Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Asia czeka na was

Podziel się
Oceń

Asia Gorzkowska ma 20 lat, pięć lat temu przeszła pierwszy wylew, niedługo potem następny. Ilość zabiegów i operacji które przeszła od tamtego czasu to bardzo długa lista. By normalnie funkcjonować Asia potrzebuje stałej specjalistycznej rehabilitacji. Miesięczny koszt jej pobytu w Krakowie to 5000 złotych, godzina zabiegów to 100 złotych. Od momentu pierwszego wylewu Asia przeszła długą i ciężką drogę. Kiedyś  porozumiewała się z otoczeniem tylko mrugając. Dziś dzięki ciężkiej pracy i bezgranicznemu poświeceniu rodziny Asia jeździ wózkiem inwalidzkim a sprawną ręką potrafi zrobić bardzo wiele. Je samodzielnie, stuka w komputerowa klawiaturę, do jej dłoni lgnie jej pies, mała Fiona. 3 lipca, w niedziele, na stadionie OSiR odbędzie się Festyn Charytatywny na rzecz Asi Gorzkowskiej organizowany przez posłankę Barbarę Bartuś. Współorganizatorami są wójt gminy Ropa, starosta powiatu gorlickiego, burmistrz Gorlic.

 

Festyn rozpocznie się o 15.00 . O 17.00 zmierzą się na boisku  piłki nożnej – politycy i dziennikarze, którzy rozegrają mecz, specjalnie dla Asi. W drużynie dziennikarzy swój udział zapowiedział dziennikarz TVP Dariusz Bohatkiewicz.

O 18.00 odbędzie się licytacja darów. - Jak co roku, zwróciłam się do polityków z prośbą o przekazanie rzeczy na licytację mówi posłanka Barbara Bartuś, pomysłodawczyni festynu charytatywnego prezydent Bronisław Komorowski przekazał srebrny długopis z faksymile swoje podpisu i statuetkę przedstawiającą pałac prezydencki,  Róża Thun, europosłanka PO pióro, Jarosław Kaczyński, prezes PiS – album „Hołd Katyński” z autografem, a Ewa Kierzkowska, wicemarszałek Sejmu z PSL – przepiękny album o Polsce.

Do wylicytowania będzie też sporo prac malarskich oraz przekazana przez europosła Bogusława Sonika replika ryciny związanej z Europą. Bardzo atrakcyjne wydają się również trzy wycieczki do Brukseli które ufundowali Zbigniew Ziobro i Tomasz Poręba.

Organizatorzy festynu, biuro poselski pani Barbary Bartuś zapowiadają, że być może, w ramach licytacji pojawią się bardzo zaskakujące ale też niezmiernie atrakcyjne „przedmioty”. Być może pojawi się możliwość wylicytowania „kolacji” z bardzo znanym politykiem.

Na 19.00 zapowiadany jest występ gwiazdy wieczoru Andrzeja Rosiewicza. Wstęp na koncert jest bezpłatny. O 20.30 odbędzie się losowanie nagród loterii fantowej.

Cały dochód z festynu przeznaczony zostanie na rehabilitacje Asi Gorzkowskiej.

Ps

W rodzinnym domu Asi konieczny jest remont, a właściwie budowa całkiem nowej łazienki, takiej która w pełni była by dostosowana do jej potrzeb. Na terenie naszego powiatu działa wiele firm budowlanych. Może w śród nich znajdzie się taka, która podjęła by się wykonania takich prac?  Mowa tu oczywiście to wykonawstwie nonprofit

Wszyscy musimy pamiętać, że to co robimy dla innych wraca do nas w dwójnasób.

(lek){jcomments on}


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 27 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego