Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Półmetek wakacji w Gorlickim Centrum Kultury

Podziel się
Oceń

W miesiącu lipcu w ramach „Gorlickiego Lata 2013” w Gorlickim Centrum Kultury i w świetlicach prowadzonych przez instruktorów tej placówki odbyło się wiele ciekawych imprez i zajęć z których skorzystało bardzo dużo dzieci i młodzieży. W GCK odbyły się zajęcia taneczne (taniec towarzyski, dubstep, oraz taniec ludowy). Cieszyły się one dużym powodzeniem. Z zainteresowaniem spotkały się zajęcia muzyczne „Rozśpiewane wakacje”, „Wakacje z keyboardem”. Pod nazwą „Ty możesz być aktorem”, „W świecie bajki”  przeprowadzone zostały zajęcia teatralne.

 

Odbyły się również takie zajęcia jak „Akademia zapomnianych gier i zabaw”, „Fabryka rozmaitości – kulturalne i sportowe gry, zabawy i konkursy”. Przeprowadzone zostały konkursy: „Tropem legend” – na znajomość legend gorlickich i plastyczny „Skarby UNESCO Ziemi Gorlickiej”. Nagrody w tych konkursach ufundował Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Gorlicach. Ponadto odbył się konkurs plastyczny „Ulubieni bohaterowie moich bajek”, konkurs na układanie puzzli „Wielki świat małych elementów”. Dużo radości dzieciom sprawiło wspólne tworzenie mandali.  „Kolorowy świat”, „Kredą malowane”  to kolejne konkursy plastyczne malowania kolorową kredą na płytach chodnikowych. Zajęcia plastyczne cieszyły się powodzeniem wśród najmłodszych wychowanków świetlic. „Ruch to zdrowie” pod takim hasłem przebiegały gry, zabawy, konkursy zorganizowane na placu rekreacyjnym w Bielance, zakończone wspólnym ogniskiem.

5 i 19 lipca  br. na dziedzińcu Domu Polsko-Słowackiego odbyło się „Wakacyjne Kino Letnie” – filmy „Dwa dni w Nowym Jorku”  i „Kochankowie z Księżyca” obejrzało ok.240 osób.

Największym powodzeniem cieszyły się wyjścia na krytą pływalnię „Fala”. Dzięki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Gorlicach bardzo dużo dzieci ze świetlic mogło parę razy skorzystać z wodnych kąpieli. Zainteresowaniem cieszyły się również wyjazdy na basen do Wapiennego i wyjścia na basen otwarty w Gorlicach..

W lipcu odbyła się także międzyświetlicowa wyprawa do Folusza pod nazwą „Piesze wycieczki” oraz „Letnie wędrówki” – międzyświetlicowy rajd do rezerwatu Kornuty oraz rajd Folusz – Bartne i Wysowa – Blechnarka. Pod nazwą „Poznajemy zabytki ziemi gorlickiej” zorganizowane zostały  wycieczki do zabytkowych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Binarowej, Sękowej i Owczarach. Dzieci zwiedziły także wystawę staroci pod hasłem „Pokaż co masz na strychu”  realizowaną przez ZSP w Binarowej w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2013”. „Szlakiem historii” – to wycieczka śladami działań wojennych w Gorlicach. Wszystkie wycieczki spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Odbyły się także wyjazdy do kina 3 D w Nowym Sączu. Świetlice wspólnie zorganizowały wiele przedsięwzięć, w celu zintegrowania się dzieci pochodzących z różnych osiedli miasta Gorlice (międzyświetlicowe rozgrywki w tenisa stołowego , piesze rajdy, wyjazdy na basen do Wapiennego i do kina w Nowym Sączu). Liczny udział dzieci  w zajęciach i uśmiech na  ich twarzach świadczyły o tym, że zajęcia się podobały.

GCK wraz ze świetlicami serdecznie zaprasza na zajęcia i imprezy organizowane w sierpniu w ramach „Gorlickiego Lata  2013”.

źródło: GCK

fot: GCK

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12