Wakacyjne interwencje strażaków. Która była najtrudniejsza?

  • 10.09.2019, 09:53
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Wakacyjne interwencje strażaków. Która była najtrudniejsza? Foto: Binarowa, pożar zabudowań (30 sierpnia 2019 rok)
W czasie wakacji strażacy z Gorlickiego interweniowali 185 razy: 118 razy wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń, 61 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i sześć razy wyjechali do alarmów fałszywych.

Najwięcej, bo aż 33 interwencje były związane z gaszeniem pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych oraz słomy na polach, w 31 przypadkach były spowodowane wypadkami i kolizjami drogowymi, a w czasie 26 interwencji strażacy usuwali plamy substancji ropopochodnych z jezdni.  

W okresie wakacji strażacy 30 razy wyjeżdżali do działań związanych z usuwaniem gniazd szerszeni zagrażających mieszkańcom, a kolejne interwencje były spowodowane przez silny wiatr, który powalił 12 drzew i uszkodził poszycie dwóch dachów.

Na 61 powstałych pożarów: pięć to pożary środków transportu, siedem budynków mieszkalnych, 31 upraw i 18 pożarów w innych obiektach.

Strażacy gasili też pięć groźnych pożarów w Gorlicach, Bobowej, Binarowej i Uściu Gorlickim w budynkach mieszkalnych, usługowych, inwentarsko-gospodarczych.

Najtrudniejszą  akcją w okresie wakacji była ta z 30 sierpnia, czyli pożar budynku mieszkalnego w  miejscowości Binarowa. Przypuszczalną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Akcja gaśnicza trwała ponad 10 godzin, a z ogniem walczyło 39 strażaków z JRG w Gorlicach oraz OSP z Biecza, Binarowej, Rożnowic i Racławic. Straty oszacowano na 250 tysięcy złotych a uratowane mienie na 80 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

We wszystkich wakacyjnych akcjach ratowniczo-gaśniczych brało udział 321 samochodów pożarniczych i 1402 strażaków.

Źródło info: KP PSP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Komentator
Komentator 10.09.2019, 22:09
250 tys zl to nowy dom wybudowany metoda gospodarcza, a nie stary drewniany... kto szacuje straty w przypadku takich nieszczesc???

Pozostałe