Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 15 a 28 grudnia 2025
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Życzymy Wam, aby te Święta Bożego Narodzenia były pełne ciepła, spokoju i rodzinnej atmosfery. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie radość, a świąteczne dni będą czasem odpoczynku i refleksji. Oby nadchodzący Nowy Rok był czasem realizacji marzeń, sukcesów i wielu niezapomnianych chwil. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Baku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech narodzenie Chrystusa wniesie w codzienność radość, spokój i odnowioną nadzieję, a dom wypełni miłością, która jednoczy i umacnia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen dobra, ciepła rodzinnych spotkań oraz wewnętrznego światła, któe prowadzi przez cały nadchodzący rok. Składa Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego

Fala otworzy się dla miłośników pływania [FOTO]

Podziel się
Oceń

Jeszcze trochę musimy poczekać na zakończenie remontu krytej pływalni Fala w Gorlicach. W tym momencie obiekt jest sprzątany i dopieszczany przez ekipy wykończeniowe.
Fala otworzy się dla miłośników pływania [FOTO]

Autor: Fot. halogorlice.info ©


Co nowego po remoncie Fali?

W budynku pływalni zmieniło się bardzo wiele. Nowości można by długo wyliczać, jednak na pierwszy plan poza odnowieniem ścian i korytarzy, wysuwa się nowy sprzęt w strefie spa i jacuzzi. Są nim trzy sauny na tarasie, i nowa niecka dla maluchów w okolicy dużego basenu. To, co się nie zmienia, a przewijało się w sferze oczekiwań stałych bywalców pływalni, to zjeżdżalnia, do której jednak poprowadzą nowe schody.

Budynek zyskał około 4 metrów szerokości wobec dawnych wymiarów sprzed remontu. W tym właśnie miejscu dobudowano nowe strefy dla użytkowników.

Dużo zmian czeka nas też w dolnej kondygnacji pływalni, gdzie obok kolejnego jacuzzi utworzono strefę wellness z sauną, lodopadem, basenikiem z lodowatą wodą i kubłem do schładzania.

Prawdziwą gratką może okazać się jeszcze obszerna, podświetlana grota solna, gdzie już wkrótce będzie można odpoczywać na leżakach.


Kiedy ponowne otwarcie Fali?

Wiadomość o terminie otwarcia pływalni jest jak na razie owiana tajemnicą i obwarowana postępem ostatnich prac i odbiorów technicznych. W najbardziej optymistycznym scenariuszu mówi się tu o drugiej połowie maja lub początku czerwca.

Na otwarcie krytej pływalni Fala czekają już wszyscy, i mieszkańcy, i szkoły pływania, i samorządowcy. Gorlice znów powrócą na mapę czynnych obiektów, gdzie można będzie pływać pod dachem.


Ile będzie kosztowała wejściówka na basen?

W tym momencie wiadomo, że propozycja oferty trafiła do Ratusza w Gorlicach, gdzie nad analizą cenową pochylą się urzędnicy. Biorąc pod uwagę inflację i szalejący wzrost kosztów i wszystkich mediów trzeba spodziewać się dużo wyższych cen.

Tak jak do tej pory podstawowa wejściówka będzie uprawniała na wstęp do obydwu niecek basenowych i wodnego placu zabaw dla dzieci.

Stefa spa i wellness będzie dostępna najpewniej po wykupieniu wejściówki premium, nowe bramki do tych przestrzeni już czekają przy wejściach.


Co w przyszłości?

Gorlicki OSiR oczekuje na rozpoczęcie prac przy nowym basenie. Środki na ten cel zostały przyznane jeszcze w tamtym roku.


Pisaliśmy o tym przy okazji informacji o przyznaniu dotacji z rządowego programu Polski Ład >>>Prawie 15 mln złotych dofinansowania na modernizację otwartego basenu oraz oświetlenia w mieście

Cały czas trwa remont boiska ze sztuczną nawierzchnią. Tam, gdzie jeszcze niedawno była słynna gorlicka Sahara, powstaje nowy obiekt na miarę XXI wieku.

Niedawno byliśmy w tym miejscu z aparatem >>>Tu była Sahara. A teraz?
 



Jeśli chcesz zobaczyć więcej:

  • materiałów
  • zdjęć
  • video
  • relacji
  • wcześniejszych informacji, które na stronie podamy później

wejdź na patronite.pl/halogorlice-info i zostań naszym Patronem. Specjalnie dla Was udostępniamy treści premium naszych artykułów.

Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę, gdzie w artykule Patronite – zróbmy to razem, wyjaśniamy zasady programu.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

kkk 22.04.2022 16:55
ten basen to obrzydlistwo,nikt tam nie chodzi

Mm 14.04.2022 10:52
Tylko żeby hydroizolacje były dobrze zrobione, bo znowu będzie wszystko odpadać

~~~~ja 14.04.2022 06:29
Hejt czas zacząć! Ciekawe ktokolwiek z hejtujących korzystał w ogóle z basenu.

Onyx 15.04.2022 09:58
Prawie każdy.

Onyx 13.04.2022 21:56
Przedłużanie otwarcia basenu o pół roku to jakaś komedia. Od ponad pół roku słyszy się o niejakim otwarciu i czyta się różne posty gdzie data otwarcia zmienia się o kilka miesięcy. Dobrze będzie jak w tym roku otworzą chociaż patrząc na całą tą inwestycję to szkoda w ogóle tracić czasu na komentarz... Mamy dwa baseny kryte , jeden w Gorlicach a drugi w Wysowej i oba są zamknięte....... Gdzie pływać????

fgb 14.04.2022 09:31
w wannie sobie popływaj , czego nie rozumiesz . To jest dla bogatych elit bo tylko ich bedzie na to stać . ty to miseczka ryżu i do wanny wskakuj .

W 13.04.2022 20:42
Takie atrakcje są standartem od wielu lat w innych ośrodkach - kto jeździ ten wie. Ja tu cudów nie widzę. Niecki basenów w starych płytkach. Małych baseników powinno być minimum 5 ogólnodostępnych bo i tak będą cały czas zajęte a tu mamy zapewne jeden w cenie biletu normalnego - bedzie mozna w czasie godzinnego biletu popatrzeć na niego. Mnie bardziej interesuje czy jako zwykły śmiertelnik będę miał gdzie wbić nogę - bo do tej pory każdy tor u góry i na dole ubite szkółkami pływackimi. Stąd od wielu lat jeżdze gdzie indziej zostawiając pieniądze w sąsiednich gminach. - a chciałbym w Gorlicach.

Xyz 15.04.2022 12:38
Szkółki utrzymują ten basen . Indywidualnie ludzie nie chodzą. Sporadycznie .tak samo jest w Jaśle czy innych miastach

Grześ 15.04.2022 19:50
Podatnicy utrzymują basen, a szkółki żerują.

MrRed 13.04.2022 20:22
widze, ze niestety będą to przyjemności dla nielicznych. bardzo obawiam się ceny biletu, bo obecny kryzys sprawi, ze ta inwestycja będzie zwracała się pokoleniami

strona wuwuwu 14.04.2022 12:34
Generalnie takie inwestycje, poza nielicznymi wyjątkami z wysokim procentem obłożenia, nie zwracają się. Pozostaje pytanie o wielkość rocznej dopłaty z miejskiej kasy.

ixi 13.04.2022 19:28
W wielu miejscach można dostrzec całkiem niezłą utylizację szmalu . Przykro sie robi bo to nasza kasa. Jeszcze nie widaomo ile to wszytsko wytrzyma bo jak znam sie na polskich inwestycjach,to za rok lub dwa trzeba będze część rzeczy poprawiać i naprawiać a tłuste misie zarobią ponownie nasza kasę . Cieszycie się moi drodzy wyborcy tej pseudowładzy którą wybieracie ? :D

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia wilka Wilk w przysiółku Podwójtowie porwał psa. Zabezpieczcie zwierzęta i gospodarstwa przed drapieżnikiem Przed momentem odebraliśmy poruszający telefon od jednej z naszych czytelniczek z Libuszy, z przysiółka Podwójtowie, w powiecie gorlickim. Kobieta zadzwoniła roztrzęsiona, bo – jak relacjonuje – dziś kilkadziesiąt minut wcześniej, około godz. 16 pod jej dom podszedł wilk i porwał psa. To zdarzenie, choć dotyczy konkretnego miejsca, brzmi jak ostrzeżenie dla wielu mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie domy stoją na otwartym terenie, a posesje bywają nieogrodzone.Data dodania artykułu: 22.12.2025 18:34Liczba komentarzy artykułu: 4Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] Na ul. Stróżowskiej w Gorlicach znów zrobiło się jasno jak w filmie. „Chatka gorlickich Griswoldów” została rozświetlona i od razu zaczęła przyciągać wzrok kierowców przejeżdżających tą trasą.Data dodania artykułu: 24.12.2025 18:39Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] Społeczność parafian w Gorlicach poszukuje już informacji, gdzie i o której godzinie pojawią się księża w ramach wizyty duszpasterskiej. Poniżej publikujemy porządek kolędy w mieście dla parafii, które udostępniły harmonogram. W przypadku dwóch wspólnot na oficjalny plan nadal czekamy, dlatego warto śledzić ogłoszenia parafialne i komunikaty w gablotach.Data dodania artykułu: 26.12.2025 11:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 33 km/h

Reklama
Reklama