Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Świętuj z nami 5 urodziny Galerii Gorlickiej
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Pani Poseł Bartuś o programie PiS-u

Podziel się
Oceń

         Pani poseł Ziemi Gorlickiej, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Bartuś, zorganizowała w Gorlicach kolejną konferencję prasową, na której przedstawiła sztandarowe punkty programu Prawa i Sprawiedliwości. Wśród kluczowych dla Polaków kwestii wymieniła zdrowie obywateli, pracę dla młodych oraz sytuację polskich rodzin. Towarzyszył jej radny powiatu gorlickiego, członek zarządu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim, dr Tomasz Płatek.

 

Wiele miejsca w tym spotkaniu poświęcono sprawom powiatu i miejsca Gorlic na mapie województwa małopolskiego w perspektywie kolejnych lat dotacji Unii Europejskiej.

Dowiadujemy się, że w szerokiej perspektywie ostatnich dotacji UE, powiat gorlicki nie jest ujęty w żadnym planie zagospodarowania środków dla  strategicznych inwestycji rozwoju przemysłowego regionu.

Po krótkim przywitaniu p. Barbara Bartuś przekazała głos dr. Tomaszowi Płatkowi, którego z racji wypełnianego zawodu wskazała jako eksperta w dziedzinie publicznej ochrony zdrowia.

Z jego krótkiej i zwięzłej wypowiedzi dowiadujemy się, że program Prawa i Sprawiedliwości na pierwszym miejscu stawia zdrowie Polaków.

"Służba zdrowia za czasów rządów PO i PSL kuleje. Dlatego też podejmiemy kilka ważnych kroków" - wylicza dr Płatek.

"Po pierwsze zlikwidujemy NFZ, który w tym momencie jest biurokratycznym molochem, nie mogącym odpowiednio finansować leczenia i badań Polaków. Sądzimy, że przekazanie tych funduszy wojewodom da lepsze zarządzanie nimi lokalnie. Po drugie, chcemy utworzyć sieć publicznych szpitali, zapewniających fachową i bezpłatną opiekę chorym. Chcemy zahamować dziką prywatyzację szpitali na spółki prawa handlowego, ponieważ takie podmioty nastawiają się tylko na zysk. Trzecia ważna sprawa to zapewnienie pewnej i fachowej opieki chorym. Sytuacja obecnie pokazuje, że dostępność do specjalistów opiera się na wielomiesięcznych oczekiwaniach. Wynika ona z niedoszacowania budżetu jaki jest potrzebny na zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej oraz dezorganizacji opieki zdrowotnej przeciążonej zbędną "papierologią". Kolejna bardzo ważna sprawa wynikająca z programu PiS to kształcenie kadr medycznych, w perspektywie kilku ostatnich lat obserwowana jest postępującą dziura pokoleniową w zawodzie. Chcemy by więcej osób trafiało na studia medyczne i kierunki pielęgniarskie. Niedobory finansowe decydują o ograniczonych możliwościach szkolenia nowej kadry. Najważniejszym, z mojego punktu widzenia, celem jest zapewnienie opieki medycznej osobom starszym, samotnym, ciężko chorym, z początku jak najdłużej w warunkach domowych, potem w zależności od potrzeb w specjalistycznych placówkach. Zwrócę szczególną uwagę na Zakłady Opiekuńcze, gdzie np w powiecie gorlickim w zeszłym roku utworzono taką instytucję, która wobec potrzeb ma bardzo ograniczoną liczbę 20 łóżek, bo na więcej NFZ nie wyłożył środków" - referował dr Tomasz Płatek.

"Prawo i Sprawiedliwość chce doprowadzić do tego, by opieka medyczna była dostępna, tania, natomiast to co się obywatelom należy za darmo było naprawdę za darmo" - zakończył swoje przemówienie dr Tomasz Płatek.

Problem biurokracji w służbie zdrowia kontynuowała poseł Barbara Bartuś. Jednak za największą bolączkę państwa uznała jego problem demograficzny.

"Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc spośród 220 sklasyfikowanych państw, jeśli chodzi o liczbę narodzin na świecie, statystycznie na każdą Polkę przypada 1,3 narodzonego dziecka" - mówiła z przejęciem poseł Bartuś.

"Coś u nas jest nie tak skoro w innym miejscu, np. w Anglii Polki decydują się dużo częściej na dzieci. Sprawa wydłużenia urlopów macierzyńskich młodym matkom, powracającym do pracy budzi również moje zastrzeżenia" - zakończyła tą część konferencji poseł Bartuś.

Następnie Barbara Bartuś płynnie przeszła do omawiania kolejnego z głównych filarów programu PiS a więc do tematu rodziny.

"Popieramy pomoc rodzinie w jej klasycznej formie a więc jako kobiecie i mężczyźnie, co nie znaczy, że nie chcemy pomagać dzieciom urodzonym w niepełnych rodzinach. Zaprzestańmy z promowaniem różnych zachowań, które nie są zgodne z naszą moralnością, z nauką kościoła" - skwitowała tą kwestię p. Bartuś.

"Proponujemy dla rodzin z dziećmi dodatek w wysokości 500 zł na każde dziecko. Dla rodzin o wyższych dochodach dodatek ten obowiązywałby od drugiego dziecka i tak licząc dla kolejnego trzeciego, czwartego byłby to dodatek powszechny. Chcemy też podniesienia progów dochodowych dla świadczeń rodzinnych, które są na śmiesznej wysokości. Mając na myśli opiekę zdrowotną mówimy o prawdziwej trosce o człowieka, już od najmłodszych lat. Proponujemy przywrócenie opieki stomatologicznej do szkół " - postulowała poseł PiS.

Przykład Anglii towarzyszył również poseł Bartuś w omawianiu kolejnego ważnego punktu programu PiS - rozwiązania problemu braku pracy dla młodych ludzi.

"Zaproponowaliśmy w sejmie projekt Narodowego Programu Zatrudnienia, który w swoich założeniach opiera się na pomocy osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą a dla przedsiębiorców zatrudniającym młodych przewiduje wprowadzenie szerokich ulg, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach" - powiedziała w tym temacie Barbara Bartuś.

Kolejną ważną cechą przytoczoną przez posłankę PiS była zasada solidaryzmu międzypokoleniowego. W jego świetle padła kolejna obietnica wyborcza, którą jest przywrócenie dawniej obowiązującego wieku emerytalnego.

"Musimy w Polsce odbudować przemysł" taką receptę na problem braku zatrudnienia wśród Polaków wskazuje pani poseł z ramienia PiS, Barbara Bartuś.

Ostatnim akcentem konferencji było sprawozdanie z działalności poseł Bartuś, jako przewodniczącej polskiej delegacji do OBWE. Tu swoje słowa p. poseł skierowała ku Ukrainie i w jej przekonaniu zbyt małym zaangażowaniu organizacji w sprawy rozwiązaniu konfliktu.

Na zakończenie konferencji poseł Barbara Bartuś zaprosiła wszystkich na spotkanie z prof. Krystyną Pawłowicz, które odbędzie się 7 marca, w piątek, o godz. 15.30, do Dworu Karwacjanów i Gładyszy w Gorlicach. Tematem spotkania będzie filozofia gender.


 
Tomasz Stasiowski

 

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaBudżet Obywatelski - GŁOSUJ 15 maja - 14 czerwca
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama
Reklama