Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk Inżynieryjnych - MECHATRONIKA, INFORMATYKA, ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI tel. 18 547 29 08

Wielkie formaty, nieograniczone możliwości - czyli druk w dużej skali

Podziel się
Oceń

Każdego dnia mijamy je na ulicach, w centrach handlowych, na przystankach i w biurach. Imponujące grafiki na witrynach sklepowych, gigantyczne plakaty reklamowe spoglądające na nas z budynków, artystyczne tapety, które zmieniają charakter całego wnętrza. Wszystkie te elementy łączy jedna, wszechstronna technologia - druk wielkoformatowy.
zdjęcie przedstawia dłonie grafików położone na biurku wskazujące na materiały graficzne
Druk wielkoformatowy to dynamicznie rozwijająca się dziedzina.

Autor: materiały partnera/EuroArt

 

Na czym właściwie drukujemy?

Podstawą każdego udanego wydruku jest podłoże, na które nanoszona jest grafika. To właśnie ono w dużej mierze decyduje o trwałości, wyglądzie i przeznaczeniu produktu. Materiały wykorzystywane w druku wielkoformatowym to wiele więcej niż zwykły papier.

Zacznijmy od materiałów elastycznych. Najpopularniejszym z nich jest z pewnością baner winylowy, który spotykamy na płotach i elewacjach. Jego siła tkwi w odporności na warunki atmosferyczne. Ciekawą alternatywą jest siatka mesh, czyli materiał o perforowanej strukturze. Dzięki niej jest on przepuszczalny dla wiatru i lżejszy. Innym wszechstronnym materiałem są folie samoprzylepne. Występują w wersji matowej, błyszczącej, transparentnej, a także w specjalistycznych odmianach, jak folia OWV (One Way Vision). To właśnie ona pozwala na oklejenie szyb w autobusach czy witrynach w taki sposób, że od zewnątrz widać grafikę, a od środka zachowana jest widoczność. Nie można zapomnieć o tkaninach – materiały poliestrowe, takie jak flagi czy tekstylia do podświetleń, oferują lekkość i elegancję.

Równie szeroka jest gama podłoży sztywnych. Płyty PCV spienione to lekki i stosunkowo tani materiał, doskonały do produkcji szyldów, tablic informacyjnych czy elementów stoisk. Kiedy potrzebujemy czegoś bardziej wytrzymałego i eleganckiego, z pomocą przychodzi płyta kompozytowa typu dibond. Jest sztywna i odporna na odkształcenia. Do tworzenia kasetonów, podświetlanych liter czy ekskluzywnych tablic często wykorzystuje się pleksi, na której można drukować bezpośrednio.

Technologia, która ożywia projekt

Podłoże wybrane, czas na naniesienie grafiki. Tutaj również dostępne jest kilka różnych technologii. Jedną z najdłużej stosowanych metod jest solwentowy druk wielkoformatowy. Jego ogromną zaletą jest bardzo wysoka odporność na czynniki zewnętrzne – deszcz, promieniowanie UV czy zmiany temperatury. Dzięki temu idealnie nadaje się do produkcji banerów i folii eksponowanych długotrwale na zewnątrz. Jego ewolucją jest druk ekosolwentowy, wykorzystujący atramenty o znacznie łagodniejszym składzie, co pozwala na stosowanie go również we wnętrzach.

Prawdziwą rewolucję przyniósł druk UV. Jego fenomen polega na tym, że tusz jest utwardzany na powierzchni materiału za pomocą lamp emitujących światło ultrafioletowe. Proces jest natychmiastowy, a wydruk od razu suchy i gotowy do dalszej obróbki. Co najważniejsze, technologia UV pozwala na zadruk niemal każdej płaskiej powierzchni – od standardowych folii i płyt PCV, po drewno, szkło, metal czy ceramikę. 

Bogactwo możliwości

Druk wielkoformatowy to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która oferuje skuteczne narzędzia do realizacji kreatywnych wizji. Świadomy wybór odpowiedniego połączenia materiału i technologii pozwala osiągnąć zamierzony cel.

Dowiedz się więcej: https://euroart.pl/oferta/druk-wielkoformatowy

Artykuł sponsorowany

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaKoncert kolęd i pastorałek w Cyfrowym Kinie FARYS w Bieczu - 1 lutego (niedziela), godz. 18
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 5 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama