Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kobylance w końcu z nową kuchnią

  • 11.07.2019, 09:44
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kobylance w końcu z nową kuchnią Foto: Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Układ kuchni pod względem stanowisk i ich ergonomii nie odpowiadał współczesnym standardom. Generalny remont tego lokalu tchnął w niego nowe życie.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kobylance ma swój początek w 1965 roku, kiedy to powstała szkoła i uczęszczały do niej dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz zaniedbane wychowawczo i pedagogicznie. Po kilku latach funkcjonowania zmieniono zasady przyjmowania wychowanków i do dziś pracuje na swoich postanowieniach.  

Od lat 70-tych, bardzo potrzebna kuchnia, nie przechodziła gruntownego remontu. Układ kuchni pod względem stanowisk i ich ergonomii nie odpowiada współczesnym standardom. Jednak nadszedł w końcu na to czas, a także fundusze. W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną roboty murarskie, tynkarskie, malarskie i posadzkarskie. Wymieniona też będzie instalacja sanitarna i elektryczna. Odnowione będą ściany z nowym tynkiem oraz podłogi.

Poza generalnym remontem tych ważnych dla życia szkoły pomieszczeń, planujemy także wyposażyć je w nowe meble ze stali nierdzewnej. Zakupiony zostanie nowy sprzęt: piec konwekcyjno-parowy z podstawką, trzon gazowy 4-palnikowy, okap, zlew, zmywarka – informuje Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Remont kuchni ruszył pełną parą, ponieważ z pracą muszą uporać się do końca sierpnia. Całkowity koszt inwestycji to 92 tys. złotych, a kwota dofinansowania wyniosła prawie 77 tys. zł przy 20% wkładzie własnym. W ubiegłym roku szkole przyznano nagrodę w programie „Extra Szkolna Stołówka” i  przeprowadzono remont pomieszczenia za kwotę 30 tys. złotych.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Aleksandra Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe