Gdzie dochodzi najczęściej do wypadków drogowych?

  • 16.08.2019, 10:31
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gdzie dochodzi najczęściej do wypadków drogowych? Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie, jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg. Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.

Skrzyżowania dróg to miejsca, gdzie występują przecięcia torów ruchu pojazdów i pieszych – tzw. ruch kolizyjny. Przepisy wymagające od uczestników ruchu drogowego zachowania szczególnej ostrożności w tym szczególnym miejscu „sugerują”, że jest to miejsce, w którym możliwość wystąpienia zagrożenia jest bardzo prawdopodobne. Biorąc jednak pod uwagę dane statystyczne dotyczące wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło podczas wakacji 2018 roku, należy stwierdzić, że największa liczba tych tragicznych zdarzeń powstała na prostych odcinkach dróg (380 wypadków). Natomiast poprzez niewłaściwe zachowania na skrzyżowaniach uczestnicy ruchu drogowego spowodowali 86 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Ocena danych określających miejsca i częstotliwość występowania wypadków pokazuje dobitnie, że tam, gdzie uczestnicy ruchu drogowego zachowują zgodnie z przepisami większą czujność (szczególną ostrożność), do zdarzeń drogowych dochodzi rzadziej niż na odcinkach dróg nieobjętych obowiązkiem utrzymywania kwalifikowanej ostrożności.

Źródło info: Biuro Ruchu Drogowego KGP

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Premier
Premier 19.08.2019, 08:41
Zawsze Zawodzie.
DIESEL
DIESEL 16.08.2019, 19:06
Zawsze w Repie.

Pozostałe