Klimkówka. Dzisiaj odbiór części prac nad zalewem. Zobaczcie, jak idzie modernizacja brzegów!

  • 16.10.2019, 10:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Klimkówka. Dzisiaj odbiór części prac nad zalewem. Zobaczcie, jak idzie modernizacja brzegów!
Brzeg został już uporządkowany i zabezpieczony na długości blisko 150 metrów, trwa budowa trzystopniowego nadbrzeża z kamienia i kompozytowych płyt.

Dzisiaj obieramy część robót, ale już pracujemy nad planami na przyszły rok, tak żeby w najbliższych miesiącach ogłosić przetarg na drugi etap, który będzie obejmował między innymi budowę ścieżki pieszo-rowerowej, a także dużej wiaty grillowej z kanalizacją i węzłem sanitarnym. Powstaną również bezpieczne, kompaktowe plaże – wylicza Karol Górski, wójt gminy Ropa.

Ponadto przy brzegach jeziora ma powstać pomost do cumowania oraz pochylnia do wodowania łódek, oświetlenie modernizowanej części oraz sanitariaty.

Szukamy również pieniędzy na budowę parkingu, bo jeśli chcemy, żeby nad zalew przyjeżdżało dużo ludzi, to musimy im najpierw zapewnić miejsce, gdzie będą mogli zostawić samochody – dodaje wójt.

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (24)


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dorian
dorian 19.10.2019, 11:07
jeszcze by się przydało trochę piasku i parę sztucznych palm i będzie fajnie jak na Florydzie:)
roweżysta
roweżysta 18.10.2019, 17:32
Czy taka inwestycja jak przy obecnej (płatnej ) działce będzie na całej długości jeziora ...bo to chyba za duże koszty wyjdą.
wald23
wald23 17.10.2019, 13:27
Co z tego, skoro bardzo niski stan wody, spowodowany chęcią zarabiania pieniędzy przez Zarządcę zbiornika (kierowanie znacznej ilości wody na turbinę prądową pomimo słabego napływu wód zasilających zaporę) spowoduje, że zrealizowana inwestycja będzie się na tle błota prezentowała fatalnie. Wójtowie Gminy Ropa i Uście Gorlickie powinni podjąć skuteczne działania zmierzające do wymuszenia na Zarządcy zbiornika Klimkówka, ograniczenia produkcji energii elektrycznej w okresach suszy.
Pomyslcie
Pomyslcie 17.10.2019, 09:49
Eh, przede wszystkim, przy niskim poziomie wody, powiano być wyczyszczone dno z naleciałego piasku, czy kamieni naniesionych przez nurt rzeki,.
A dopiero po tym prace upiększające.
Bo co z tego że będzie ładnie, jak zapora ma pomniejszoną ilość retencji wody.
Dlaczego tym się nikt nie zajmie!!!!!!!
Mieszkaniec klimkówki
Mieszkaniec klimkówki 16.10.2019, 21:22
Przyjdzie wieksza woda i zabierze wszystko. Robia jak najblizej wody co jest tak nazywana ,,susza" na klimkówce. W lecie tego nie bedzie bo bedzie pod woda. Gratulacje dla nowego wujta i dla wykonawców
klima
klima 17.10.2019, 10:13
Coś Ci się w głowie pomieszało albo nigdy tam nie byłeś. Nabrzeże nigdy nie będzie pod wodą, nawet w czasie stanu p.powodziowego.
psylo
psylo 16.10.2019, 20:41
A na co tam tyle kostki nawalili?
Łukasz
Łukasz 17.10.2019, 16:29
deska kompozytowa. Byle by było..
Ziomek
Ziomek 16.10.2019, 21:50
Zebys sie glupio pytal
psylo
psylo 16.10.2019, 21:02
Sorry, to nie kostka tylko inne sztuczne "cuś"
wolfie
wolfie 16.10.2019, 18:31
droga policjo gorlicka a raczej uściańska proszę zapanować nad żebractwem pijanych agresywnych miejscowych osobników, no chyba że się boicie i wolicie ustawiać się z radarem...do pseudo-parku w Uściu nie da się wejść bo jest od razu daj na wino i daj na wino w biały dzień!!!!!!!
jesse
jesse 16.10.2019, 18:28
bardzo proszę policję o podjęcie działań coby "menelixy" z uścia gorlickiego przede wszystkim ,pozwolili wypoczywającym na terenie uścia gorlickiego oraz na przyszłej trasie w spokoju napawać się turystyką kilka osób codziennie żebrze w uściu gorlickim a to o 2 złote a to o 5 złotych,są bardzo natarczywi, przesiadują na ławeczkach na przystankach również wymuszając pieniądze. to samo na początku zalewu klimkówka. Czy Policja coś z tym faktem zrobi????!!
holt
holt 16.10.2019, 18:23
"szukamy pieniędzy" dobre,,,,,,
Bywalec
Bywalec 16.10.2019, 16:45
W 2017 będąc w okolicy spalonego baru, zauważyłem tam Niemców, Słowaków i cały autokar z Ukrainy. Dojazd starodrożem jest tam fatalny i mnie było wstyd za władze Uścia.
Klimkowicz
Klimkowicz 16.10.2019, 13:24
Co to k**** jest ja się pytam :)
Maria Klara
Maria Klara 16.10.2019, 16:17
Kto przepchnął taki "projekt"?!!?! Zero spójności z otoczeniem? Wizualnie słabo. Totalnie słabo...
MrRed
MrRed 16.10.2019, 12:53
Chce tam z gorlic dojechać bezpiecznie rowerem. Prosze o uwzględnienie jakiejs moze wspolnej sensownej trasy.
Maria Klara
Maria Klara 16.10.2019, 16:18
Nie wiem czy ktoś (z tych tam) w ogóle bierze sensowne rozwiązania pod uwagę! :(
Pks
Pks 16.10.2019, 12:12
A gdzie kąpielisko, bo na razie mamy okłady z błota.

Pozostałe