Za tydzień Dzień Babci i Dzień Dziadka. Siedem upominków, które mogą im przypaść do gustu

  • 13.01.2021, 12:23
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Za tydzień Dzień Babci i Dzień Dziadka. Siedem upominków, które mogą im przypaść do gustu Fot. ilustracyjne/ unsplash
Już 21 stycznia Dzień Babci, a dzień później (22 stycznia) Dzień Dziadka. Jeśli jeszcze nie wybraliście prezentów dla nich, to być może któraś z naszych propozycji przypadnie Wam do gustu!

 

Dobry upominek to nie taki, który jest drogi czy wystawny, ale taki który trafia w gusta naszych najbliższych. Zapraszamy do przejrzenia naszych  propozycji drobnych prezentów dla Babć i Dziadków.

Wszystkie znajdziecie z łatwością w sklepach w naszym regionie!

 

1. Kanwa i zestaw nici

Pierwsza propozycja z dedykacją dla babci, która być może już dawno nie miała okazji odpocząć w wygodnym fotelu i oddać się ulubionemu hobby. Tradycyjny obraz babci, która dzierga na drugach czapki i szaliki dla wnucząt pozostaje dla wielu już tylko wspomnieniem. Kanwy są bardzo ciekawym pomysłem dla osób, które chcą twórczo spędzić czas, a efekty swojej pracy lubią wyeksponować.

Koszt zakupu mniejszej kanwy do wyszywania muliną to kilkanaście złotych. Do tego, w zależności od liczby kolorów, musimy kupić muliny do wyszywania (około 2 zł sztuka). To zadanie wymagające skupienia, cierpliwości i spostrzegawczości. Być może zmobilizuje do relaksu babcie, które na co odzień nie znajdują chwili na relaks.

 

2. Zestaw cegiełek modelarskich

Drobne cegiełki modelarskie, które pozwalają na zbudowanie miniaturowych zamków, domków czy zabytków to coraz bardziej popularny prezent tak dla starszych jak i młodszych. Gotowe zestawy z projektami budynków to wydatek kilkudziesięciu złotych. Zapewni to ciekawą rozrywkę zarówno dziadkowi jak i wnukom, z którymi będzie mógł zrealizować nietypowy projekt.

Cegiełki to w tym przypadku tylko pretekst do tego, by dziadek mógł spędzić aktywnie czas z wnukami, przekazać im wiedzę, umiejętności i pasję do majsterkowania.

 

3. Laurka dobra na wszystko

Są takie rzeczy, które nigdy nie tracą na aktualności. Tak babcie jak i dziadkowie z pewnością bardzo ucieszą się z laurek wykonanych przez wnuki. Jeśli nie macie pewności co do tego, czy taki upominek spodoba się seniorom, pomyślcie, czy przypadkiem laurki nie są skrzętnie zbierane, chowane w specjalnej teczce? Nie jest ważna wartość artystyczna sama w sobie, ale fakt, że wnuczek lub wnuczka poświęcił swój czas i wysiłek, by obdarować ukochaną Osobę. Warto dopingować dzieci do podejmowania takiego wysiłku!

 

4. Kwiaty? W tym roku inne niż zwykle!

Babcie i dziadkowie często czekają na szansę, by wyjść do ogrodu z wnukami. Nie chodzi tylko o spędzenie wolnego czasu na relaksie, ale często także o wspólną pracę w ogrodzie. Wielu czeka już niecierpliwie na to, kiedy przyjdą ciepłe dni, a warunki pozwolą nam się ponownie spotykać z najbliższymi. Może Dzień Babci i Dziadka warto wykorzystać do tego, by obiecać sobie wspólne prace w ogrodzie, gdy nadejdą cieplejsze dni? Nasiona kwiatów i innych roślin nie należą do najtańszych, być może warto więc zrezygnować w tym roku z tradycyjnych, ciętych kwiatów, a Babci i Dziadkowi wręczyć ukorzenioną sadzonkę wymarzonej roślinki lub właśnie nasionka w saszetkach, które na wionę wysadzą wspólnie z wnukami? Już w lutym można wysiewać nasiona do rozsady!

 

5. Torby na zakupy i pomocnicze wózki

Czas pandemii spowodował, że wielu dziadków i babć zdaje niezaplanowany egzamin z samodzielności. Być może warto ułatwić im takie wyjścia poprzez zakup wózeczka, który pozwoli przyciągnąć zakupy do domu szybciej i bezpieczniej? Podobnie bawełniane torby, które są lekkie, pojemne. Koniec niepotrzebnych wydatków na dodatkowe plastikowe torby, w których ciągle urywają się uszy.

 

6. Czekoladki i zestaw dobrych herbat?

Klasyczny upominek, który pozwoli spędzić dziadkom i wnukom kilka wspólnych chwil na rozmowie. W lokalnych sklepach z łatwością znajdziecie szeroki wybór dobrych gatunkowo herbat i czekolad. Warto poszukać tych sypanych, z całymi, suszonymi kawałkami owoców. Aromat i smak takiego napoju z pewnością będzie wspaniałym wspomnieniem wspólnie spędzonych chwil!

 

7. Ciepły sweter, czapka i rękawiczki

Babcie i dziadkowie często odmawiają sobie niektórych przyjemności, by zaoszczędzić na inne, niezbędne w ich ocenie rzeczy. Pozornie niczego im nie brakuje, ale być może warto postarać się, by sweterek, który ukochana babcia nosi od kilku dekad wymienić na nowy, ciepły, wełniany. Dziadek chętnie wychodzi na spacery, ale coraz częściej narzeka, że krążenie już nie to i w stopy jakby chłodniej. Chociaż to dla nas banał, ciepła odzież termiczna może być bardzo dobrze przyjęta przez starsze osoby. To nie tylko prezent, ale wyraz prawdziwej troski o nich!

 

A może macie własne, sprawdzone propozycje?

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawnik
Prawnik 13.01.2021, 21:05
Lepiej tak nie uczyć i nic nie dawać, a wtedy nie ma dodatkowych obgadywań i problemów.
Kdyhjdixhdnmxg
Kdyhjdixhdnmxg 13.01.2021, 13:36
Tak,co roku dziadkowie dostają kalendarz z zdjęciami wnuków. Każdy potrzebuje kalendarza,do tego roku nowego, a jak jeszcze jest że zdjęciami które znaczą więcej to tym lepiej

Pozostałe