W zmaganiach wzięło udział 38 uczniów z 20 szkół. Taka frekwencja najlepiej świadczy o dużym zainteresowaniu tematem Bitwy pod Gorlicami.
Po napisaniu testu składającego się z 17 pytań dotyczących Bitwy pod Gorlicami, c.k. 20 pułku piechoty oraz cmentarzy wojennych, uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie upominków dla wszystkich uczestników oraz nagród dla finalistów nastąpiło w sali Kasztelu.
Największą ilość punktów w teście (40 na 44 możliwe) zdobył uczeń V klasy z Zespołu Szkół w Zagórzanach Bernard Rolak. Drugie i trzecie przypadło Agnieszce Madej i Marioli Kukle z Zespołu Szkół w Szymbarku.
Jedno z pytań brzmiało: Spotykasz grupę turystów zwiedzających naszą okolicę. Są bardzo zainteresowani tematem Bitwy pod Gorlicami i proszą Cię żebyś im powiedział skąd mogą się o niej dowiedzieć lub gdzie mogą zobaczyć pamiątki z nią związane. Co im zaproponujesz? Wśród odpowiedzi zdarzały się również takie: sam mogę im o bitwie opowiedzieć. To najlepszy dowod jak dobrze uczniowie opanowali wiedzę o wydarzeniach sprzed 98 lat.
Podajemy nazwiska uczestników konkursu, którzy uzyskali najlepsze wyniki:
Bernard Rolak – ZS w Zagórzanach – 40 pkt.
Agnieszka Madej – ZS w Szymbarku – 37 pkt.
Mariola Kukla – ZS w Szymbarku – 36 pkt.
Patryk Biernacki – SP nr 1 w Bieczu, Kamil Matusik – ZS w Stróżówce i Jan Niemiec – ZS w Moszczenicy – po 35 pkt.
Jakub Michalak – ZS-P w Sękowej, Jakub Zastepa – MZS nr 6 w Gorlicach i Ireneusz Żydło – SP w Krygu - po 33 pkt.
Natalia Bochenek – ZS w Zagórzanach, Eliza Gryboś – MZS nr 5 w Gorlicach, Kinga Rówińska – ZS-P w Łosiu i Jakub Słota – MZS nr 6 w Gorlicach – po 32 pkt.
Martyna Bara – SP w Lipinkach, Aleksandra Byczek – MZS nr 3 w Gorlicach, Magdalena Liana – ZS w Kwiatonowicach i Paweł Sienkiewicz – MZS nr 4 w Gorlicach – po 31 pkt.
Ewa Gryboś – MZS nr 5 w Gorlicach i Bartłomiej Ślawski – SP nr 1 w Bieczu – po 30 pkt.
tekst: Katarzyna Liana
foto: Anna Czyżycka
źródło: UM Gorlice{jcomments on}







![Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO] Niewykorzystany karny i gol do szatni. Emocje w Gorlicach [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-niewykorzystany-karny-i-gol-do-szatni-emocje-w-gorlicach-foto-1778956705.jpg)
![4. liga piłki nożnej. Glinik Gorlice kontra Beskid Andrychów [RETRANSMISJA] zdjęcie przedstawia piłkarzy walczących o piłkę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-4-liga-pilki-noznej-glinik-gorlice-kontra-beskid-andrychow-live-1778935077.jpg)


![Wysowa-Zdrój. Dwa pożary w jednym czasie. Palił się budynek na terenie Parku Zdrojowego i altana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia spalony budynek](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wysowa-zdroj-pozar-domu-mieszkalnego-i-altany-video-1778918934.jpg)


![Kino Farys | Repertuar na bieżący tydzień [15-19 maja 2026] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Farys w Bieczu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-farys-repertuar-na-biezacy-tydzien-15-19-maja-2026-1778870630.jpg)

![Duże siły służb w Szalowej. Zaginął mieszkaniec gminy Łużna [AKTUALIZACJA] Duże siły służb w Szalowej. Zaginął mieszkaniec gminy Łużna [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-duze-sily-sluzb-w-szalowej-zaginal-mieszkaniec-gminy-bobowa-1778390582.jpg)
![Film z rekonstrukcji w Sękowej przyciąga uwagę internautów [VIDEO] zdjęcie przedstawia ogień wybuchu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-film-z-rekonstrukcji-w-sekowej-przyciaga-uwage-internautow-video-1777957966.jpg)
![Czterech funkcjonariuszy przejedzie przez północną Polskę, by pomóc dziecku [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę osób przed budynkiem komendy policji w gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-czterech-funkcjonariuszy-jedzie-przez-polnocna-polske-by-pomoc-dziecku-foto-1777995056.jpg)
![Sękowa znów cofnęła czas. Tysiące widzów na rekonstrukcji Bitwy pod Gorlicami [FOTO] zdjęcie przedstawia żołnierzy w okopach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sekowa-znow-cofnela-czas-tysiace-widzow-na-rekonstrukcji-bitwy-pod-gorlicami-foto-1777654771.jpg)


![Poszukiwania matki z dziećmi w regionie. Służby ratunkowe w drodze [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia samochód jadący ulicą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-poszukiwania-matki-z-dziecmi-w-regionie-sluzby-ratunkowe-w-drodze-video-1778077186.jpg)

![Halo Tu Weekend. Dni Gorlic, rocznica bitwy, klasyczna majówka, zawody oraz wiele więcej [1-3 maja 2026] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenia na weekend](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-dni-gorlic-rocznica-bitwy-klasyczna-majowka-zawody-oraz-wiele-wiecej-1-3-maja-2-1777580098.jpg)
![Libusza. Zderzenie audi i hondy [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy poza jezdnią](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-libusza-zderzenie-audi-i-hondy-foto-1777920938.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze