Gorlice. PSL podpisuje „Pakt dla zdrowia”.

  • 21.09.2019, 15:33
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Pakt dla zdrowia - konferencja PSL w Gorlicach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Urszula Nowogórska, Iwona Tumidajewicz, Maria Białoń, Anatol Krygowski i Andrzej Barna, kandydaci w wyborach parlamentarnych z list PSL-u zorganizowali dziś briefing prasowy przed gorlickim szpitalem. Dotyczył on programu partii w zakresie rozwiązań, jakie po wyborach zamierzają wdrożyć w służbie zdrowia.

Podczas kilkuminutowej konferencji uczestnicy przedstawili szczegóły pięciu podpunktów, które według nich mają poprawić sytuację w polskich szpitalach.

Po tym nastąpiło uroczyste i symboliczne podpisanie dokumentu przez kandydujących.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rumcajs
Rumcajs 23.09.2019, 16:04
Jak żeście takie cwanioki i znawcy wszystkiego to pokażcie ludziom jak ten bajzel posprzątać. SSSSSSSSSSSSĄĄĄĄĄĄ chetni? No tak w gębie widać siła!!!!!!!!
Grc
Grc 23.09.2019, 09:35
Parodia miasta ten Krygiwski jest kropka nad i tego cyrku
kolo
kolo 23.09.2019, 08:40
zazyly ekolog dobre to
harry
harry 22.09.2019, 15:35
"Podczas kilkuminutowej konferencji uczestnicy przedstawili szczegóły pięciu podpunktów, które wedłg " leniwy redaktorze popraw błąd ,albo wróć do szkoły podstawowej,,,
Mexyk
Mexyk 22.09.2019, 10:21
Matko boska co tu się wyprawia hahahaha
Korwinista
Korwinista 22.09.2019, 09:40
Pomówmy o rozwiazaniach. Finansowanie służby zdrowia jest problemem jej fatalnej kondycji. Pieniądze marnuje sie na biurokrację i ministerstwa, a tysiące młodych lekarzy ucieka z kraji zaraz po ukończeniu studiów. Dlatego służbę zdrowia trzeba stopniowo prywatyzować, tempo prywatyzacji powinno byc uzależnione od reakcji i przystosowywania się społeczeństwa. Jednak połączenie takich operacji z np likwidacja podatku dochodowego (który utrzymuje tylko biurokracje z nim zwiazana) może otworzyc ludziom oczy, ze dzieki zaoszczędzonym pieniądzom stać nas na prywatną opiekę (która w wyniku konkurencji spowoduje spadek i stabilizację cen). Obawiam sie jednak, ze ciągle trzeba doedukować postkomunistyczne społeczeństwo w tym jak dziala prywatna na rynku opieki zdrowotnej.

Skonczmy z niedziałającymi, socjalistycznymi praktykami i pójdźmy w nowoczesny model państwa, taki który pozwoli Polakom na dobrobyt, a nie tylko politykom.

Dlatego 13 października wybierz Konfederację, jedyna partię która ma realny program nie obciazajacy kieszeni podatnika.
Giedymin
Giedymin 22.09.2019, 19:22
Panie Korwninisto, bujasz w obłokach. W USA, gdzie wdrażano ten "nowoczesny model państwa", 40% obywateli nie stać na jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne. 60% osób, które popadły w bankructwo konsumenckie, swój los "zawdzięcza" pogorszeniu zdrowia i konieczności leczenia. Jeżeli mamy skądś czerpać wzorce, to ze Skandynawii, gdzie ochrona zdrowia działa sprawnie, jest dobrze finansowana, są dobre wskaźniki wyleczalności chorób cywilizacyjnych, dobra dostępność lekarzy i szpitali
Korwinista
Korwinista 23.09.2019, 08:39
Jeszcze słówko komentarza do systemu skandynawskiego bo to mnie zawsze irytuje w argumentacji lewicy. Pewne quasi-socjalistyczne rozwiązania w Szwecji czy Norwegii są spowodowane możliwością pozwolenia sobie na to w wyniku nagromadzonych przez dziesięciolecia bogactw. W Szwecji do bodajże 1950 rzadzili kapitaliści, w tym czasie kraj sie rozrósł i wzbogacił. Potem władze przejęli socjaliści i tempo wzrostu ustało, zaczal sie socjal ale to nie jest studnia bez dna. Ponadto Skandynawie ominęły w znacznym stopniu skutki wojen światowych.

Polska jedzie na długach. Nas nie stać na takie rozwiązania. Idąc za radą Miltona Friedmanna który wprost do Polski się zwracał, nie powinniśmy naśladować aktualnych działań bogatych krajów zachodnich, tylko naśladować działania krajow zachodnich z przeszłości zanim stały sie bogate.
Korwinista
Korwinista 23.09.2019, 08:28
Obawy o to, że system nie zadziała mogłyby byc zrozumiałe gdyby teraz wszystko działało dobrze. Chcesz Panie Giedymin powiedzieć że ludzie nie umierają w poczekalniach? Ze na leczenie poważnych chorób nie potrzeba dużo kasy? Prosze zobaczyc jak dziala weterynaria czy stomatologia ktore prawie w całości są sprywatyzowane.

Zgadzam się że początkowo to może być wstrząs dlatego prywatyzacja musi być stopniowa, skorelowana z ogolnym polepszeniem sytuacji materialnej Polaków po wprowadzeniu liberalnych reform podatkowych. Choć de facto nie bedzie nas to kosztowac z dnia na dzien wiecej niz aktualna stawka skladki zdrowotnej :)
wolność
wolność 22.09.2019, 22:01
W USA, gdzie system opieki działał wprowadzili za Obamy socjalistyczny model "Obama care", kory miał zapewnić wszystkim dostęp do usług medycznych. Skończyło się to na znacznym podwyższeniu składek zdrowotnych i wzroście cen usług medycznych. Obecnie Trump próbuje zmienić ten system. W Polsce należy sprywatyzować służbę zdrowia. Wtedy spadną ceny usług i zwiększy się ich dostępność. Najgorszym systemem jest połączenie prywatnego z publicznym. Wtedy jest największa korupcja, biurokracja i nadmiar urzędników
Giedymin
Giedymin 24.09.2019, 00:08
Ja myślę, że przez 30 lat, kiedy to polska prawica prywatyzowała wszystko jak leci od usług publicznych po przemysł można się już było zorientować, że prywatyzacja to nie jest panaceum na wszystkie problemy. Prywatny biznes istnieje tam gdzie się to opłaca i przynosi zyski, często kosztem ludzi. Podobno zawsze można zrewidować swoje poglądy (mówię to bez wrogości, bo sam też kiedyś głosiłem podobne przekonania) dlatego zachęcam do przefiltrowania tego co opowiadają prawicowi demagodzy i spojrzenie chłodnym okiem na to jak na nasz powiat wpłynęła chociażby komercjalizacja transportu. Gorlicki szpital już teraz w quasi-komercyjnym, kontraktowym systemie średnio sobie radzi. Po prywatyzacji będzie to szpital ograniczony do podstawowej opieki, ponieważ wielu usług nie opłaca się u nas realizować.
Korwinista
Korwinista 24.09.2019, 13:55
Szkoda, że najwyraźniej dokonał Pan niedokładnej rewizji swoich poglądów. Prawdziwa prawica nie rządziła jeszcze w Polsce po Okrągłym Stole więc ciężko jej coś zarzucić pod kątem demagogii czy faktycznych działań. Ostatnia prawicowa zmiana systemu miała miejsce za ustawy Wilczka, proszę poczytać o skutkach jej uchwalenia. Ekonomia również jest bezlitosna w starciu z dyrdymałami lewicowych aktywistów, ale trzeba czytać! Również bez wrogości, pozdrawiam!
wolność
wolność 22.09.2019, 16:10
Szkoda, że tylko 3-5% ludzi rozumie to co napisałeś. Społeczeństwo jest tak przesiąknięte socjalizmem, że żadne argumenty do nich nie docierają. Gospodarkę w Polsce można naprawić w ciągu 2 miesięcy, na zmianę mentalności społeczeństwa potrzeba wiele lat
Giedymin
Giedymin 22.09.2019, 19:26
System kontraktowania szpitali (czyli system quasi-komercyjny) i wypchnięcie wielu usług do sektora prywatnego, to jest przedsmak tego co nas czeka po sprywatyzowaniu szpitali. Tak, jeśli ktoś chce dalszej zapaści w służbie zdrowia, to nie głosuje na prawicę i inne quasi-prawicowe twory (PiS, PO, Konfederacja)
Korwinista
Korwinista 23.09.2019, 08:31
PiS jest quasi-prawicowy ale co znaczy w dzisiejszych czasach prawica? Ostatnio nawet pan Ikonowicz obawiał sie, ze Kaczynski jest wiekszym socjalista od niego. To partia socjalistyczna, PO to socjaldemokracja. Konfederacja jest w obecnej formie jest mieszaniną chadecji (RN) i liberalnego konserwatyznu (Korwin). A takich idei brakuje w polskim sejmie. Prosze sie nie obawiac panie Giedymin, lewica ma się w Polsce świetnie. Dlatego jest tak źle
wolność
wolność 22.09.2019, 22:03
Giedyminie, Pis i Po to nie jest żadna prawica, to czysto lewicowe partie. Jedyną partia prawicową jest Konfereracja
Giedymin
Giedymin 23.09.2019, 23:34
Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że lewica jest poza parlamentem. Proszę nie żartować na temat lewicowości PiS, czy PO, bo zajadów można dostać. Obie partie sukcesywnie doprowadzały do ograniczania, komercjalizowania i pogarszania usług publicznych - więc o jakiej lewicowości możemy tutaj rozmawiać? Skandynawia gromadziła bogactwa i omijały ją skutki wojen ? Radzę się zapoznać z historią Finlandii, która nie posiada znacznych bogactw naturalnych, a przez sporą część dziejów była pod rosyjskim butem - tak samo jak my. Skomercjalizowana ochrona zdrowia w USA jest słabsza niż na północy, czy zachodzie Europy. Tak wynika z wielu badań - chociażby prowadzonych przez fundację Gatesów.
Korwinista
Korwinista 24.09.2019, 13:57
"Obie partie sukcesywnie doprowadzały do ograniczania, komercjalizowania i pogarszania usług publicznych" tak działa socjalizm na dłuższą metę. Nie było obniżek podatków, nie było zniesienia regulacji, zmiany system emerytalnego i zniesienia obowiązkowych składek. Pojawia się coraz więcej socjalnych programów, rośnie zadłużenie. I gdzie tu prawica? Z resztą prawica, lewica...Konserwatywny liberalizm nie ma reperezentacji w sejmie, są tylko socjaliści, cytując wyjątkowo trafne i zabawne spostrzeżenie Korwina: "socjaliści bezbożni i pobożni". To fakty
Bafik
Bafik 22.09.2019, 07:53
Antek z kartki czytać wstyd
Togi
Togi 22.09.2019, 07:12
Mam nadzieje ze PSL i Kukiz po wyborach zniknie ze sceny politycznej! A takie iventy, typu podpisywanie karteczki przed kamerami.... za miesiąc nikt o tym nie będzie pamiętał...
98kc
98kc 21.09.2019, 23:42
Pzdr bogdan lotnik
Ks.
Ks. 22.09.2019, 11:53
Bogdan stał się lotnikiem bo nie wytrzymał tego napięcia w swoim bloku.
Profos
Profos 21.09.2019, 20:27
Pod tęczową flagą spółdzielców?
kolo
kolo 21.09.2019, 18:56
Czy wie ktos ile osob obserwowalo to zenujace przedstawienie parodia politki ha ha ha
Rafał
Rafał 21.09.2019, 18:42
Tej biołej z GOKu w Sękowej to mówimy twardo i zdecydowanie: NIE! Nawet doprowadziła Orlik w Sękowej do burdelu zwalniając dotychczasowego dozorce...
Obserwator
Obserwator 21.09.2019, 17:46
Haha PSL podziękujemy!!!! A Panu Anatolowi tym bardziej!! Dziękuje!
wolność
wolność 21.09.2019, 16:53
W tych wyborach startują tak naprawdę dwa komitety:
komitet budowniczych tego systemu (PiS-PO-PSL-SLD) i komitet tych, którzy chcą ten system zmienić, oddając władzę nad swoim życiem obywatelom - Konfederacja!
Andrzej
Andrzej 21.09.2019, 17:58
.. A Twój leader Korwin cham tworzący od lat system dojenia kasy z systemu demokratycznego , dzięki tworzeniu przeróżnych partyjek i łudzeniu takich zielonych życiowo gimbaz pseudo rozwiązaniami dziś na dodatek z faszyzująca młodzieżą , to co sobą reprezentuje ?!...Oprzytomnij puki czas ...
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 22.09.2019, 09:30
Panie Andrzeju. Ludzie myślący podobnie jak Pan są kulą u nogi tego narodu. Dlatego w Polsce jest jak jest i rządzą tacy jacy rządzą. To wy popierajacy PiS czy PO, obojętne, muszą oprzytomnieć... pÓki czas
wolność
wolność 21.09.2019, 18:39
Korwin w przeciwieństwie do innych polityków więcej dokłada ze swoich prywatnych pieniędzy niż pobiera. Krytykujesz tzw. gimbazę. Młodzież w tym okresie życia pełna jest szczytnych celów, ideałów, dąży do pozytywnych zmian i dlatego popierają Korwina. W późniejszym czasie człowiek zderza się z rzeczywistością, wchodzi w zakłamany system i głosuje na Po-pis. To Ty Andrzeju oprzytomnij
łemko
łemko 21.09.2019, 16:42
Avendżers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stachu
stachu 21.09.2019, 16:40
śpitalny i dwutysięczny!!!! plus czytaniez kartki hahaahahaa!!!!! więcej godności
adam1
adam1 21.09.2019, 16:38
Program PSL w skrócie to: pójdziemy z każdym byle dorwać się do władzy. Odnośnie wypowiedzi kandydatów : jeżeli szpital funkcjonuje tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Podniesienie wynagrodzenia pracowników służby zdrowia "o co najmniej 30%"- nawet Pis tyle nie obiecuje. PSL (ZSL), tyle lat okłamują ludzi, jak tu im wierzyć?
stachu
stachu 21.09.2019, 16:28
hahaahhaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! żenua!!! apropos poprawnego redagowania tekstu życzę. Wstyd
PEESELOWIEC
PEESELOWIEC 21.09.2019, 16:27
Urszula Nowogórska, Iwona Tumidajewicz, Maria Białoń, Andrzej Barna i Wincenty Witos!!!

Pozostałe