W Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach po raz pierwszy zorganizowano Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Powiat na Językach – Speak Up!”. Wydarzenie odbyło się 11 marca i zgromadziło uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego powiatu gorlickiego.
Zainteresowanie konkursem okazało się bardzo duże. Do udziału zgłosiło się aż 95 uczniów, którzy przyjechali do Gorlic, by sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół i pokazać swoje umiejętności.
Od początku było widać, że nie jest to tylko zwykły test wiedzy. Konkurs stał się również okazją do spotkania młodych ludzi, których łączy zainteresowanie językami obcymi. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem podchodzili do kolejnych zadań, a całemu wydarzeniu towarzyszyła atmosfera skupienia, zdrowej rywalizacji i pozytywnej energii.
Organizatorzy zwracają uwagę, że tak wysoka frekwencja najlepiej pokazuje, jak dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się nauka języka angielskiego. Podkreślają też, że cieszy ich nie tylko liczba uczestników, ale także ich przygotowanie, motywacja i otwartość na podejmowanie nowych wyzwań.
Słowa uznania skierowano do wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Podziękowano im za wysiłek, odwagę oraz za stworzenie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia.
Na końcowe wyniki trzeba jeszcze poczekać. Oficjalne ogłoszenie rezultatów i wręczenie nagród zaplanowano na 31 marca 2026 o godz. 9 w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach. Wtedy poznamy laureatów pierwszej edycji konkursu „Speak Up!”.
Już dziś jednak można powiedzieć jedno, młodzież z powiatu gorlickiego udowodniła, że język angielski stoi u niej na naprawdę wysokim poziomie.





Źródło info i foto: Powiat Gorlicki




![95 uczniów w językowej rywalizacji. Konkurs „Speak Up!” w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia sale lekcyjną wypełnioną uczniami w ławkach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-95-uczniow-w-jezykowej-rywalizacji-konkurs-speak-up-w-gorlicach-foto-1773313388.jpg)



![95 uczniów w językowej rywalizacji. Konkurs „Speak Up!” w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia sale lekcyjną wypełnioną uczniami w ławkach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-95-uczniow-w-jezykowej-rywalizacji-konkurs-speak-up-w-gorlicach-foto-1773313388.jpg)



![Co? Gdzie? Halo! Ciekawe repertuary kin [CZWARTEK, 12 marca 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ciekawe-repertuary-kin-czwartek-12-marca-2026-1773303215.jpg)


![Dzień Kobiet w Gorlicach. W mieście odbyły się kolejne spotkania dla pań [FOTO] Dzień Kobiet w Gorlicach. W mieście odbyły się kolejne spotkania dla pań [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzien-kobiet-w-gorlicach-w-miescie-odbyly-sie-kolejne-spotkania-dla-pan-foto-1773232122.jpg)








![Włamanie do Gospody Magurskiej, kamera uchwyciła trzech sprawców [FOTO] zdjęcie przedstawia sprawców kradzieży z włamaniem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-gospody-magurskiej-poszukiwani-sprawcy-foto-1772380939.jpg)
![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Gorlice. Zderzenie pojazdów na ul. Zbożowej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód w rowie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-pojazdow-na-ul-zbozowej-foto-1772175431.jpg)
![Kryg. Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu 12 zastępów straży pożarnej [FOTO/VIDEO] Kryg. Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu 12 zastępów straży pożarnej [FOTO/VIDEO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kryg-pozar-budynku-gospodarczego-1772225735.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze