Wola walki była, zabrakło doświadczenia

Po trzech latach przerwy, do bieckiej hali sportowej, powróciła III Ligi Piłki Ręcznej, to właśnie tu odbyło się pierwsze ligowe spotkanie pomiędzy zespołami UKS Wiertmet a PMOS SPR Libiąż. Jak na inaugurację przystało organizatorzy zadbali o piękną oprawę spotkania.

Wiertmet Libusza - PMOS SPR Libiąż 25:29 (11:17)

Przed meczem kolejno zaprezentowano zawodników oraz sztab szkoleniowy obydwu drużyn a przed pierwszym gwizdkiem rozbrzmiał Hymn UKS Wiertmet. Autorem tekstu i muzyki jest Robert Kumorkiewicz.

Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była bardzo nerwowa. Do 20 minuty meczu rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero w końcówce pierwszej połowy przyjezdnym udało się odskoczyć na kilka bramek i taką bezpieczną przewagę udało im się utrzymać do gwizdka kończącego tą część (11:17 dla PMOS).

Początek drugiej połowy to z kolei koncertowa gra gospodarzy, którzy pokazali, że potrafią grać w piłkę ręczną. Wiertmetowcy w 12 minut zdołali odrobić 6 bramek straty i doprowadzić do remisu. Kolejna faza meczu to gra bramka za bramkę. W końcówce meczu dało o sobie znać większe doświadczenie drużyny z Libiąża, które zaowocowało skuteczną grą i przechyleniem szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Najwięcej bramek dla Wiertmetu: Paweł Nowak (8), Patryk Syrociak (4), Wojtek Magiera (3), Michał Jagielski (3).

„Młode Wilki” z Wiertmetu, pomimo przegranej, pokazały się z bardzo dobrej strony, grając z bardziej doświadczonym rywalem, jak równy z równym. W końcówce meczu zabrakło im może trochę doświadczenia i chłodnej głowy, ale takie jest prawo ligowych nowicjuszy. Na duże słowa uznania zasługuje ich ambicja i wola walki, która pozwala patrzeć na ten młody zespół z nadzieją na dobre, ligowe wyniki.

Zespół wystąpił w składzie: Krzysztof Kość, Paweł Nowak, Szymon Kosiba, Michał Jagielski, Daniel Chrzan, Michał Piątek, Patryk Syrociak, Wojciech Magiera, Miłosz Karp, Łukasz Kucharzyk, Krzysztof Karp, Michał Stanula, Tomasz Tchoń, Piotr Chmiel, Rafał Kras, Grzegorz Bek. Trenerzy: Wojciech Bajorek, Fabian Szarowicz.