Burmistrz z absolutorium Rady Miasta. Za nami przedwakacyjna sesja w Ratuszu.

  • 03.07.2020, 17:17
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

XXI Sesja Rady Miasta
loadingŁaduję odtwarzacz...
W dzisiejsze popołudnie odbyła się XXI Sesja Rady Miasta Gorlice. Głównym punktem obrad było udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Rafała Kukli z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2019.W trakcie sesji odbyła się także debata nad Raportem o stanie Miasta Gorlice, która poprzedziła głosowanie Rady Miasta w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrzowi za 2019 rok.

W pierwszej kolejności Burmistrz Rafał Kukla zaprezentował Raport o stanie Miasta Gorlice za 2019 rok, opracowany  w oparciu o art. 28aa znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym. Przedmiotowy raport dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Burmistrz -> Raport o stanie miasta -> 2019” (https://bip.malopolska.pl/umgorlice,m,336822,2019.html).

Zgodnie z ustawowymi wytycznymi, raport objął podsumowanie działalności burmistrza - w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Dodatkowo, w dokumencie znalazły się najważniejsze informacje dotyczące działalności w poszczególnych obszarach tematycznych realizowanych w zeszłym roku.

Przed głosowaniem nad wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Gorlice odbyła się dyskusja nad Raportem. W debacie tej, oprócz Radnych Rady Miasta Gorlice mogli również wziąć udział zgłoszeni Mieszkańcy. W wyniku głosowania Rada jednogłośnie udzieliła Burmistrzowi wotum zaufania.

Kolejnym punktem sesji było głosowanie w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za rok 2019. W wyniku głosowania Rada jednogłośnie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Rafałowi Kukli.

 

Serdecznie dziękuję Radnym Rady Miasta Gorlice za udzielone absolutorium, za wsparcie, zrozumienie oraz zaufanie. To był rok dobrej współpracy i realizacji wspólnych celów. Wyrazy wdzięczności kieruję także do wszystkich moich współpracowników, którzy każdego dnia z wielkim zaangażowaniem pracują na rzecz naszego Miasta i Mieszkańców - powiedział Burmistrz Rafał Kukla.


źródło: gorlice.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.07.2020, 13:54
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej POD LODOWNIĄ na pisemny wniosek grupy mieszkańców zainteresowanych dalszym dialogiem w sprawie alternatywnego wjazdu i wyjazdu z osiedla, zaprasza mieszkańców budynków przy ul. Kościuszki 24, 26 24 A na spotkanie.
Adwokat
Adwokat 06.07.2020, 00:14
Gorlice to miasto Policyjne i tak powinno być, bo problemy rozwiązuje się na bieżąco i dlatego panuje ład, skład i dyscyplina publiczna.
Grybów
Grybów 05.07.2020, 23:53
Pytanie do Pana Burmistrza i Pytanie do Państwa Radnych. Dlaczego są jeszcze na Gorlickim Rynku oszuści, podające się za lokalnych Biznesmenów, nad tym ktoś powinien trzymać rękę. Ja chcąc zrobić biznes to unikam Gorlice, w calach Bezpieczeństwa.

Pozostałe