Kolejka do Punktu Szczepień Powszechnych rośnie z godziny na godzinę

  • 29.04.2021, 10:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejka do Punktu Szczepień Powszechnych rośnie z godziny na godzinę Fot. nadesłana przez Czytelnika
Jak informują nas Czytelnicy, którzy zgłosili się dzisiaj na szczepienie w hali sportowej OSiR w Gorlicach – na swoją kolej trzeba poczekać, ale sama obsługa przez zespoły szczepiące przebiega bardzo sprawnie.

 

Od dzisiaj (29 kwietnia) ruszyły szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Gorlicach, który składa się z czterech zespołów szczepiących, a w skład każdego z nich wchodzi jedna osoba kwalifikująca i wykonująca szczepienia oraz jedna osoba do czynności administracyjnych.

Zgodnie z wytycznymi, jeden zespół szczepiący w przedziale siedmiu godzin powinien wykonać minimum sto szczepień. W nagłych przypadkach, w punkcie dostępna będzie osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy – lekarz lub ratownik medyczny.

Punkt działać będzie w dni robocze:

  • do 30 kwietnia w godz. od 8 do 15,
  • od 4 maja, w poniedziałki i piątki w godzinach od 11 do 18, a w  pozostałe dni tygodnia od 8 do 15.

Więcej informacji o tym, jak zarejestrować się do szczepienia >>>Rusza Punkt Szczepień Powszechnych w gorlickiej hali sportowej [FOTO]

Barbara Ćmiech

Czy będziesz się szczepił?

Zdjęcia (3)


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja 46
ja 46 02.05.2021, 10:38
gdyby wszyscy się grzecznie zaszczepili, to i tak się nie skończy. To się dopiero zaczyna. Ptasia grypa, SARS, świńska grypa to były treningi testujące reakcje narodów. Ludzkość zna i posiada w laboratoriach wiele wirusów, ale nie ma laboratorium na świecie, które miałoby wirus SARS CoV-2. Na początku roku niemiecki zespół naukowców (samueleckert net) wyznaczył nagrodę, która wzrosła już do 1,5mln € dla każdego naukowca, który może dostarczyć niezbity dowód, że wirus SARS-CoV-2 został wyizolowany i istnieje. Takiego wirusa nie ma, jest grypa "przebrana" za Covid, a wszystkie osoby, które zmarły, faktycznie zmarły na zaniechanie leczenia na inne schorzenia np. zapalenie płuc, choroby serca, rak, cukrzyca, bo służba zdrowia jest nastawiona tylko na Covid i nie leczy innych schorzeń. Gdzie ma się obecnie leczyć człowiek z nadciśnieniem, cukrzycą, chorobami serca? Obecnie oficjalnie rząd podaje, że będą luzować obostrzenia. Ale nieoficjalnie kolejne oddziały szpitalne zamieniają w Covidowe, budują kolejne szpitale tymczasowe - modułowe. Oni już wiedzą i się przygotowują na jesienną falę chorych, także po szczepieniach. Chorzy na choroby inne niż Covid nie mają już możliwości leczenia, bo z dnia na dzień jest coraz mniej w kraju oddziałów innych niż Covidowe.Testy na Covid są tak wyprodukowane, że przy zarażeniu wirusem grypy A lub B wykazują pozytywny Covid. Dzięki propagandzie strachu nakręcanej przez środki masowego przekazu, rozsiewanej przez rząd 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu , większość ludzi doszła do wniosku, że rzeczywiście istnieje zagrażający życiu wirus, który powoduje, że ludzie chorują i zarażają się gwałtownie szybciej niż przy sezonowej grypie. Grypa A od lat jest główną przyczyną zgonów z powodu zapalenia płuc w krajach rozwiniętych, a kolejne mutacje niby SARS CoV-2 są tak naprawdę kolejnymi mutacjami wirusa grypy. Moim zdaniem, winę za tyle śmiertelnych istnień ponoszą tylko i wyłącznie lekarze POZ-ów. Teleporada, brak osłuchania, test, tabletki i siedzieć w domu. Stan się pogarsza, infekcja grypy przechodzi w zapalenie płuc, kolejna porada telefoniczna graniczy z cudem, pogotowie jak szczęśliwie się uda że przyjedzie, to do szpitala nie zabierze, bo stan jest "za dobry" na szpital. I człowiek czeka w domu, aż do stanu, gdy szpital ma już minimalne szanse na uratowanie tych ludzi. Maseczki chirurgiczne jako jedna z form represji były już testowane 15 lat temu w Guantanamo. Pandemia skończy się za kilka lat, ale zastąpią ją kolejne pandemie. Luzowania obostrzeń są jedynie kosmetyczne, aby omamić już wzburzonych ludzi, tak jak nas wkręcają od roku. Za kilkanaście dni dokręcą śrubę ponownie, bo majówka, bo komunie itd. Ten stan skończy się dopiero, gdy ludzie zrozumieją, że on NIE ma się skończyć. Dlatego trzeba żyć natychmiast, bo jest o wiele później niż nam się wydaje.

Barbara
Barbara 30.04.2021, 07:59
Dlaczego takie kolejki, skoro rejestracja jest na konkretną godzinę? I dodatkowo komunikat, że wystarczy przyjść 5 minut przed szczepieniem...
~~~~ja
~~~~ja 30.04.2021, 11:30
Dzisiaj praktycznie nie ma kolejki, wczoraj była bo z jakiegoś powodu (możliwe że później dostarczono szczepionki) ok 2h później zaczęło się szczepienie niż planowano.
Giedymin
Giedymin 29.04.2021, 21:23
Jestem zaszczepiony od kliku miesięcy. Te mikroczipy są super. Zdecydowanie lepszy zasięg wi-fi. Szczerze polecam ;)
~~~~ja
~~~~ja 29.04.2021, 20:07
Antyszczepionkowcom należy postawić pomniki za to, że tak walczą o nasze zdrowie i prywatność (chipy) . Są to osoby, które deklarują, że nie pójdą na rzeź jak stado baranów i uwaga nikt ich nie będzie do niczego zmuszał. Otóż antyszczepionkowcy NIKT WAS NIE ZMUSZA ANI NIE PRÓBOWAŁ a to właśnie wy próbujecie innym narzucać swoje zdanie. Nie szczepicie się więc po co w ogóle wypowiadacie się w tematach, które nie powinny was obchodzić? Nie lepiej siedzieć na Youtube i oglądać wypowiedzi jakiegoś nawiedzonego płaskoziemcy, który jest waszym guru i wszystko wie najlepiej?
danielartur
danielartur 30.04.2021, 13:32
ojej, już tak nie płacz :) Nie obrażaj innych, którzy mają inne zdanie, niż ty- od "płaskoziemców". Skoro ktoś ma inne zdanie i nie gada poprawnie politycznie, to chyba ma prawo! I nie zakazuj wypowiadania się ludziom, którzy nie szczepią się, bo wprowadzasz tym niezdrową atmosferę. Powiedz skąd czerpiesz info? Z telewizji? Bo na to wychodzi. Ja nie jestem ani antycovid,ani antyszczepionkowcem, bo w swoim życiu, byłem szczepiony. A czy będę się szczepił na covid czy nie, pozostawiam dla siebie.
Życzę zdrowia! I mniej Hejtu na ludzi o odmiennym poglądzie i zdaniu w kwestii znanej :) bo widać, co się z ludzmi podziało od roku czasu. Odezwiesz się coś, co nie jest po myśli , to masakra. Cóż... Jest takie coś jak mózg. A nie tv.
adam1
adam1 30.04.2021, 12:56
Zmuszają, zmuszają, może jeszcze nie bezpośrednio ale w inny sposób. Nie zaszczepisz się to nie będziesz mógł korzystać z wielu rzeczy
Ona
Ona 29.04.2021, 16:36
Nikt nikogo do szczepien nie zmusza chca to sie szczepia maja prawo wyboru po co to ujadanie ujadacie jak psy przy budach nie szczepisz sie twoja sprawa. daj innym o sobie. decydowac
danielartur
danielartur 30.04.2021, 13:30
Może więcej kultury a nie wścieklizny w komentarzu. Nie porównuj ludzi do psów, psy więcej empatii mają i uczuć i są bardziej przyjaźnie nastawione, niż np. Komentujący pod postami na temat covid :|
fd
fd 29.04.2021, 13:54
na covid szczepionke wymyslili w rok a na inne choroby zakazne a nawet na raka czy hiv szczepionki nadal nie wynaleziono a nawet covid nie jest wpisany na liste chorób zakaznych
no
no 30.04.2021, 13:15
A wiecie że po ponad 100latach Grypa zniknęła
marek
marek 29.04.2021, 18:07
covid jest wpisany do ICD-10 i to już od długiego czasu - sprawdź zanim napiszesz bzdurę
684
684 29.04.2021, 12:38
Nie spodziewałem się że tyle osób ogląda TVP i TVN . Widać wszystko to z jednego obozu :)
Betti
Betti 29.04.2021, 12:37
Kolejka już we wtorek była nie od dziś ludzie stali jeden na drugim gadali po co wszyscy na raz tam przychodzą?
,.
,. 29.04.2021, 11:53
szczepione mogą być tylko osoby zdrowe a tu szczepią jak leci (niczym szczepienie psów po wioskach),gdzie wywiad z lekarzem ,sprawdzenie historii chorób pacjęta
Miki
Miki 29.04.2021, 11:48
A potem krzyk , ze po szczepieniu się pochorowali, A GDZIE DYSTANS, SZCZEPIĆ SIĘ CHCĄ , A O PODSTAWOWYCH ZASADACH NIE PAMIETAJĄ,
Dom pogrzebowy
Dom pogrzebowy 29.04.2021, 11:43
A wiecie że efekty uboczne to będą za parę lat? Ja tam się cieszę.
wiki
wiki 30.04.2021, 07:31
jakie skutki? proszę o konkrety
Wirusolog
Wirusolog 29.04.2021, 13:10
Pan Jest lekarzem? Wirusologie? Hematologiem pisząc takie dyrdymały?
on
on 29.04.2021, 11:34
Czy ci ludzie są zapisani na godziny czy z ulicy przychodzą że taka pielgrzymka stoi? Tę kartę do szczepienia najlepiej wydrukować i wypełnić w domu co napewno przyśpieszy szczepienia.
Tomek
Tomek 29.04.2021, 17:48
Przychodzą na swoją godzinę tylko nie cztery zespoły szczepią a dwa, organizacja fatalna. Wszystko jest opóźnione. Półtorej godziny po wyznaczonej byłem dopiero zaszczepiony
~~~~ja
~~~~ja 29.04.2021, 19:30
Szczepi 5 zespołów (nie wiem skąd mowa 4 a tym bardziej 2) a wypełnienie ankiety w domu praktycznie nic nie daje, bo spokojnie jest czas wypełnić ja czekając na swoją kolej.
Dzisiaj szczepienie się opóźniło o ok 2h w stosunku do godzin wyznaczonych ponieważ punkt ruszył ze szczepieniami około 10:00 a nie o 8:00 nie wiem dlaczego wśród oczekujących krążyła hipoteza, że być może szczepionki dotarły później.
ss
ss 30.04.2021, 08:17
Na jaki termin jest ustalana druga dawka szczepienia?
~~~~ja
~~~~ja 30.04.2021, 11:35
@ss dzisiaj nie wiem ale wczoraj wyznaczali na 02.06.2021 zwykle w okolicach tej godziny na którą miało się przewidzianą pierwszą dawkę (przynajmniej do południa tak było).
Komentator
Komentator 29.04.2021, 23:55
To jak mieli szczepionki to dlaczego punkt ruszyl poznoej??
Tomek
Tomek 29.04.2021, 23:22
We wtorek szczepiły dwa zespoły. Jeżeli punkt ruszył o dwie godziny później to świadczy o złej organizacji.
łon
łon 29.04.2021, 11:11
A CZY KTOŚ WIDZI ŻE ODTEPÓW BRAK???SZCZEGÓLNIE POD DRZWIAMI najwazniejsze jak widac jest to że ludzi przyszło na szczepienie a reszta nikomu nie przeszkadza,skoro stojacym w kolejce n ie przeszkadza brak dystansu to po co sie szczepią
Polak
Polak 29.04.2021, 11:28
Oni sami nie wiedzą już po co się szczepią. Bo pan/pani w TV powiedziała...
Antonio
Antonio 29.04.2021, 15:16
Nie Pani w TV mówiła tylko lekarz wirusolog i to nie jeden. A Pan jakiej specjalizacji jest lekarzem?
kotek
kotek 01.05.2021, 06:05
Lekarz wirusolog na usługach koncernów farmaceutycznych .
Bzyk
Bzyk 29.04.2021, 11:24
Dokładnie, paranoja! I jak tu może być dobrze

Pozostałe