Do akcji musiała wkroczyć policja. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zareagowali na zgłoszenie, opanowali sytuację i obezwładnili awanturujących się mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani.
Podczas zajścia uszkodzeniu uległ element wystroju ogródka piwnego. Mężczyźni mogą usłyszeć zarzuty dotyczące zakłócenia porządku publicznego oraz zniszczenia mienia.
Na miejscu zdarzenia pracowali też ratownicy karetki ZRM.
AKTUALIZACJA (źródło info: KPP w Gorlicach, 20 lipca)
Komunikat gorlickiej Policji w związku z podejmowaną interwencją w dniu 19 lipca br., w godzinach wieczornych na rynku w Gorlicach.
W sobotę 19 lipca br., około godziny 21:40 na gorlickim Rynku doszło do zakłócenia porządku publicznego przez grupę około 9 osób. Patrole policji, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu, musiały użyć środków przymusu bezpośredniego adekwatnych do sytuacji wobec kilku osób, które nie chciały się podporządkować poleceniom wydawanym przez policjantów.
W związku ze zdarzeniem doszło do uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej osoby postronnej. Dwie osoby zostały doprowadzone do wytrzeźwienia, a kilka innych wylegitymowano. Policjanci z gorlickiej komendy prowadzą intensywne czynności w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Zarówno kwalifikacja czynu oraz dalsze czynności wobec uczestników mogą ulec zmianie w związku z prowadzonymi ustaleniami.
Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła eskalacji zdarzenia i dopuszczeniu się przez jego uczestników innych przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, a także mieniu.






![Dwóch mężczyzn pobiło się na gorlickim Rynku. Interweniowała policja [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia radiowozy policji stojące na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-dwoch-mezczyzn-pobilo-sie-na-gorlickim-rynku-interweniowala-policja-foto-1752991421.jpg)






![Młodzieżowa Rada Miejska na strzelnicy. Kto miał najlepsze oko? [FOTO] zdjęcie przedstawia ludzi w budynku strzelnicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-mlodzi-radni-w-pelnej-gotowosci-foto-1775048139.jpg)

![Mamy nowe druhny i druhów w służbie. Zobacz, kto wstąpił w szeregi OSP [FOTO] zdjęcie przedstawia strażaków na sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nowi-strazacy-osp-po-szkoleniu-podstawowym-uroczysty-apel-w-gorlicach-foto-1774960236.jpg)
![Świąteczna atmosfera w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia burmistrza Gorlic przy stole, trzymający w dłoni prezent](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-swiateczna-atmosfera-w-srodowiskowego-domu-samopomocy-w-gorlicach-1775047118.jpg)












![Ropa. Poważne zdarzenie drogowe na DK28 [FOTO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej na drodze i strażaków w tle](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-powazne-zdarzenie-drogowe-na-dk28-foto-1774890666.jpg)
![Moszczenica. Zderzenie trzech pojazdów. Są ranni. Droga jest całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia samochody straży pożarnej na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moszczenica-zderzenie-trzech-pojazdow-sa-ranni-droga-jest-calkowicie-zablokowana-foto-1774424287.jpg)
![Harklowa. Tragiczne zdarzenie tuż za granicą powiatu gorlickiego. Nie żyje 13-letni chłopiec [FOTO] zdjęcie przedstawia śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-harklowa-tragiczne-zdarzenie-tuz-za-granica-powiatu-gorlickiego-nie-zyje-13-letni-chlopiec-1774353139.jpg)
![Gastronomia, budownictwo i klasa wojskowa. Tak promowała się szkoła w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia 4 kobiety w fartuchach w kuchni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gastronomia-budownictwo-i-klasa-wojskowa-tak-promowala-sie-szkola-w-gorlicach-foto-1773848047.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze