sam koniec – zabawa taneczna z zespołem „Bajlando”.
Tegoroczne dożynki odbędą się pod patronatem burmistrza Marcina Wąsa, a za ich organizację odpowiada Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Gospodarzem wydarzenia będzie sołectwo Sędziszowa.
Szczegółowy program wydarzenia pojawi się już niebawem na naszej stronie w sekcji „Wydarzenia”.
A tak było w zeszłym roku.










![Co? Gdzie? Halo! Wystawy oraz rodzinne ferie na kuligu w Regietowie [PONIEDZIAŁEK, 9 lutego 2026] zdjęcie przedstawia konie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-wystawy-oraz-rodzinne-ferie-na-kuligu-w-regietowie-poniedzialek-9-lutego-2-1770631733.jpg)


![Mecz „na musiku”. MKS Gorlice kontra BEMKE Wadowice [RETRANSMISJA] zdjęcie przedstawia mężczyzn na boisku do koszykówki](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-mecz-na-musiku-mks-gorlice-kontra-bemke-wadowice-retransmisja-1770578128.jpg)
![Jarmark Staroci ze słowiańskim akcentem w tle [FOTO] zdjęcie przedstawia ozdoby położone na stole](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-jarmark-staroci-ze-slowianskim-akcentem-w-tle-foto-1770545547.jpg)



![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)
![Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gmina-gorlice-kolo-gospodyn-wiejskich-obchodzi-75-lecie-istnienia-foto-1770496601.jpg)





![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze