Uchodźcy, którzy przyjechali do Lipinek, ugotują barszcz ukraiński. Datki zostaną przeznaczone na ogrzewanie ośrodka

  • 07.03.2022, 09:43
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

grupa uchodźców w ośrodku rekolekcyjnym w Lipinkach Fot. Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach
Ledwo przyjechali, a już chcą pomóc! Chcecie spróbować prawdziwego barszczu ukraińskiego? Już jutro w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach, gdzie przebywają uchodźcy, będzie można posmakować tego specjału.

 

Ukrainki, które w nocy z soboty na niedziele przyjechały do Lipinek, postanowiły wspomóc ośrodek i w zamian za pyszną zupę będą zbierały datki, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie budynku.

To nie lada wyzwanie, bo ośrodek jest duży, a w grupie, która trafiła do Lipinek, jest spora gromadka dzieci, więc nie może być tak, że w pokojach jest zimno. Ogrzewanie generuje ogromne koszty.

Skosztować barszczu ukraińskiego będzie można jutro (8 marca) w godz. 12-13 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach.

Jeszcze jutro na granicę pojedzie około 2000 drożdżówek, które pieką panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich. To nie pierwsza taka inicjatywa, bo zarówno młodzież z KSM w Lipinkach jak i Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączają się w pomoc uchodźcom od samego początku trwania wojny.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

b
b 10.03.2022, 08:06
ludzie ogarnijcie się , ci uchodzcy co obecnie przybyli do Polski do ludzie z wyzszych sfer z pieniedzmi a ta biedniejsza część ukrainy siedzi nadal w schronach i czeka na pomoc
Podpis
Podpis 10.03.2022, 14:09
Ta, a Ukraina napadła na putina. Czysta głupota i podłość pisać takie rzeczy!
Podpis
Podpis 09.03.2022, 07:29
A wojenka polsko-Polska trwa widzę w najlepsze…. smutne to dokąd zmierzamy… dobranoc Polsko
Patryjota
Patryjota 10.03.2022, 14:29
''A wojenka polsko polska trwa'', Pan ''Podpis''jest w nia aktywnie zaangazowany, potwierdza osobiste udzialy w tym przeciewzieciu swymi negatywnymi wpisami o obecnie rzadzacych. ''smutne dokad Podpis zmieza''. Dobranoc troliku putinowski o sklonnosciach typowo lewackich.
Podpis
Podpis 10.03.2022, 11:20
W Rosji nie było wojenki o treści w internecie i teraz masz tego efekty. Trzeba reagować na bieżąco bo potem jest za późno.
Patryjota
Patryjota 10.03.2022, 14:37
Twoja reakcja Panie ''Podpis'' jest zaskakujaco wyzywajaca pod wzgledem tresci, skladni, spojnosci, logiki i mreytoryki, poprostu arcydzielo nieodpowiedzialnosci i braku rozsadku. Brawo Ty ! ! !.


Podpis
Podpis 10.03.2022, 17:44
Nieustająco jestem pod ogromnym wrażeniem twojego niekończącego się zasobu bełkotu. Zero jakiejkolwiek sensownej treści, byleby cokolwiek wybełkotać na klawiaturze.
Ona
Ona 08.03.2022, 14:50
A ja pytam gdzie sa ksieza maja przy kazdym kosciele wille gdzie sa biskupi z willami z marmuru czemu oni noe biora do swoich willi ludzi tylko i rzad i ksieza namawiaja zwyklych ludzi zeby przyjmowali a co daja z siebie? trzeba pomagac ale bez przesady puki co niech zajmuja sie naszymi chorymi biednymi dziecmi bo jest ich sporo matki musza prosic ludzi o zbiorki pieniedzy na leki ratujace zycie to pytam.gdzie jeat to tak bogate panstwo jak to mowi rzad emeryci maja.dylemat czy zaplacic rachunki czy kupic leki taki to mamy piekny bogaty kraj nic przyjac miljony ludzi tylko co.dalej? rzad nie radzil sobie z pandemia i tak jest i teraz. duze miasta dworce juz nie mieszcza tych ludzi siedza leza na dworcach a co.robi rzad?. daje na 2 miesiace pare groszy i problem chce przenies na obywateli. Polacy czekaja na wizyty u lekarzy po roku umieraja ludzie nadal ma kowida a rzad ma to w du....e robi sie dobry bo czuje pieniadze z tej przeciez zlej uni jakos teraz wszedzie gdzie.sie pojawia z rzadu to flaga uni juz nie jest.szmata. tylko stoi za nimi juz flagi uni nie.chowaja w schowkachjak to zrobila milosierna beatka banda nieudacznikow
Patrykowski
Patrykowski 08.03.2022, 16:02
Widac malo czytasz bo nawet biskupi przyjmuja caritas od poczatku jako pierwszy pomagal. Najlepiej pluc jadem wkurzaja mnie ludzie ktorzy innym kaza pomagac i czyimis rekami udzielac pomocy zastanow sie jak ty pomogles bo opisales sie asam palcem pewnie nie ruszyles
Fio
Fio 07.03.2022, 22:24
Można jakoś pomóc bez barszczu, bo nie jestem dostępna w tych godzinach. Może jakiś nr konta bankowego?
Bett
Bett 07.03.2022, 22:00
A gdzie księża
W niedzielę ogłaszają że szukają rodzin które wezmę uchodźców
Dlaczego nie przyjmą ich
Dom katechetyczny stoi pusty
Ok 50 -100 osób by się tam zmieściło
Łóżka też by się znalazły
Burmistrz mówi że nie ma miejsca
Ludzie giną z walizkami w ręku
Nie widzicie tego
miki
miki 08.03.2022, 20:09
Daj przykład i przyjmij rodzine, a nie każ komuś tego robic
Damian
Damian 08.03.2022, 08:55
Ludzie, którzy nie chodzą do kościoła nie wiedzą, że trwa remont w całym DK. Zanim pluniesz antyklerykalnym jadem warto zdobyć wiedzę, aby fałszywie nie oskarżać o złą wolę.
marcin
marcin 08.03.2022, 08:43
takas zorientowana ze az wstyd dom katechetyny jest w remoncie pozatym jak sie kogos ierze to musi byc kuchnia i lazienka w katechetycznym sa same salki wiec nie jest to miejsce na tego typu uzytek
ja
ja 08.03.2022, 08:12
bo dla nich najważniejsza jest niedzielna taca życie w luksusie
aa
aa 08.03.2022, 18:00
Ile co niedziela dajesz na tacę?
stary
stary 07.03.2022, 19:54
Przypominam sobie jak pare lat temu Pani Merkel na sile chciala rozlokowac imigrantow po calej europie grozyc przy tym sankcjami i roznymi karami kraje ktore odmowia . pytam sie gdzie sa teraz przywodcy europejskich krajow dlaczego nie przysylaja autokarow samolotow po Ukraincow ktorzy uciekaja przed wojna typowi Brukselscy hipokryci
Podpis
Podpis 08.03.2022, 07:38
Który kraj z EU odmówił przyjęcia uchodźców z Ukrainy? Który kraj utrudnia transport?
miki
miki 08.03.2022, 20:12
Który kraj zabrał uchodźców od nas z jakiegos dworca.? Wysłał pociąg, autokary,żaden, ci ludzie sami muszą sie tam tułac Szczerze to kraje UE maja nas i tych uchodźców w du...e. Zostaniemy z nimi sami.. W Berlinie na dworcu nie ma kto pomagac. Nie ma jedzenia. najpierw cos poczytaj , a potem pisz.
Podpis
Podpis 09.03.2022, 07:59
Przestań powielać bzdury! W całej Europie ludzie pomagają bezinteresownie i na dworcu w Berlinie też. Ukraińcy mogą się swobodnie poruszać po terenie EU a na miejscu docelowym czeka pomoc.

Stop bzdurom!
Miki
Miki 10.03.2022, 12:02
jakos nie jestes zorientowany , burmistrz jednego z miast w Niemczech nie chce uchodxców, poczytaj WP, bo tam jest ta wiadomość. Nikt az tak nie kwapi sie do przyjecia tych ludzi, no za wyjatkiem Polski
Podpis
Podpis 10.03.2022, 14:11
Czekam na link i informacje, które miasto NIE CHCE uciekinierów z Ukrainy.
iga
iga 08.03.2022, 08:44
czytaj ze zrozumieniem albo idz lekcje odrob
Podpis
Podpis 08.03.2022, 09:39
Czytam i dlatego dopytuję o konkretne informacje.
przepis
przepis 10.03.2022, 12:38
xD idz na spacer.
wojskowy
wojskowy 07.03.2022, 18:39
Masz racje od razu plucie jadem, a większości to są Ci chrześcijanie co pierwsi stoją w kościele to najgorsi to już sprawdzone niestety jest. Uroki wiochy przykre ale prawdziwe nie powinno się tak mówić ale taka prawda. Do roboty pomagać a nie boje opowiadać komentować
ggg
ggg 07.03.2022, 15:36
no
Janusz
Janusz 07.03.2022, 14:46
Jeszcze dobrze nie przyjechali a wy już plujecie jadem. Opamietajcie się
Xxxx
Xxxx 07.03.2022, 14:14
Po paru tygodniach zryw oddolny ustanie i co dalej? ceny w gore ida jak nigdy naszym rodakom bedzie ciezko zyc pracujemy za pare zlotych a musimy wiedziec ze do Pilski przyjechali nie tylko biedni ukraincy juz sie czyta o ich wymaganiach np. polska rodzina dala dom 2 matkom z dziecmi jedna przyjela to z wdzieczniscia a drugiej pani nie pasowalo to ze musi miec. wspolna kuchnie chca jechac tyljo do wiekszych miast. nie rozumiem tego przeciez nie s przyjechaly tu na wakacje za duzo szumu sie robi jak to u nas dobrze jeszcze troche i problemy sie dopiero zaczna
Damian
Damian 08.03.2022, 09:00
Łapki w dół to dają osoby nie potrafiące patrzeć na problem szerzej i nie zdają sobie sprawy, że jak przyjmujesz Ukrainców pod swój dach to tak naprawdę nie wiesz na jak długo, miesiąc, dwa a może nawet trzy. Taką decyzję warto mocno przemyśleć.
Podpis
Podpis 07.03.2022, 16:27
Mam kontakt z ludźmi z całej Polski i żadna z kobiet, które zostały przyjęte nie miała pretensji ani roszczeń o warunki mieszkaniowe a niektóre kwatery były naprawdę skromne. To co jest napisane powyżej dla mnie śmierdzi inspiracją kremlowską na kilometr. Dziwne, że chcą do dużych miast gdzie od ręki łapiesz jakąś robotę i masz dostęp do wszystkiego a przyjechałeś z małymi dziećmi?

Ludzi są różni wszędzie i na to nie ma siły. W Polsce też są ******ny, które próbują się dorobić na uchodźcach i stąd akcja informacyjna żeby samotne kobiety uważały na sutenerów, którzy próbowali łowić ofiary na granicy.

Problemy się zaczęły teraz kiedy Ukraińcy pojechali bronić ojczyzny i nagle się okazało, że firmy budowlane stoją bo 90% załogi to byli ci straszni emigranci, którymi straszy od lat cały pis.

Aktualna sytuacja gospodarcza to nie tylko wojna, ale przede wszystkim 6 lat rządów pislamistów, którzy drukowali puste pieniądze na bieżąco żeby utrzymać swoje niezbędne 30 % dzięki czemu mamy teraz taką inflację jak 20 lat temu.
miki
miki 10.03.2022, 12:06
No prosze , sami nie wiemy dokładnie ilu jest u nas Ukrainców, bo sa błędy w statystykach, ale Podpis ma kontkakt znimi wszystkimi. Ty czowieku widzisz , co piszesz. ?Nie wypowiem się czy te osoby chca luksusów czy nie, bo po prostu nie wiem. jednak z doswiadczenia wiem, że ludzie sa różni, nie ważne, czy Ukriniec, Polak < niemiec. Jeden bedzie wdzięczny, inny mniej, to zalezy od charakteru,
Podpis
Podpis 10.03.2022, 14:15
Możesz zmieniać nicki, ale wtórnego analfabetyzmu oraz bełkotu nie da się ukryć. Wypowiadasz się regularnie i ciągle to samo szambo się wylewa za to zero sensu i konkretów. Mam kontakt z całą Polską od gór po Bałtyk i nikt nie mówi o roszczeniach ze strony ludzi, którzy nierzadko uciekali tak jak stali więc zamknij szczekaczkę partyjną i przestań siać nienawiść przez swoją głupotę.
Patryjota
Patryjota 07.03.2022, 17:55
Podpis,- wlasnie ''ci straszni emigranci''jak piszesz to naprawde byli straszni, obecnie przyjm do wiadomosci ze to nie sa emigranci ekonomiczni, tylko uchodzcy wojenni, czy Ty takiej znacznej roznicy nie potrafisz zauwazyc?, jesli nie to wiedza twoja jest mierna, lub sprzyjasz putinowi i lukaszence, jesli nie podobaja sie tobie rzady PIS, nikt cie nie trzyma, wynocha do swych sowieckich przyjaciul.
Podpis
Podpis 08.03.2022, 07:43
Nie ma to jak kolejna porcja bredni spod ręki wtórnego analafabety całkowicie oderwanego od rzeczywistości innej niż tvp info.

Pis straszył wszystkimi emigrantami po kolei i nie chodziło wyłącznie o tych z Syrii i Iraku. Za każdym razem jak słupki zaczynają spadać to się wyciąga taka typowo kremlowska retorykę i jazda. Elementarnie myślący ludzie to widzą, ale ty się do nich nie zaliczasz co udowodniłeś wielokrotnie swoim bełkotem.

Za samą składnie tych bredni powinieneś dostać dożywotniego bana, ale pewnie masz "przyjaciul" w moderacji, że puszczają tego typu brednie.
podpis
podpis 07.03.2022, 12:36
nie wiem, czy ktoś sobie wyobraża to co się dzieje. a nie słychać nic, ze strony rządzących, jak zamierzają tych wszystkich ludzi ulokować w polskich realiach.

oni nie przyjechali na weekend, tydzień, miesiąc... to nie jest spontaniczne przyjechanie w gości.

gdzie będą pracować? kto ich zatrudni? kto poniesie koszty pracy? koszta opieki medycznej? Szkoły? co urzędnicy mają do powiedzenia w tym temacie? co na to władze? jak na razie ani słowa.....tylko przepychanie się kto i jak pomoże, oczywiście za nasze pieniądze z podatków.

Euro szybuje w górę... paliwo drożeje.... już wkrótce ceny w sklepach skoczą o kolejne 20-40 %.... co dalej Polsko?

A co jeśli ukraińcy przegrają i rusy podejdą pod naszą granicę?

Rozwiązania potrzebne są już, nie za tydzień, miesiąc. Już !

Chwała UKRAINIE
Barbara
Barbara 29.03.2022, 04:45
Tyko się mocno modlić ! Dzienki Polsce ze przyjęła uchotnicow, niestety same kobiety z dziećmi , No i kotki i pieski. Cieszka sprawa. Widze i płacze bo co robić. Jakby tak Pana żona czy siostra tak się znalazła ?
Rynek
Rynek 07.03.2022, 14:22
Zapytaj tych co stali ze zniczami na Rynku i komu je świecili. Swoim dzieciom?? ?
I nie siej propagandy sowieckiej i GW. Oglądnij też czasem TVP to się dowiesz co się dzieje, a nie TVN.
bazar
bazar 08.03.2022, 08:16
a co się dzieje w tvp ?????/mówią tak ajk w putinowskiej tv czyli wszystko dobrze a ludzią żyje się coraz lepiej...a obiecane pieniążki na uszkodzone domy przez wichury i to nie te ostanie jeszcze ludzie nie dostali i nadal domy przykryte plandekami
Podpis
Podpis 07.03.2022, 13:26
Oni musieli dokonać zwrotu o 180* w stosunku do tego co głosili jeszcze dwa tygodnie temu. Teraz unia jest super i już nie ma być polexitu a flagi EU się znalazły a Kłamczeusz z dumą się puszy na ich tle.

Jesteśmy względnie bezpieczni tylko dzięki EU i NATO i to oni będą nam pomagać tak jak pomagają Ukrainie.

Cały świat patrzy z podziwem na Polskę za to jak pomagamy, ale musimy jasno mówić, że to była inicjatywa ODDOLNA z potrzeby serca a nie od pislamistów, którzy od lat straszną emigrantami i marzy im się drugi Bukareszt.
Patryjota
Patryjota 07.03.2022, 16:58
Podpis przestan siac propagande pro putinowska, niewiem czy wiesz ze za wyrazanie takich pogladow grozi Tobie kara do 2 lat wiezienia. Ty sie martwisz o to ze Rzad nie poradzi sobie z problemem uchodzcow, nie wysilaj sie jak dotej pory radzi sobie znakomicie, jak dotychczas w wszystkich sytuacjach, ja wiem ze Ty jestes z tych ktorzy zawsze sa na nie, ''nie bo nie i tyle'', takich tylko argumetow jestes w stanie uzywac, cos to znaczy o Tobie, sam sie domysl co.
Podpis
Podpis 07.03.2022, 18:46
Wtórny analfabeto nie strasz drugiego podpisa bo nikt się ciebie nie boi. Rząd sobie radzi znakomicie tylko z pogłębianiem inflacji i niczym więcej.

Przez ostatnie 6 lat było i jest ciągłe szczycie na EU, imigrantów a w ciągu dwóch tygodniu bankster, kaczysta i cała reszta są bardziej pro EU niż sama EU.
podpis
podpis 07.03.2022, 17:34
mnie nic nie grozi. i już mnie nie strasz, bo wiesz... ja po prostu się martwię o to co nas czeka. Nas wszystkich razem z tymi biednymi Ukraińcami, którzy nie będą mieli gdzie wrócić ani tu za co żyć. nie jestem żadnym proputinowskim trolem. nie krytykuję nikogo. martwi mnie tylko brak rozwiązań systemowych, o których już powinno się mówić
Podpis
Podpis 07.03.2022, 18:50
Hej drugi podpisie. Nie warto dyskutować z tym pseudo patryjotą bo raz, że to pisizm w czystej postaci a dwa, że wtórny analfabeta. Trzeba reagować ba bełkot, którym zarzuca komentarze, ale nie sil się na jakąkolwiek konstruktywną rozmową z wielbicielem "pana jarosłwa zbawcy Polski".
Patryjota
Patryjota 07.03.2022, 18:28
Podpis,- moze Tobie grozic taka kara, jest artykul k.k., ktory mowi ze za gloszenie nieprawdy, pomowienia, oszczerstwa, wobec demokratycznie wybranego Rzadu taka odpowiedzialnosc grozi. Powiem Tobie ze twoje zmartwienie jest nieuzasadnione, dlatego ze w tak ciezkim czasie jaki obecnie mamy, musimy wszyscy poniesc jakies negatywne skutki, poprostu jest to nieuniknione. Za taki stan rzeczy w glownej mierze jest odpowiedzialna UE i Panstwa wysoko rozwiniete gospodarczo m.in. - Niemcy, Francja, ich polityka glaskania putina wlasnie takie efekty przyniosla, Rzad Polski od dawna zwracal uwage na zla polityke wzgledem Rosji, ostrzegal przed politycznymi decyzjami niekorzystnymi dla UE, jesli mowisz o braku rozwiazan systemowych to poczekaj, przeciez dopiero jest 10 dzien przyjmowania uchodzcow a juz jest ich 1.000000, jak narazie przyjmowanie odbywa sie bez powaznych zaklocen , rozwiazania strategiczne beda niezbedne, bo za 10 dn. moze ta liczba wzrosnac do 2 000000 , jak do tej pory jak Ty twierdzisz ten ''nieudolny Pisowski Rad'' doskonale sobie radzi z wszystkimi dotychczasowymi problemami.
miki
miki 08.03.2022, 20:17
Patryjota nie pogrązaj się juz tym swoim pisaniem głupot. nie strasz nikogo sadami i karami,
Patryjota
Patryjota 09.03.2022, 19:14
Nikogo ''miki'' nie strasze, poprostu wynika to z konsekwencji prawa obowiazujacego w Polsce. Niewiem czy Ty jestes tak naiwny czy glupi ze pod kazdym ''nickiem'' znajduje sie rzeczywista, realna, fizyczna, osoba i bardzo latwo ja zlokalizowac. Czy Ty myslisz ze jestes anonimowy?.
Podpis
Podpis 08.03.2022, 07:50
Rząd WYKORZYSTUJE oddolna inicjatywę ludzi, którzy z potrzeby serca pomagają jak nikt inny w Europie. Wszyscy się przebrali z garniturków w bluzy i robią sobie zdjęcia jak noszą konserwy na peronie tak jak Dworczyk. Aktualnie ich funkcja sprowadza się do koordynowania tego co już działa.

Polacy pomagali od razu nie myśląc o tym czy będą jakieś pieniądze na pokrycie kosztów czy nie i za to cały świat nas podziwia.

Rząd pisowski doprowadził do CAŁKOWITEJ izolacji Polski na arenie międzynarodowej i dlatego nikt nie brał na poważnie stawiska Polski w sprawie Rosji. Dlaczego? Bo nie słucha się pieniaczy, populistów i ludzi którzy chcą mieć drugi Bukareszt oraz stosują metody żywce wzięte z Kremla jak np partyjna telewizja TVP INFO.

Jak chcesz się powoływać na k.k to zacznij pokazywać konkrety a nie snuć opowieści z mchu i paproci, które babci brata stryja sąsiadka opowiedziała.

Gorliczanin
Gorliczanin 07.03.2022, 14:17
A gdzie jest szef powiatu witoldo Kochaś który znicze palił na rynku, burmistrz Gorlic i jego przyboczny, w jakiej norze pochowali się radni miasta i powiatu, gdzie są nauczyciele?????
ja
ja 08.03.2022, 08:18
a gdzie jest rząd polski bo nikogo nie widac oprócz morawieckiego i czasem dudy
bobo
bobo 09.03.2022, 15:17
JA Wyjmij śpiochy z oczu i nie patrz na TVN a zobaczysz co nieco
Podpis
Podpis 07.03.2022, 16:20
U mnie ich nie ma.
Jak to się skończy?
Jak to się skończy? 07.03.2022, 11:55
Kurki na podwórko liska?

Pozostałe