Limanowa dołącza do mapy zarażeń. Kobieta przechodziła chorobę bezobjawowo.

  • 23.03.2020, 11:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Limanowa dołącza do mapy zarażeń. Kobieta przechodziła chorobę bezobjawowo. Fot. ilustracyjne / www.freepik.com
Do limanowskiego szpitala trafiła pacjentka, u której stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Okazało się, że chorobę, przechodziła bezobjawowo, dlatego wcześniej jej odpowiednio nie zdiagnozowano.

Pacjentka przed przyjazdem na Limanowszczyznę przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie jedna z pielęgniarek została zarażona koronawirusem. Z tego powodu personel limanowskiego szpitala pobrał próbki od chorej.

Personel i pacjenci, którzy mogli by mieć bezpośredni kontakt z zarażoną zostali poddani kwarantannie i pobrane zostały im próbki do badania na obecność wirusa.

Jak podaje radio RDN, pacjentka jest bez żadnych objawów a oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty. Pomieszczenia zostaną zdezynfekowane zgodnie z procedurami. W tym momencie limanowski szpital wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów, a ci którzy są w stosunkowo dobrym stanie są wypisywani do domów.

 

 

źródło: rdn małopolska, limanowa.in

Tomasz Stasiowski

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Albinos
Albinos 26.03.2020, 11:04
Jak ktoś z was ma teraz złudzenia ze jest wolnym człowiek ze ma zagwarantowane prawa konstytucyjne to jest w strasznym błędzie większość z was przejrzy na oczy jak wyłączy telewizor zaraza to jedno a prawa wprowadzane na biegu to drugie . Budząc się rano wstaje już w innym świecie ograniczającym wolność swobodę obywateli. Eksperyment jak można zniewolić i zmanipulować człowieka ograniczając jego prawa. I teraz ile z nich zostanie do końca w naszej rzeczywistości??Nie nakłaniam do łamania prawa czy kwarantanny tylko do otwarcia oczu i racjonalnego myślenia. „Pni była chora bez objawowo” to powinno dać do myślenia nawet pół mózgom to jaki cel ma kwarantanna?? A no taki żeby tego nie rozprzestrzeniać no dobra ale jak ktoś nosi a nie jest chory to przesiedzi kwarantannę i znowu zarazi Do puki nie znajda skutecznego lekarstwa To wszyscy jesteśmy w du... ciemnej. Ciekawe jak długo będą wytrzymywać gospodarki państw?? A co dalej??
Bett
Bett 24.03.2020, 21:30
Nie przesadzajmy że trzeba iść codziennie do sklepu
Drożdże i papier toaletowy już wykupiony
Więc siedzieć w domu i piec chleb
I nawet ludzie o higienę zaczęli dbać....
Qmen
Qmen 24.03.2020, 19:13
Bardzo jest nie ładnie kasować już zatwierdza komentarz.
Bett
Bett 23.03.2020, 22:11
Ograniczyć wychodzenie z domu Ale w Lidlu w poniedziałek na nową gazetkę trzeba być
MrRed
MrRed 24.03.2020, 08:23
dokładnie - powinien byc zakaz wchodzenia do sklepów bez listy zakupów. ludzie po pierdoły chodzą, po piwko i chipsy. ludzie opamiętajcie się!
janek
janek 23.03.2020, 14:14
Ma ktoś wiedze czy w powiecie gorlickim wykonywane sa testy na korona wirusa . Powróciło setki ludzi z zagranicy kwarantanna domowa z rodziną to nieporozumienie pewnie będzie wysyp i co wtedy ??
Sara
Sara 25.03.2020, 13:20
Zgadzam się, kwarantanna to jedno wielkie nieporozumienie. Mąż wrócił zza granicy i wygląda to tak, że mieszkając w jednym domu on ma kwarantannę a ja już nie choć, choć oczywiste jest, że jeśli były chory to by mnie zaraził, a ja chodząc normalnie do pracy, na zakupy zarażam innych więc po co to wszystko to nie wiem.
MM
MM 25.03.2020, 14:53
do @sara

Z tego właśnie powodu. Sama zarządziłam sobie kwarantanne - na szczęście mogę pracować zdalnie. Wolę dmuchać na zimne jeśli tylko jest taka możliwość. (ta sama sytuacja, mąż wrócił)
Polak
Polak 23.03.2020, 13:03
I dlatego WSZYSTKO musi zostać zamknięte, a ludzie powinni bez względu na wszystko zostać zamknięci pod groźbą śmierci! Funkcjonować powinno tylko pogotowie, straż pożarna i wojsko, które zajęłoby się zaopatrywaniem w żywność!
ja
ja 24.03.2020, 10:42
A na ulicę wyprowadzić czołgi...No i ZOMO.
eks
eks 23.03.2020, 13:30
jak zamkna wszystko to nic nie zjesz bo nigdzie nic nie kupisz ani nikt nic nie wyprodukuje, nie wysrasz sie bo wodociagi nie beda czynne i nie bedzie wody,nie zadzwonisz po karetke bo telefonia nie bedzie pracowac,nic sie nie dowiesz nowegi i nie napiszesz bzdur bo internetu nie będzie,itd itd

Pozostałe