Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Koniec świata pokonany piknikiem

Podziel się
Oceń

Sobotnie popołudnie zapowiadało się burzowo. Nadciągające chmury, grzmoty a na koniec deszczyk i błyskawice mogły sugerować, że zapowiedzi końca świata płynące zza oceanu mogą być prawdziwe. W takich niesprzyjających „okolicznościach przyrody” na boisku Miejskiego Zespołu Szkół nr.5 im. ks Jana Twardowskiego o godzinie 16 rozpoczął się I Szkolny Piknik Ekologiczny. Piknik był ekologiczny, więc wszystko na nim miało w sobie pierwiastek „eko”.

Ekotaniec w wykonaniu grup tanecznych GCK i MDK oraz uczniów piątki. Ekośpiewanie, w którym zaprezentowali się młodzi artyści. Ekokiermasz, ekozabawy i ekowidzowie.

Imprezy tego typu, organizowane przez szkoły to świetny sposób integracji lokalnych społeczności, to świetna okazja zarówno do zaprezentowania możliwości i umiejętności młodych wykonawców, jak i do spotkania się w spokojnej, choć radosnej atmosferze.

Duma dzieciaków, które pokonywały ściankę wspinaczkowa asekurowane pewnymi rękoma ratowników Krynickiej Grupy GOPR, szerokie uśmiechy maluchów penetrujących wóz strażacki pod uważnym okiem strażaków ratowników z gorlickiej strażnicy to nagrody jakich oczekiwali i jakie dostali organizatorzy pikniku kierowani przez dyrektorkę szkoły panią Barbarę Kuk.

Gdy nadeszła godzina 18 a zapowiadany koniec świata nie nastąpił, zabawa trwała w najlepsze.

Kulminacją pikniku był występ teatru SHADE,  kierowanego przez charyzmatyczną reżyserkę, Iwonę Strusińską Dziewic.  Plenerowe pokazy tej grupy to zawsze bardzo mocne punkty przeróżnych imprez odbywających się w naszym mieści. Można wręcz odnieść wrażenie, że bez SHADE nic w Gorlicach nie może się odbyć.

(lek)

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 21°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Mniej niż zero🤣🤣🤣Treść komentarza: Sprawdziłem z ciekawości spektakularną majówke w Nowicy. Ludzie o czym wy piszecie🤣🤣🤣 20 bortaków stoi za sienią w starej chyży a jakiś głąb pitoli coś czego nie można nazwać śpiewem ani rapem... Co to jest🤣🤣🤣 dno i wodorosty prawie pękłem ze śmiechuData dodania komentarza: 3.05.2025, 00:15Źródło komentarza: Halo Tu Weekend. Majówka bogata w wydarzenia z Gorlic i okolic [2 maja – 4 maja 2025]Autor komentarza: ;DTreść komentarza: Wybuchy i podpalenia? Tak wielka emisja CO2 powinna być krytykowana przez Pana Kuklę i resztę lewicowych działaczy w Gorlicach i okolicy. Aby wyrównać "ślad węglowy" powstały z tegoż, powinniście zapewne zasadzić z kilka hektarów lasu i przez najbliższy rok dojeżdżać do ratusza na rowerach. Tak będzie, nie? :D Banda hipokrytów...Data dodania komentarza: 2.05.2025, 23:35Źródło komentarza: Spektakularna rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami przyciągnęła tłumy [FOTO]Autor komentarza: Piesza.Treść komentarza: Byłam tą pieszą... Najlepsze jest to że ja na 90 % jestem pewna że on też zwolnił.. jak weszłam na pasy to z impetem ruszył i skręcił na drugi pas..Data dodania komentarza: 2.05.2025, 22:40Źródło komentarza: Brawura i skrajna nieodpowiedzialność. Kto kierował tym seatem? [VIDEO]Autor komentarza: GunTreść komentarza: Nie rozumiem. Czy ktoś chciałby żeby walec wojenny przetoczył się raz jeszcze przez Gorlice?! Świętuje się to wydarzenie tragiczne jakby to było jakieś błogosławieństwo i okoliczność przynoszącą miastu, jego mieszkańcom, jakąś zasługę, korzyść. Okropne.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 21:47Źródło komentarza: Uroczystości 110. rocznicy bitwy pod Gorlicami na cmentarzu wojennym nr 91 [FOTO]
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12