Gorlice w biegu i na rolkach

  • 14.09.2013, 19:46 (aktualizacja 14.09.2013, 20:18)

Podziel się:

Oceń:

Weekend Naftowy 2012 w Gorlicach rozpoczął się, w odróżnieniu od ubiegłorocznego, przy sprzyjającej pogodzie. Nie było upału ale też temperatura nie była zbyt niska, wydawało się (obserwatorom), że jest wręcz idealna do tego by zmierzyć się z trasą.Najpierw na trasę wyruszyli najmłodsi, by na dystansie około 450 metrów rozegrać Mini Roll and Ski. Wśród dziewczynek zwyciężyła Roksana Ciborowska, przed Wiktoria Drozd i Weroniką Janisz.

 

Na podium w kategorii chłopców stanęli Michał Tokarz, Mikołaj Janisz i Jakub Drozd. Wszystkie startujące w zawodach dzieciaki otrzymały małe upominki od organizatorów.


Dorośli zawodnicy na rolkach pokonali dystans 13 kilometrów i maratoński 42 km. Jako ostatni na trasę o długości 3.25km i 13km wyruszyli biegacze. O godz. 13.30 na trasę usytuowaną w okolicy gorlickiego dworca PKS oraz ulicy Bieckiej, wyruszyli najmłodsi adepci jeżdżący na rolkach. Linie startu i mety usytuowano na wysokości dawnego budynku urzędu skarbowego.

Po nich w 42 kilometrowy maraton oraz na trasę 13 kilometrów wyruszyli seniorzy na rolkach. Pierwsze miejsce na tym dystansie wywalczył Wojciech Baran z Lublina z czasem 1:13:16. Zaraz za nim uplasował się Bartosz Chojnacki z Warszawy, na trzecim miejscu finiszował Robert Kustra z Sanoka. Wśród pań najlepszą okazała się Martyna Oficjalska z Warszawy z czasem 1:16:19, drugą pozycję zajęła Wioletta Zaczkowska z Przecławia. Trzecia na mecie była Slavka Prokopovicowa z słowackiego Stropkowa.

Na dystansie 13 kilometrów jako pierwszy na linii mety zameldował się Alan Ciborowski z Jasła, który uzyskał czas 0:25:02. Pierwsza kobieta na mecie tego dystansu to Anna Witkowska-Dziadosz z Krakowa z czasem 0:27:15.

Bieg Naftowy rozgrywany był na skróconej pętli z lat ubiegłych, a zawodnicy mieli do dyspozycji dwa dystanse, 3,5 kilometra i 13 kilometrów. Na krótszej trasie zwyciężył Bartłomiej Baran z Szymbarku, drugi był Jarosław Makowiec z Tuchowa, a trzeci Dariusz Dutkiewicz z Krynicy. Pierwszą panią na mecie była Monika Smutek z miejscowości Nowa Jastrząbka.

Bieg główny wygrał Siergiej Fiskovicz reprezentujący klub LKB Rudnik. Jako drugi linię mety minął Paweł Smędowski z Sękowej jako trzeci na mecie zameldował się Grzegorz Czyż z Bogumiłowic. Reprezentantka klubu LKB Rudnik zwyciężyła również w konkurencji pań, była to Walentyno Kiliarska, tuż za nią uplasowała się Anna Wojna z Łużnej a trzecia była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego.


Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie datasport.pl:

- dla łyżworolkarzy: link

- dla biegaczy: linkTomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe