Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Pro Publico Bono po raz szósty

Podziel się
Oceń

 Do 31 stycznia 2014 roku można zgłaszać kandydatury osób do nagrody Pro Publico Bono. Jest to nagroda ustanowiona w 2009 roku przez Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno. W tym roku będzie przyznawana po raz szósty. Dotychczasowi laureaci statuetki to: ks. Jerzy Gondek, Jan Spólnik, Stanisław Kozieł, ks. Arkadiusz Barańczuk i Stanisław Nosal. Nagroda „PRO PUBLICO BONO” jest wyrazem uznania i wdzięczności dla osób, które mają wybitne zasługi na niwie działalności społecznej i charytatywnej na rzecz mieszkańców powiatu gorlickiego. Ma na celu krzewić ideę pracy dla dobra drugiego człowieka i dla dobra publicznego. Honoruje i propaguje ludzi czyniących dobro i służących bezinteresownie potrzebującym.


Nagroda obejmuje następujące dziedziny: służba bliźniemu,  w tym szczególnie ochrona zdrowia i działalność charytatywna, edukacja narodowa, kultura i dziedzictwo narodowe oraz rozwój regionalny, czyli działalność na rzecz wspólnoty lokalnej i ochrony środowiska przyrodniczego.     
Przyznawana jest na wniosek: Rady Powiatu, Starosty, organów administracji samorządowej  oraz związków, stowarzyszeń i fundacji posiadających siedzibę na terenie powiatu gorlickiego.

Nagrodę w formie statuetki, zaprojektowaną przez Zdzisława Tohla, oraz dwóch wyróżnień przyznaje Kapituła Nagrody „PRO PUBLICO BONO” w składzie: Marek Bugno – przewodniczący oraz członkowie: Mirosław Wędrychowicz, Karol Górski, Karol Tenerowicz, Bogusław Lenard, Zofia Kamińska i Tomasz Płatek.

Szczegóły dotyczące zasad przyznawania nagrody oraz trybu zgłaszania kandydatur i wniosek zawiera Regulamin 
Wyjątkowo w tym roku przewodniczący Kapituły wydłuża okres składania wniosków do dnia 31 stycznia 2014 roku.   Zgłoszenia wraz z pisemnym uzasadnieniem należy kierować na adres: Starostwo Powiatowe, 38-300 Gorlice, ul. Biecka 3, Biuro Rady Powiatu z dopiskiem: „Pro Publico Bono”.  
Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób zasługujących na takie wyróżnienie.

Laureatami poprzednich edycji byli:

- w 2009 roku statuetkę otrzymał dyrektor Okręgu CARITAS w Gorlicach, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej ksiądz Jerzy Gondek. Wyróżnienia otrzymali: Prezes Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach - Janina Augustyn i prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej Mieczysław Kormanek.-
- w 2010 r oku statuetkę otrzymał Jan Spólnik twórca Szkolnego Muzeum ,,Gryf” w Szymbarku liczącego obecnie blisko 1000 eksponatów, pasjonat historii, folkloru i niestrudzony propagator piękna Szymbarku . Wyróżnienia otrzymały: nauczycielka – społecznik Barbara Wiatr i poetka, opiekunka zespołów folklorystycznych Barbara Brach.
- w 2011 roku statuetkę otrzymał nauczyciel i działacz społeczny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Stanisław Kozieł. Wyróżnienia otrzymali: Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży "Sprawne Smoki" oraz działacz PCK, organizator młodzieżowych klubów HDK i akcji charytatywnych Marek Podraza.
- w 2012 roku statuetkę otrzymał dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia w Gładyszowie ksiądz proboszcz Arkadiusz Barańczuk, a wyróżnienia: przewodnicząca Miejsko-Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Rozalia Sakowska i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sitnicy Halina Wszołek
- w 2013 roku statuetka trafiła do Stanisława Nosala za zaangażowanie w działalność profilaktyczną w zakresie zapobiegania i leczenia chorób cywilizacyjnych, za ustawiczną naukę życia z chorobą, za krzewienie prospołecznych postaw, za niesienie pomocy potrzebującym i chorym. Wyróżnienia otrzymali: Zbigniew Majcher za kultywowanie i popularyzowanie wojennego dziedzictwa Ziemi Gorlickiej, za wielką troskę o pamięć przeszłości, za wieloletnie przypominanie nam, że „Śmierć żołnierza święta jest i łamie nakazy nienawiści...” oraz Alfreda Stankowska za  kultywowanie wartościowych tradycji Kół Gospodyń Wiejskich i przenoszenie ich na współczesny grunt lokalnych społeczności, za działalność charytatywną oraz wybitny wkład w rozwój wsi Głęboka.


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego