Padać w naszym rejonie będzie głównie w drugiej części dnia. Opad będzie miał charakter wielkoskalowy. Oznacza to, że popada na znacznym obszarze południowej Polski. Padać może też we wcześniejszej fazie dnia.
Ponadto nie można wykluczyć też rozwoju burz, które byłyby wbudowane w strefę opadową. Komórki burzowe będą generowały przede wszystkim intensywne opady deszczu, możliwy będzie także opad gradu.
Rozwojowi komórek będzie sprzyjała nieznacznie podwyższona niestabilność oraz obecność frontu. Większa szansa na burze będzie na zachód od naszego powiatu, lecz nie można wykluczyć, że także i w powiecie gorlickim zagrzmi podczas niedzielnego popołudnia.
Zachmurzenie w niedzielę będzie przeważnie duże.
Temperatura maksymalna wzrośnie do około 19 stopni w północnej części powiatu, w południowej 17.
Wiatr będzie umiarkowany lub dość silny z południowego wschodu. Kierunek wiatru zmieni się bardziej na zachodni dopiero wieczorem.
Grafika:
- spodziewana łączna suma opadu do niedzieli do godziny 23 CEST.
To, z jak wysoką sumą opadu będziemy mieli do czynienia, będzie zależało od tego, gdzie popada z konwekcji. W strefę opadu mają być wbudowane komórki konwekcyjne, które mogą generować wyładowania.
Miłego dnia!






![Niedziela z opadami [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ] zdjęcie przedstawia drogę do lasu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-niedziela-z-opadami-prognoza-pogody-na-dzis-1757827858.jpg)


![Co? Gdzie? Halo! Wernisaże wystaw w Szymbarku i Bieczu [PONIEDZIAŁEK, 15 grudnia 2025] Zdjęcie przedstawia zdjęcie króla](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-poniedzialek-wernisaz-wystawy-pt-sw-jadwiga-andegawenska-krol-polski-15-gru-1765745906.jpg)
![Ponad 200 gospodyń w jednym miejscu. To robi wrażenie [FOTO] Zdjęcie przedstawia gospodynie wiejskie siedzące przy stole](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-na-ziemi-gorlickiej-odbylo-sie-wigilijne-spotkanie-kol-gospodyn-wiejskich-z-calej-malopolski-foto-1765788431.jpg)
![Od rana zmiana organizacji ruchu na ul. Korczaka [MAPKA] Zdjęcie przedstawia mapkę objazdu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-od-rana-zmiana-organizacji-ruchu-na-ul-korczaka-mapka-1765786323.jpg)




![Ponad 50 załóg na trasie Sprintu Gorlicka Barbórka [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód rajdowy i publiczność](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ponad-50-zalog-na-trasie-sprintu-gorlicka-barborka-foto-1765717549.jpg)
![Tragedia w Ropie. Brat zastrzelił siostrę [FOTO] Tragiczne zdarzenie w Ropie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragedia-w-ropie-brat-zastrzelil-siostre-foto-1765378781.jpg)


![Zagórzany. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdu ciężarowego [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wypadek samochodywy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zagorzany-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-ciezarowego-foto-1765541054.jpg)
![Powstanie rondo w Bieczu. Najbardziej problematyczne skrzyżowanie przestanie być zmorą kierowców [MAPKA] Zdjęcie przedstawia Biecz z lotu ptaka](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powstanie-rondo-w-bieczu-najbardziej-problematyczne-skrzyzowanie-przestanie-byc-zmora-kierowcow-ma-1765527182.jpg)




![Nie żyje Stanisław Augustyn [NEKROLOG] zdjęcie przedstawia czarno-białe zdjęcie mężczyzny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nie-zyje-stanislaw-augustyn-1765450727.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze