Majówka w Regietowie. Popisy jeźdźców i akcja charytatywna

  • 22.05.2022, 19:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

konkurs w skokach przez przeszkody i konkurs zręczności w powożeniu bryczkami… Fot. halogorlice.info ©
Dwudniowa impreza połączona była z kwalifikacjami do V Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. Nie zabrakło też koncertów, jarmarku rękodzieła ludowego i atrakcji dla dzieci.

 

Tradycyjnie już w maju Regietów odwiedzają koniarze z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w konkursowych zmaganiach czy wymienić się hodowlanymi doświadczeniami. Nie brak jednak i takich, którzy do stadniny przyjeżdżają, bo chcą pobyć na łonie natury, blisko pięknych zwierząt i zobaczyć na żywo jeźdźców w akcji.

Pomimo tego, że nad wsią od rana wisiały ciemne burzowe chmury, to pogoda ostatecznie dopisała i konkurs w skokach przez przeszkody i konkurs zręczności w powożeniu bryczkami odbył się przy zapełnionych trybunach. W czasie przerw w zmaganiach zawodników goście mogli posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu Małej Generała Paczka i Arka Zawilińskiego, a najmłodsi wsiąść w siodło kucyka czy pobawić się w parku rozrywki.

W czasie Majówki w Regietowie odbył się również kiermasz słodkości, które przygotowały najlepsze gospodynie w okolicy. Dzięki ich wysiłkowi udało się sprzedać kilkadziesiąt paczek ciast i uzbierać ponad dziewięć tysięcy złotych, które zostaną przekazane na leczenia Józia z Brunar.

 

O chorobie chłopca pisaliśmy na początku kwietnia >>>Józio ma 12 miesięcy i olbrzymiego guza w klatce piersiowej

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (109)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe