Tyle goli na Sienkiewicza dawno nie widziano

Glinik Gorlice w ramach 20. kolejki IV ligi małopolskiej podejmował na własnym boisku ekipę Popradu Muszyna. Szkoda, że tak dobry mecz biało-niebieskich oglądała zaledwie garstka kibiców.

Glinik Gorlice - Poprad Muszyna 5:2 (4:1)

bramki: Serafin 5`, Gadzina 7`, 34`, Serafin 38`, 75` - Orzechowski 39`, Merklinger 67`

Glinik rozpoczął spotkanie od bardzo mocnego uderzenia. Dwie pierwsze akcje zostały zakończone golem i to w odstępie 2 minut, pierwsze trafienie autorstwa Arkadiusza Serafina z rzutu wolnego, drugie to główka Rafała Gadziny, który wyskoczył przed obrońców i wpakował futbolówkę do bramki. Taki obrót sprawy ustawił mecz, a przyjezdni nie umieli odnaleźć się po takim ciosie.

Dość powiedzieć 4 minuty między 34 a 38 minutą to kolejne dwie bramki dla Glinika i prowadzenie już 4:0. Cień nadziei na nawiązanie walki w tym meczu dał gościom Mateusz Orzechowski, który zaledwie minutę później zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli muszynianie, dokumentując to bramką w 68 minucie Mariusza Merklingera, która dawała im kontakt w tym meczu. Zapał drużyny z Muszyny szybko ostudził Arek Serafin, podwyższając wynik spotkania na 5:2.

Tabela grupy wschodniej IV ligi małopolskiej

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
8.  Poprad Muszyna 20 30 9 3 8 36-32 5 1 3 19-13 4 2 5 17-19
9.  Watra Białka Tatrzańska 18 27 7 6 5 30-34 5 3 2 20-18 2 3 3 10-16 1 3 1 0 0 2-1
10.  Olimpia Pisarzowa 21 27 8 3 10 36-41 5 2 3 21-16 3 1 7 15-25 1 0 0 0 1 1-2
11.  Wolania Wola Rzędzińska 20 25 7 4 9 32-30 6 2 2 20-10 1 2 7 12-20 3 7 2 1 0 6-3
12.  GKS Drwinia 19 25 7 4 8 28-28 5 4 2 16-10 2 0 6 12-18 4 7 2 1 1 8-5
13.  MLKS Żabno 20 25 6 7 7 27-28 4 4 2 17-12 2 3 5 10-16 3 0 0 0 3 1-7
14.  Tuchovia Tuchów 20 14 3 5 12 26-46 2 2 6 12-21 1 3 6 14-25
15.  KS Tymbark 18 13 4 1 13 13-52 1 0 8 5-34 3 1 5 8-18
16.  Poprad Rytro 19 11 3 2 14 18-42 3 1 7 14-22 0 1 7 4-20