Siatkówka wieczorową porą

Hala gorlickiego OSiR-u znów gościła zmagania obu grup siatkarskiego GKPS-u. W obu przypadkach podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego byli lepsi od swoich przeciwników z Ryglic i Brzeska, wygrywając po 3:0. Zła wiadomość jest taka, że więcej siatkówki ligowej już w tym tygodniu nie będzie. III ligowy zespół Ekstrimu w ten weekend pauzuje.

GKPS Gorlice - KS Ryglice 3:0 (25:21,25:16,25:16)

Pomimo późnej pory (mecz rozpoczął się o godz. 2020) zawodnicy kadetów GKPS-u Gorlice przejawiali większą ochotę do gry niż ich przeciwnicy, którzy jedynie na początku I seta prowadzili wyrównany pojedynek do stanu 7:7, by następnie oddać inicjatywę całkowicie w ręce zespołu gospodarzy, który budował coraz większą przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 25:21.

GKPS-u od początku uzyskał przewagę kilku punktów (6:2), by następnie systematycznie ją powiększać (9:3, 15:7, 19:10) aż do pewnego zwycięstwa 25:16.

W trzeciej partii, niespodziewanie goście objęli prowadzenie 2:1, ale to było wszystko, na co pozwolili im gorliccy kadeci, bowiem po chwili (przy zagrywce Huberta Dobka) objęli prowadzenie 4:2 a następnie kilka asów z zagrywki dołożył kapitan naszej drużyny, Piotrek Margański, co zaowocowało wynikiem 10:3. Gdy z kolei kilka efektownych zagrywek zaprezentował Bartosz Reczek (doprowadził do stanu 16:5), wiadomym było, że nasza drużyna wygra tego seta zdecydowanie, bowiem całkowicie odebrało im ochotę do gry. 25:16 w secie trzecim i 3:0 w meczu.

GKPS: MARGAŃSKI Piotrek(C), TUREK Adrian, DOBEK Hubert, ZIMOWSKI Filip, WACŁAWCZYK Andrzej, RECZEK Bartosz, GAWRON Tomek(L); ROMAN Kuba.
Trener: Krzysztof Kozłowski

Sędziowali: H. Dembska,
R. Liana,
K. Drąg

GKPS Gorlice - MKS Gryf Brzesko 3:0 (25:23,25:15,25:20)

Pierwsze zwycięstwo w gorlickiej hali OSiR odnieśli nasi juniorzy, którzy w pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek pokonali zespół MKS Gryf Brzesko w stosunku 3:0.

Pierwszy set był niezwykle zaciętym widowiskiem i do pewnego momentu zawodnicy z Brzeska posiadali lekką przewagę a nasi juniorzy nie potrafili zatrzymać w ataku zawodników Gryfa. Sytuacja uległa zmianie, gdy nasi juniorzy zaczęli łapać swój rytm gry. Zdecydowanie zaczęli lepiej bronić i udawało im się coraz częściej stawiać szczelny blok. To pozwoliło na zniwelowanie przewagi i prowadzenie równorzędnej walki (23:23). Ostatnie dwie akcje tego seta wykorzystała skutecznie drużyna gospodarzy i to ona cieszyła się z prowadzenia 1:0.

Decydująca okazała się być druga partia meczu. Znów początek seta był niezwykle wyrównany, do stanu 8:8. Od tego momentu GKPS zdominował Gryfa Brzesko grą blokiem. Sześć kolejnych akcji w ataku Gryfa zostało powstrzymanych przez skuteczny blok GKPS-u! To zupełnie podłamało przyjezdnych, którzy nie potrafili się już podnieść z wysokości parkietu w tej partii. Wynik 25:15 mówi sam za siebie.

Trzecia partia była wyrównanym widowiskiem do połowy jego trwania. Od tego momentu GKPS włączył piąty bieg i odskoczył Gryfowi.

Tak więc GKPS Gorlice odniósł bardzo zdecydowane i przekonujące zwycięstwo, rewanżując się Gryfowi za porażkę w Brzesku (2:3). W drugim secie ręce składały się same do oklasków, gdy raz po raz piłka natrafiała na ścianę bloku naszego gorlickiego zespołu. Gratulacje!

GKPS: MARGAŃSKI Piotrek, BĄK Michał, PIECUCH Łukasz, RÓŻ Mateusz(C), TUREK Adrian, PIĘTA Kacper, JARKIEWICZ Bartek(L); CHRUŚCIEL Krzysztof, RECZEK Bartosz, DOBEK Hubert, WACŁAWCZYK Andrzej, ZIMOWSKI Filip.

Sędziowali: T. Bochenek,