Za wysokie wierchy. Runda jesienna na minus, czy na plus?

Pierwsza część rozgrywek IV ligi małopolskiej nieuchronnie zbliża się ku zakończeniu. W przedostatnim meczu ligowym w tym roku piłkarze Glinika Gorlice wybrali się na mecz do Rabki-Zdrój.

Autor: fot. ilustracyjne

Wierchy Rabka-Zdrój - Glinik Gorlice 1:0 (0:0)

bramka: Świerzbiński 59'

Gorliczanie zmarnowali szansę na zdobycie 3 punktów i przezimowanie w pierwszej dziesiątce tabeli. Mimo, że rozpoczęli mecz niemrawo, a gospodarze nie pozwalali im na przedostanie się pod bramkę Wierchów, to z minuty na minutę zdobywali coraz więcej przestrzeni i przejmowali inicjatywę.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 33 minucie za faul na Santiago w polu karnym sędzia spotkania podyktował "jedenastkę" dla Glinika. Do piłki podszedł Daniel Kmak, jego intencje zostały jednak przeczytane przez bramkarza drużyny Rabki-Zdroju i 100% sytuacja na zdobycie gola została zmarnowana.

Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron kibice zgromadzeni na stadionie do przerwy bramek nie obejrzeli.

W 59 minucie spotkania po stałym fragmencie gry, bramkę zdobywają gospodarze. Autorem trafienia jest Sebastian Świerzbiński. Jak się potem okazało, była to bramka warta zwycięstwa i 3 punktów do dorobku przeciwników.

Gorliczanie na zakończenie rundy jesiennej zmierzą się w kolejny weekend z drużyną Wolanii Wola Rzędzińska.

Tabela grupy wschodniej IV ligi małopolskiej

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia Tarnów 15 33 10 3 2 39-17 4 2 1 13-5 6 1 1 26-12
2.  Sandecja II Nowy Sącz 15 30 10 0 5 38-14 3 0 3 14-5 7 0 2 24-9
3.  Wolania Wola Rzędzińska 15 29 9 2 4 33-22 6 2 1 24-11 3 0 3 9-11 1 3 1 0 0 2-1
4.  Poprad Muszyna 15 29 8 5 2 33-17 5 2 1 19-7 3 3 1 14-10 1 0 0 0 1 1-2
5.  Lubań Maniowy 15 28 9 1 5 29-20 6 1 1 18-12 3 0 4 11-8 1 3 1 0 0 2-0
6.  Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 15 28 9 1 5 30-20 7 0 2 19-8 2 1 3 11-12 1 0 0 0 1 0-2
13.  Orkan Szczyrzyc 15 14 4 2 9 17-37 3 0 4 10-20 1 2 5 7-17 1 3 1 0 0 3-2
14.  Okocimski KS Brzesko 16 14 4 2 10 13-30 1 1 5 6-11 3 1 5 7-19 1 0 0 0 1 2-3
15.  Poprad Rytro 15 10 3 1 11 13-34 1 0 6 6-20 2 1 5 7-14 1 3 1 0 0 3-2
16.  Watra Białka Tatrzańska 15 10 3 1 11 17-39 2 0 6 9-21 1 1 5 8-18 1 0 0 0 1 2-3
17.  Barciczanka Barcice 15 8 2 2 11 13-36 1 1 5 6-13 1 1 6 7-23