Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk Inżynieryjnych - MECHATRONIKA, INFORMATYKA, ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI tel. 18 547 29 08

Porażka w Krakowie. Zimny prysznic dla Glinika Gorlice [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

Niedzielny wyjazd na mecz do Krakowa miał być dla Glinika Gorlice okazją do przełamania serii niepowodzeń. Zamiast tego drużyna wróciła z Suchych Stawów bez punktów, przegrywając 0:2 z rezerwami Hutnika.
zdjęcie przedstawia zawodników z szatni po meczu
Glinik Gorlice przegrał na wyjeździe z rezerwami Hutnika Kraków.

Autor: Facebook Hutnik Kraków

 

Hutnik II Kraków - Glinik Gorlice 2:0


Wynik ten mocno komplikuje sytuację zespołu w tabeli w tej fazie rozgrywek i wywołuje spore rozczarowanie wśród kibiców.

Szczególnie bolesnym akcentem jest bramka Damiana Śliwy – piłkarza, który w poprzednich sezonach reprezentował barwy Glinika. To właśnie on otworzył wynik spotkania, drugie trafienie gospodarzy dołożył Karol Wątroba. Dla drużyny z Gorlic porażka w starciu z ekipą ze strefy spadkowej jest trudna do przyjęcia, tym bardziej że klub otwarcie manifestuje chęć walki a awans do 3. ligi.

Mecz z Hutnikiem II to już trzecie spotkanie z rzędu, w którym Glinik nie potrafił sięgnąć po zwycięstwo. W dwóch wcześniejszych kolejkach zespół remisował z niżej notowanymi rywalami (0:0 z Pcimianką Pcim i 3:3 z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska), a teraz zanotował dotkliwą porażkę. Dwa punkty w trzech meczach to dorobek, który nie przystaje do ambicji drużyny z Gorlic.

Choć sezon jest długi, obecna forma Glinika może stać się powodem do niepokoju. Zespół traci punkty tam, gdzie powinien je zdobywać, a porażka z Hutnikiem II pokazuje, że potrzebne są szybkie korekty w grze i nastawieniu. Gorliccy piłkarze muszą jak najszybciej odnaleźć skuteczność, by nie wpaść w głębszy kryzys.

Glinik Gorlice po tej porażce spadł z podium tabeli 4. ligi i w tym momencie zajmuje miejsce tuż zaraz za nim. Do liderującego Beskidu Andrychów traci dystans 3 punktów.

Drużyna ma szansę wrócić na właściwe tory już w tę sobotę (20 września) podczas meczu z KS Bocheński. Wierzymy, że to spotkanie przyniesie przełamanie i Glinik udowodni, że potrafi rywalizować na miarę swojego potencjału. Porażka w Krakowie była bolesną lekcją, ale może stać się też impulsem do poprawy i odzyskania pewności siebie.
 

Tabela 4. ligi piłki nożnej grupy małopolskiej

 

PozDrużynaMPktZRPBramki
1BESKID ANDRYCHÓW91961222:12
2WIECZYSTA II KRAKÓW91853130:14
3ORZEŁ RYCZÓW81752112:4
4GLINIK GORLICE91644118:9
5BKS HAL-MONT BOCHNIA81543120:10
6KALWARIANKA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA81543117:13
7LUBAŃ MANIOWY81435012:7
8MKS LIMANOVIA W LIMANOWEJ91442316:21
9GARBARNIA KRAKÓW91341414:9
10UNIA TARNÓW91341414:17
11METAL TARNÓW9134149:17
12OKOCIMSKI KLUB SPORTOWY BRZESKO91132415:16
13WATRA BIAŁKA TATRZAŃSKA81031410:13
14POPRAD MUSZYNA8822413:15
15DALIN MYŚLENICE882249:13
16PCIMIANKA PCIM8714315:21
17HUTNIK II KRAKÓW8613410:15
18PUSZCZA II NIEPOŁOMICE9411712:23
19MKS TRZEBINIA910183:22

Źródło tabeli: MZPN

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
ReklamaRCKART Kids zaprasza do Biecza na Festiwal dmuchańców - 31 stycznia, 1 lutego - hala sportowa, ul. Kazimierza Wielkiego 11A, Biecz
POPULARNE
ReklamaKoncert kolęd i pastorałek w Cyfrowym Kinie FARYS w Bieczu - 1 lutego (niedziela), godz. 18
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: StereoTreść komentarza: Miasto od lat trzyma z EMPOL-em, pierwsze forsując budowę spalarni mimo sprzeciwu mieszkańców i to właśnie ten sprzeciw jest teraz argumentem na brak negocjacji cenowych. Teraz tylko pozostaje przyglądać się jak elektrociepłownia jest dezaktywowana a komin zburzony. Z mieszkańcami nikt tu się nie liczy? A zaraz przecież będzie piękny zielony ryneczek z drzewkami i krzaczkami - tego potrzebują mieszkańcy najbardziej (dwu-letnia analiza potrzeb w końcu to wykazała).Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:38Źródło komentarza: Mamy nowego większościowego wspólnika w gorlickiej ElektrociepłowniAutor komentarza: agaTreść komentarza: Opał mają jeszcze z dopłatą i to sporą, posegregowany i jeszcze dowieziony na miejsce. Przyjęty wraz z kasą z wielką łaską, rozładowany i może jeszcze do pieca każą wrzucić, popiół sobie wziąć na posypanie głowy w środę popielcową i po ścieżce do mieszkań. To by było super, a szycha siedzieć i myśleć ile im jeszcze podnieść za dowożenie cennego towaru, na którym robi się biznes.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 11:53Źródło komentarza: Mamy nowego większościowego wspólnika w gorlickiej ElektrociepłowniAutor komentarza: ZniesmaczonyTreść komentarza: No i załatwili mieszkańców. Tylko czekać na nowe stawki opłat. Śmieciarze będą dyktować warunki.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 08:50Źródło komentarza: Mamy nowego większościowego wspólnika w gorlickiej ElektrociepłowniAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Za jaką kwotę empol odkupił udziały od poprzedniego właściciela że został większościowym właścicielem, dlaczego nie zrobiło tego miasto. Skutki takiej decyzji odczujemy przez najbliższe lata.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 08:24Źródło komentarza: Mamy nowego większościowego wspólnika w gorlickiej Elektrociepłowni
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12