Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 12 do 25 maja 2025]
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Gorliczanie na polu bitwy poetycko-muzycznej

Podziel się
Oceń

Ostatnim akcentem majowego świętowania i jego obchodzenia była Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami. Tegoroczne zmagania muzyczne były już XIX edycją tej organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury imprezy. Rok 2013 przyniósł ze sobą małą zmianę, walka na scenie nie była tym razem konkursem, lecz ucztą dla miłośników muzyki wywodzącej się wprost z krainy łagodności.Na placu boju w zwartym ordynku stanęli do boju wspaniali muzycy i wokaliści, których łączy jedno, wszyscy są nasi, z Gorlic.


Pierwszym, który zaatakował widzów zebranych w sali teatralnej GCK był Wiesław Lewek, u jego boku dzielnie walczyli muzycy z zespołów „Dollars Brothers” (Mirosław Dziubina, Piotr Krygowski, Jarosław Gawor) i „Party 5” (BukoChe). Tuż po nich ze swoim pododdziałem do boju ruszył Arek Zawiliński wspierany przez kontrabasistę i skrzypka z formacji SDM Romana Ziobro.

Ledwo przebrzmiały salwy Arka, a już na scenie zameldował się kolejny wojownik, Mirosław Czyżykiewicz, który walczył sam, lecz natężenie emocji było takie, iż widzom wydawać się mogło, że Mirosławów jest kilku.

Tadeusz Krok obrał inna strategię, Jego atak był delikatny, zwiewny niczym poranna mgła w letni dzień a wszystko to za sprawą Agaty Rymarowicz, która w „bitewnym znoju” dotrzymywała mu kroku.

Dopełnieniem całości, ostatnią salwą, szarżą prawie kawaleryjską był oddział dowodzony przez Bogusława Diducha. Katarzyna Gajda, Monika Bubniak, Mirosław Bogoń, Tadeusz Kubala i Rafał Boniśniak, z takim zacnym oddziałem wystąpił tym razem wielki Bogusław.

Wielki koncert, wspaniała muzyka, wspaniali muzycy, sala pełna widzów, cóż trzeba więcej.

Gwiazdą pierwszej edycji Poetycko Muzycznej Bitwy pod Gorlicami, tej bitwy stoczonej w 1995 roku była legendarna już „Wolna Grupa Bukowina”. Na przestrzeni scena bitwy gościła takie tuzy jak: „Stare Dobre Małżeństwo”, „Raz, dwa, trzy …”, „Czerwony Tulipan”, Elżbieta Adamiak, Robert Kasprzycki, Mirosław Czyżykiewicz, Leszek Wójtowicz, Antonina Krzysztoń, Ewelina Marciniak, Barbara Stępniak-Wilk, Martyna Jakubowicz.

Trzy pokolenia dyrektorów MDK, Bogusław Diduch, Ewa Plucińska i Tomasz Kubala mają wielki, naprawdę wielki powód do dumy. A i my, gorliczanie, możemy dzięki nim odczuwać dumę i radość. Niedzielny koncert pokazał jednoznacznie, że gorlickie to prawdziwe zagłębie piosenki poetyckiej, z czego to wynika? Może z faktu, ze nasza ziemia była kiedyś zagłębiem roponośnym i opary tejże ropy tak dobrze wpływają na tutejszych muzyków, że potrafią, że im się chce i oby tak to trwało i trwało.



(Lek)

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaMajowa promocja dla klientów
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaBudżet obywatelski 15 maja do 13 czerwca - GŁOSUJ!
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12