Bystra. Nauczycielka zgłosiła, że mogło dojść do naruszenia nietykalności cielesnej dziecka.

  • 07.11.2019, 10:59
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Bystra. Nauczycielka zgłosiła, że mogło dojść do naruszenia nietykalności cielesnej dziecka. Foto: ilustracyjn/pixabay.com
Wczoraj (6 listopada) gorliccy mundurowi zostali wezwani do bystrzańskiej podstawówki.

Nauczycielka poprosiła nas o przyjazd, ponieważ twierdziła, że mogło dojść do naruszenia nietykalności cielesnej dziecka – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, poinformowali zgłaszającą o możliwościach prawnych w tej sprawie, ponieważ nauczyciel może złożyć zawiadomienie, ale w żadnym wypadku nie jest uprawniony do występowania w charakterze strony – dodaje rzecznik.

Jak się okazało na miejscu, dyrekcja szkoły wiedziała o opisywanej przez nauczycielkę sprawie, do której miało dojść dwa tygodnie temu.

 Jedynie rodzice mają prawo reprezentować dziecko, ale do chwili obecnej gorlicka komenda nie dostała żadnego zawiadomienia w tej sprawie – dodaje rzecznik.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawnik
Prawnik 11.11.2019, 22:55
Dziś są takie czasy że zawiadamiasz Policje i wchodzi się jako świadek na przesłuchanie a po serii pytań i maglowania wychodzi się jako oskarżony o pomówienia i składania fałszywych zeznań.
Inspektor
Inspektor 11.11.2019, 22:16
Każdą sprawą która trafia w media zajmuje się zespół ekspertów to znaczy że sprawy długo trwają bo należy wyjaśnić szczegóły które wnoszą o likwidację problemów wszystkich jednym przepisem i za rok może się okazać że tej szkoły już nie ma bo najważniejsze to Bezpieczeństwo.
Zreformowana
Zreformowana 11.11.2019, 22:08
Jeszcze różne będą problemy w Polsce do kiedy nie zmieni się ustrój i system Kraju i apeluje o to by wszystko było na swoim miejscu czyli by był. ład, skład, porządek i bezpieczeństwo. Ksiądz ma być w Kościele a Szkoła ma uczyć i bez reformy nic się nie zrobi, to znaczy że im coś dalej tym lepiej i bezpieczniej. Bo logiczne jest że tam gdzie ktoś ma znajomych to będzie problem. Podam przykład i jest zadanie do rozwiązania. Z jakich usług będę korzystać jak Tatuś pracuje w TAXI? Na pewno nie komunikacji miejskiej!
Parafianka
Parafianka 11.11.2019, 21:47
A njgorsze jest to ze przez taka zaistniala sytuacje powstaje nienawisc miedzy ludzmi a kazdy ma prawo do wyrazania swojej opini .
GoTa
GoTa 11.11.2019, 21:38
to jest nienormalne. przypuśćmy, że jacyś rodzice tłuką dziecko i nie można tego zgłosić bo dziecko mogą reprezentować tylko rodzice? o co chodzi?
Goryl
Goryl 11.11.2019, 20:43
Żadna ofiara przemocy na pewno nie będzie biegać po mediach i z podpisami po klasach, bo to kosztuje dużo wysiłku i dodatkowego stresu. Ofiara przemocy zawsze broni swojego kata i chodzi z podbitymi oczami aż kończy na oddziele Psychiatrycznym z myślami samobójczymi lub usiłowaniem samobójstwa. Jest też przemoc Sąsiedzka która idzie rozpoznać po tym ile ktoś o kimś wie szczegółów i dlatego tworzą się grupki i bandy bo tak łatwo można każdym manipulować a Policję najłatwiej tak wprowadzić w błąd a Sąd już ciężej bo w Sądach nie słuchają 100 Osób tylko jednej szczegółowej.
Inka 2020.
Inka 2020. 11.11.2019, 20:33
Każdą sprawą które zajmują się media regionalne to należy podać dalej by sprawą zajęli się programy interwencyjne i instytucje ogólnopolskie.
Szczera
Szczera 11.11.2019, 20:26
Każda sprawa dziś wygląda tak. Że zeznania się podpisuje i nawet jak Policja uwierzy to oskarżenie może wnieś każdy o fałszywe składanie zeznań i świadek jak się nie wstawi to płaci ogromne pieniądze kary a spraw i wezwań będzie parę razy na przesłuchanie i wstawień do Sądu. A wyrok będzie finansowy i myślę tu o ok. 100 zł i jeszcze można się odwołać. Więc by zostać Świadkiem w sprawie to należy wcześniej założyć sobie sprawę o niepoczytalność lub być Jasiem Fasolom.
myślący
myślący 11.11.2019, 20:15
Dla mnie to wszystko troszkę podejrzane te wszystkie oskarżenia rozpatrywane w w dziwny sposób niema zgłoszenia najważniejszego czyli przez rodziców a właściwie to matkę na policję a na księdza wydano wyrok a co jeżeli konkubin postanowił w ten sposób pozbyć się dziecka bo nie muszę kończyć co się stanie jeżeli pobicia nie było bo ten Pan mocno wspiera swoją rodzinę jak widzę jak bierze udział w obradach pań koło technikum
Psycholog
Psycholog 11.11.2019, 19:24
Z doświadczenia wiem jak w każdej sprawie gnębienia, nękania, stakingu i gwałtu jak wygląda osoba pokrzywdzona w jakiejkolwiek sprawie. Siedzi bardo cicho bo się boi. Bo nie umie się bronić i nie widzi sensu, bo nie wie jak się bronić, skoro większość jest przeciw niej i nie wie kto rozpalił iskierkę problemów, bo większość jest przeciwko tej osobie której przeciwnicy wmawia że wszyscy są przeciw niej, bo się naradziła, bo się nie podporządkowała zasadom i taka osoba chce by ucichł temat i właśnie należy takiej osobie pomóc i powołać osoby do tego kompetentne i nawet jak by to miał być Rząd to powinien się tą Szkołą zająć. Nawet w filmach tych starych było tak że największych świadków i ofiary w sprawie albo się zabijało albo zamykało na Psychiatrię że mają zwidy i przeważnie jest tak że atakuje się tych najsłabszych które wprowadzają zmiany w życiu.
winks
winks 11.11.2019, 18:49
denny wortalu żal was za nie zamieszczanie prawdy
Uczennica
Uczennica 11.11.2019, 18:46
Pewnie znowu jakiś Bolek Alkoholik w tym ręce maczał, podobnie jak z wyjazdem w Gorlicach.
Iga
Iga 11.11.2019, 17:45
Powiem tak. Że nie znam sprawy i Przepraszam jak komuś ubliżę, bo to może nie dotyczy sprawa tej Szkoły, ale tych zasad jakie panują w życiu społecznym. Więc opowiem ciekawą bajkę; Były sobie Ksiądz, Nauczyciel i Uczeń. Nauczyciel z Księdzem się zmówili by zlikwidować Szkołę. Ksiądz zmieni Szkołę. Nauczyciel przejdzie na Emeryturę. A Rodzina Ucznia będzie się bać zemsty i to należy sprawdzić kto z kim walczy i przeciw komu i kto ma z kim powiązania i w jakim celu, bo większość spraw w życiu to są przedstawienia jak w teatrzyku.
Prawnik
Prawnik 11.11.2019, 17:30
Najważniejsze to zawiadomić Policje i niech robią sobie statystyki na spokojnie, jaka to szkoła jest niby niebezpieczna i niech walczą między sobą to zwiększą Bezpieczeństwo jak zamkną całą Szkołę Urzędowo i problem się rozwiąże całkowicie i wtedy będzie sprawiedliwa wygrana. Podobnie jak to było w Gorlicach z wyjazdem na ulicy Kościuszki, gdzie podpuszczali ci co nie mieli samochodu, lub co nie znali sprawy bo zawsze ci mają najwięcej do powiedzenia, bo się dobrze bawią i chcą uprzykrzyć życie reszcie i dlatego wygrali zakaz wjazdu i wyjazdu dzięki tym statystykom. Człowieku jak coś chcesz zrobić, to zrób jak ostygnie sprawa a jak nie wiesz co robić to olej temat i tak będzie dla dobra wszystkich, a nie że ktoś cię wypuszcza a ty zgłaszasz bo to do niczego dobrego nie prowadzi, bo potem się taki śmieje jaki to jesteś osiołek że zostałeś zlikwidowany i nie słuchaj Księdza jak się dzieci rodzi, bo on też ma najwięcej do powiedzenia ale twoim kosztem. Tak jak za PRL podobno wszyscy kradli i dlatego wszystko się kręciło, bo Człowiek był do człowieka Bratem. Jak padłem ofiarą przestępstwa to też mi proponowali ochronę Policyjną. Tylko po co? By znali moje całe życie od zera.
Ks.
Ks. 10.11.2019, 20:43
Za Dzieci odpowiadają Rodzice i by zawiadomić media a Policję nie. To ktoś się dobrze bawi i powinien ponieś konsekwencję swojego zachowania.
Ostrożna
Ostrożna 10.11.2019, 20:40
To jest Dziecko i też można to brać pod uwagę. Bo skoro Rodzice nie zgłaszają problemu na Policję, to znaczy że go nie było, bo dziecko chciało się popisać i zrobiło szum, lub Rodzice wiedzą jak wychowali dziecko i wiem że jak by nie było problemu to Ksiądz by wygrał dopiero jak by się w Nowym Sączu odwołał.
Nauczycielka
Nauczycielka 10.11.2019, 09:31
W Imię Boże Prezydent Andrzej Duda wspomoże.
edziu
edziu 10.11.2019, 17:35
Ten komentarz o prezydencie nie jest obojętny dla autora.
Zgodnie z treścią przepisu art. 135, ten, kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
A pamiętaj iż komentujący nie są anonimowi.
Adowkat
Adowkat 11.11.2019, 16:58
Lubisz zabawy to sobie poczytaj co Cię czeka. Art 65. art. 234 k.k. art 190. Art. 66. § 1. Art. 233. KK.
adas
adas 09.11.2019, 23:23
dyrekcja szkoły wiedziała dwa tygodnie a ja od znajomych z bystrej słyszę od dwóch lat no co za przełom w sprawie
Zenek
Zenek 09.11.2019, 20:08
Xsiąc?
Gość
Gość 09.11.2019, 18:17
Dyrekcja i rodzice dzieci zbierające podpisy po klasach 1-8 powinny wszyscy mieć prokuratora jak dziecko niepełnoletnie może się podpisywać ?
Gość
Gość 10.11.2019, 17:28
widać" tonący brzytwy się chwyta" co ma jedna sprawa wspólnego z druga
Kllk
Kllk 10.11.2019, 12:01
Racja ja na miejscu rodziców dała bym sprawę do prokuratury. A dziecku które zbierało te podpisy od nieletnich kuratora ...
Hehehe
Hehehe 10.11.2019, 21:43
Kuratorem to mozecie straszyc ksiedza a nie dzieci ktore bronia katechety pierwszego od wielu lat ktory byl normalny i nie szedl z nikim na uklady
ktoś
ktoś 11.11.2019, 19:56
normalny katecheta ? mówiący publicznie i szyderczo ,że powinniśmy zmienić nazwę z Bystrej na Barany ,a wiecie ,że ten normalny katecheta to gdzie się pojawi to tam zaraz razem z nim pojawia się problem
Ona
Ona 11.11.2019, 21:09
Że ma własne zdanie to nie znaczy że musi być gnębiony.
Gość
Gość 11.11.2019, 18:12
Czy normalny to nie
To wszytko
To wszytko 11.11.2019, 17:35
Nie znasz sprawy nie wypowiadaj sie bo z tego co wiadomo to właśnie ksiądz katecheta któtego juz nie ma poszedł z niektórymi na układy i dlatego jest tyle zamieszania .No to takim razie jak dzieci mogą podpisywac same takie listy to usprawiedliwienie zwolnienia zgody niech sobie same podpisują. A jak pam dyrektor pozwolił na takie listy to mogl to ogłosić aby rodzice o tym wiedzieli. I mogli zdecydować czy ich dziecko moze takie cos podpisac bo dzieci w pierwszej drugiej klasie itp. Nie maja pojęcia o co w tym wszytkim chodiz i co podpisują . To tak jak by komuś podunąc umowę o ktedyt zeby pospidal a powiedzic mu ze to taka tylko kartka. Ludzie pomyście trochę i nie piszcie bzdur bo jak widać nie macie pojecia w sprawie .
Hehehe
Hehehe 11.11.2019, 12:07
A tak pozatym to dziecko o ktorym piszesz działało z polecenia Pana Dyrektora i za jego zgodą a nie samo sobie zbierało podpisy tylko chodzilo po klasach w czasie lekcji gdzie w kazdej klasie byl nauczyciel i wyrazil zgode na podpis wiec jak nie masz pojecia o czym piszesz to lepiej sie nie wypowiadaj i nie strasz
Prawnik
Prawnik 11.11.2019, 18:40
No to temat już rozwiązałeś i wygląda na to że to Księdza gnębią, robiąc z Dzieci ofiary.
Gość
Gość 11.11.2019, 18:11
To dlaczego nie chodził pan dyrektor i nie zbierał podpisów ?

Pozostałe