Policjanci oraz strażacy prowadzą intensywne działania poszukiwawcze w rejonie gmin Uście Gorlickie i Ropa. Zaginiony to 24-letni mieszkaniec gminy Uście Gorlickie, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Zgłoszenie wpłynęło do służb dziś, około godz. 11.
Jak poinformował podkom. Gustaw Janas, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.
Zgłoszenie o zaginięciu otrzymaliśmy około godziny 11 od rodziny 24-letniego mieszkańca gminy Uście Gorlickie – informuje rzecznik gorlickiej policji, podkom. Gustaw Janas.
Poszukiwania prowadzone są na terenie gmin Uście Gorlickie i Ropa. W działaniach bierze udział ponad 20 policjantów, a kolejne siły są sukcesywnie dysponowane. Do akcji włączono również policyjnego drona. Na miejscu działają także jednostki straży pożarnej.
Na ten moment policja nie ujawnia szczegółowych informacji dotyczących wyglądu zaginionego mężczyzny. Służby apelują do mieszkańców o zachowanie czujności i przekazywanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu 24-latka.
AKTUALIZACJA (źródło info: PSP w Gorlicach, godz. 13.40)
Bryg. Dariusz Surmacz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach poinformował, że działania poszukiwawcze straży pożarnej rozpoczęły się po godz. 12.
O godz. 12.16 z policji wpłynęła do nas informacja o zaginięciu 24-letniego mężczyzny. Z przekazanych danych wynika, że może on mieć zaburzenia psychiczne. Poszukiwania prowadzone są w trybie pierwszego stopnia w rejonie Kunkowej – to teren trudny, górzysty i zalesiony – wyjaśnił bryg. Dariusz Surmacz.
W akcji bierze udział znaczna liczba służb. Na miejscu działa około 30 policjantów, którzy koordynują poszukiwania, oraz blisko 70 strażaków. Zaangażowanych jest 11 samochodów i 3 quady. W gotowości pozostaje także GOPR, który w razie potrzeby może dołączyć do działań. Na miejscu pracuje również Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Siary.
Teren jest bardzo rozległy i wymagający, dlatego wykorzystywane są nowoczesne środki techniczne. – Służby tworzą tzw. szybkie trójki, używane są kamery termowizyjne i drony. Na razie nie mamy żadnych rezultatów, ale działania cały czas trwają – poinformował bryg. Dariusz Surmacz z PSP w Gorlicach.
AKTUALIZACJA (źródło info: PSP w Gorlicach i KPP w Gorlicach, godz. 15.05)
Mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy – informuje bryg. Dariusz Surmacz z PSP w Gorlicach.
Policjanci ujawnili w Gorlicach poszukiwanego mężczyznę – mówi rzecznik gorlickiej policji, podkom. Gustaw Janas.








![Kunkowa. Poszukiwania 24-letniego mieszkańca Gminy Uście Gorlickie [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-kunkowa-trwaja-poszukiwania-24-letniego-mieszkanca-gmimy-uscie-gorlickie-aktualizacja-1759838488.jpg)



![Sękowa. Pożar w domu mieszkalnym [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej przed domem z którego wydobywa się dym](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sekowa-pozar-w-domu-mieszkalnym-foto-1776428954.jpg)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący tydzień [17 - 23 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-17-23-kwietnia-2026-1776411874.jpg)
![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [17-21 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-17-21-kwietnia-2026-1776411249.jpg)
![Kino Legenda | Repertuar na bieżący weekend [17-19 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Legenda w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-legenda-repertuar-na-biezacy-weekend-17-19-kwietnia-2026-1776411079.jpg)
![Kino Kolory | Repertuar na bieżący weekend [17-19 kwietnia 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-weekend-17-19-kwietnia-2026-1776410741.jpg)

![Problem na ul. Stróżowskiej. Tu w lewo nie skręcisz [FOTO] zdjęcie przedstawia drogę w mieście, po której jedzie samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-problem-na-ul-strozowskiej-tu-w-lewo-nie-skrecisz-foto-1776416432.jpg)


![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)






![Gorlice. Potrącenie rowerzysty na ul. Stróżowskiej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochody na drodze, przed nimi stoją ludzie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-potracenie-rowerzysty-na-ul-strozowskiej-1776161214.jpg)

![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze